Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki ismer jó külföldi tanítókat...

Ki ismer jó külföldi tanítókat, aki tapasztalatból beszél és igaz pásztor a szentírás alapján?

Figyelt kérdés
2023. jan. 31. 17:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!


Ha nem szereted a karizmatikus tanitókat akkor esetleg a Babiloni egyházhoz tartozol?

2023. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
Robert Emmet Barron
2023. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim válasza:
83%

Joseph Prince az egyik legnagyobb tévtanító a világon, szabadkőműves, nagyon hamisan tanítja a kegyelmet. Andrew Wommack multimilliomos pásztor szintén nagy hamis kegyelem tanító, szerintem jobban jár az, aki egyáltalán nem olvassa a műveit. Kenneth Hagin könyvei szellemi harchoz és gyógyító szolgálathoz jók, erősen a hittanításra fókuszálnak, a hit mozgalom (WOF) tanításai azonban több ponton is bírálhatók. Idős korára elég rossz állapotba került, kitette a washingtoni szabadkőműves obeliszket az újságja címlapjára, sziszegett a szájával és teljesen belekeveredett a torontói kenetes mozgalomba - amint az #5-ben szereplő videó is mutatja. Derek Prince még a legjobb a négy közül, bár neki is óriási hibája, hogy részt vett a hamis "heavy shepherding" (kemény pásztorlás) tan kidolgozásában, ami rettenetesen nagy károkat okozott sok hívő életében (a kemény pásztorlás gyakorlata néha még ma is felbukkan egyes gyülekezetekben). A későbbi tanításainak egy része nem rossz, de a nagy tanítók közé nem sorolnám őt sem semmiképp.

(Ha valaki feltétlenül mindenképp pünkösdi-karizmatikus tanítást szeretne, akkor szerintem inkább David Wilkerson vagy a Church of God (COG) különböző pásztorainak tanításaival érdemes próbálkozni (esetleg UPC-s tanítókkal is, David K. Bernard?... Branham tanításai is jók összességében, de neki is voltak téves nézetei). A mai mainstream pünkösdi-karizmatikus vonal számos szerzőjét azonban szerintem érdemesebb kihagyni (tehát pl. ilyeneket mint Joel Osteen, Joyce Meyer, Kenneth Copeland, Joseph Prince, T.D. Jakes, Andrew Wommack, Marilyn Hickey, Pat Robertson, Bill Johnson, Rick Warren, Heidi Baker, Joshua Mills stb.) - bővölködés tan, hamis (eltúlzott) kegyelem tan, identitás tanítás, torontói kenet, NAR, new ages hatások – brrr :((. )


T.B. Joshua: elég komoly a valószínűsége, hogy varázsló volt, egy nigériai prófétálás szerint a „partok királynőjé”-hez (ez egy ottani hatalmas szellemi fejedelemség) fordult erőért. Róla több próféta, prédikátor, misszionárius is egyaránt azt mondta, hogy egyértelműen hamis szolgálat (ill. varázslás). Tagadhatatlan az óriási szellemi erő és a sok gyógyulás ami a szolgálatát kísérte, csak az a kérdés, hogy ez az erő milyen forrásból származott. Halála előtt hamisan prófétált a 2020-as elnökválasztásról, és olyan is volt, hogy összeomlott az egyik gyülekezeti épület, több mint 100 halottal (kritikusai szerint: esetleg lehetséges emberáldozat?). Én ami prédikációját hallottam, azok egyébként nem voltak rosszak, de elég egyszerű kis tanítások voltak – akárki, akár még egy univerzalista, sőt new ages beütésű tanító is elmondhatta volna ugyanúgy.


Mostmár inkább a jó tanítókat... Valóban, Magyarországon is vannak jó tanítók, Iványi Gáboron kívül Soós Péter is javasolható, és pl. Tóth Tibor is egy kiváló bibliatanító szerintem. És még vannak többen, akik kevésbé ismertek.

A mai (youtube-os) külföldiek közül szerintem egy nagyszerű tanító Jan Boshoff, és egy elég jó általános tanító pl. Tim Conway. A saját témáikban nagyon jó pl. Chris Lasalle, Steve Gallagher és Spencer Smith, akit ismerek.


De a legeslegjobb tanítók szerintem a nagy protestáns klasszikusok:

John Wesley, George Whitefield, Charles Finney, Jonathan Edwards stb. Létezik jobb náluk?

2023. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Paul Washer valamelyest?!
2023. febr. 1. 00:23
 16/40 anonim válasza:
51%

#16:

Igen ő is egyértelműen jónak tűnik, legalábbis amit hallottam tőle prédikációt, de nem ismerem annyira (bár nagyon híres). Evangélium hirdetésben nagyon erősnek látszik.

2023. febr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Belenéztem a felsoroltak listájába és elég megrázó dolgokat állítanak ezek a tanítók hogy például:


-Nem a Biblia vezeti a hívőket ez így önmagában nem teljes mert a Szent Szellem is vezeti a hívőket ezért mindkettő fontos az Ige és a Szellem is.



-A kegyelem hamis tanítás és a cselekedetekre helyezik a hangsúlyt ez abban az esetben igaz ha valaki önáltatásban él és nem számolja fel a bűnöket az életéből azt gondolja hogy önmagában elég a hit, az üdvösség feltétele a hit de a hitnek lesznek cselekedetei is, ez a hit mércéje a valódi hitnek vannak cselekedetei de nem ezek a cselekedetek üdvözitik a hívőt a valódi hitnek a következményei a cselekedetek.

A másik véglet hogy azzal fenyegetik a hívőket hogy cselekedeteid alapján leszel megítélve (pokolal, Isten nem a hívőknek készítette ezt a helyet) és így egy félelmet hoznak létre a hívőkbe ez hasonlít az ószövetségi halálfélelemhez a törvény idejéből ha nem cselelszel jót akkor megköveznek vagy mindenki szeme láttára megöl Isten.

Az Újszövetségbe Isten nem így neveli a hívőket ez a szövetség a kegyelemre épül nem azt kapjuk amit megérdemelnénk hanem azt amit nem érdemlünk,nem a büntetéstől való félelemmel akarja megváltoztatni a hívőket hanem a kegyelemmel és az újjászületéssel.

Viszont az igaz hogy a hívők ebben a szövetségben megnyithatják az életük bizonyos területeit az ördög előtt és az is igaz ha valaki megmarad azokban bűnökben amiket a Biblia az újszövetségben felsorol kizárja magát az üdvösségből.


Gal 5,21

Ef 5,5

1Kor 6,9-12


Azért ragaszkodom az Úrhoz mert szeretett engem, már akkor szeretett mikor még bűnös voltam vagy még előbb az anyaméhben is mert az Isten mindentudásába már előre látta mivé fogok változni.

2023. febr. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 NTBS ***** válasza:
22%
Joyce Meyer.
2023. febr. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Aki még jó:


Torben Soondergard. Bár ő inkább evangélista. A Pioneer School tanítás sorozatát érdemes megnézni (magyarul is megvan a TLR Magyarország oldalán). Torbent több, mint fél éve az FBI letartóztatta, és azóta börtönben van az USA-ban úgy, hogy nem mondják meg mi a vád ellene. Dániából menekülnie kellett a hite miatt, feltehetően a dán kormány van az egész mögött. A börtönben meg sorra térnek meg az emberek :)


David Pawson. Nagyon jó az újjászületésről szóló tanítás sorozata!


Zac Poonen. Amit eddig hallgattam tőle, az nagyon jó volt.

2023. febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigiket.
2023. febr. 1. 13:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!