Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki ismer jó külföldi tanítókat...

Ki ismer jó külföldi tanítókat, aki tapasztalatból beszél és igaz pásztor a szentírás alapján?

Figyelt kérdés
2023. jan. 31. 17:51
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
26%

Ha már elhunyt is lehet, akkor II. János Pál pápa, XVI. Benedek pápa, Wilfrid Stinissen, vagy akár Avilai Szt. Teréz vagy Loyolai Szt. Ignác- ők tényleg tapasztalatból beszéltek vagyis írtak.

Ha most élő, akkor Robert Sarah bíboros, Anselm Grün, magyarok közül Barsi Balázs.

2023. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

A legjobb tanító Jézus, tehát a Szentírást ajánlom a leginkább.

Persze vannak olyan emberek, akiket én is szeretek hallgatni, ők persze nem annyira híresek, mint az előzőekben említettek, de valószínűleg amiatt, amit a Biblia így mond: "Azért nem ismer minket [keresztényeket, valódi hívőket] a világ, mert nem ismerte meg őt [Istent]." Azonkívül a tanítók, mivel ma már nem adatik meg senkinek a hibátlanság, tévedhetnek is. Ezért mindig jó sokat olvasni a Bibliát, és utánanézni annak, amit a különféle emberek tanítanak.

Tehát Douglas Jacoby és Dr. John Oakes. Ők tanítók az ICOC-ben (Krisztus Nemzetközi Egyházai), tehát teológusok. Szoktam hallgatni még Mike Mazzalongót is, aki szintén teológus, a "hagyományos" Krisztus Egyháza tanítója.

Douglas Jacoby nagyon jól látja a nagy képet (ennek ellenére nem nagyképű), nagyon jól ki tudja szedni a lényeget a Bibliából. Nagyon szeretem az iFaith sorozatát, amely 15 perces tanításait tartalmazza a Biblia összes könyvéből:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLTipLYSAbO2OLLNjSZG43..

Dr. John Oakesnak pedig óriási a lexikális tudása mind a Bibliából, mind a Bibliát övező történelmi eseményekből, és a természettudományokban is jártas (kémiaprofesszor), valamint egy csomó Bibliához kapcsolódó könyv szerzője. Nagyon tetszett a Biblia helyes tanulmányozási módszeréről tartott előadássorozata. A legjobb tanítást az igencsak rejtélyesnek tűnő Dániel könyvéről tőle hallottam. Honlapja:

[link]

Mike Mazzalongo tanításait leginkább bibletalk.tv-n keresztül ismerem, tetszettek például a kezdőknek (for beginners) szóló tanításai a Biblia könyveiről.

[link]

üdv, a javuló Stefán

2023. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Itt már nincsenek tanítók, mert vizsga van. Utána pedig eljön a Krisztus ismét.
2023. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
76%

1Kor 1:10 Kérlek azonban titeket atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus nevére, hogy mindnyájan egyképpen szóljatok és ne legyenek köztetek szakadások, de legyetek teljesen egyek ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben.

1Kor 1:11 Mert megtudtam felőletek atyámfiai a Kloé embereitől, hogy versengések vannak köztetek.

1Kor 1:12 Azt értem pedig, hogy mindenitek ezt mondja: Én Pálé vagyok, én meg Apollósé, én meg Kéfásé, én meg Krisztusé.

1Kor 1:13 Vajon részekre osztatott-e a Krisztus? Vajon Pál feszíttetett-e meg értetek, vagy a Pál nevére kereszteltettetek-e meg?



2Tim 4:3 Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük;

2Tim 4:4 És az igazságtól elfordítják az ő fülüket, de a mesékhez oda fordulnak.

2023. febr. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
A szentírás alapján kérdeztem tanítókat, akik közelebb járhatnak, mint az átlagember.
2023. febr. 2. 03:30
 26/40 anonim ***** válasza:
Szent Szellem tudja,hogy kit kell hallgatnod.... Ő élvezet minden igazságra. Áldás.
2023. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 KZitus ***** válasza:
46%

légy óvatos:

2Timóteusz 4:3

"Mert lesz időszak, amikor az egészséges tanítást nem fogják elviselni, hanem a kényük-kedvük szerint körülveszik magukat tanítókkal, hogy csiklandoztassák a fülüket."

Ne ess ebbe a csapdába!

2023. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Kevés magyar tanító van, inkább legtöbben csak óva intenek.
2023. febr. 2. 18:49
 29/40 anonim ***** válasza:

Nem vagy könnyű helyzetben. Ha elkezdesz egy tanítót hallgatni, előbb-utóbb abban fogsz hinni, amit ő tanít, úgy fogod értelmezni a Bibliát, ahogy tőle tanultad. Tök mindegy, hogy melyikükhöz mész, ez fog történni.


A kulcs kérdés az, hogy mit hirdet az illető. Jézus elmondta, hogy van egy szoros kapu és egy keseny út, ami az életre vezet, és KEVESEN találják meg ezt. De miért találják meg kevesen? Javaslom, hogy keresd ki a Hegyi beszéd végén ezt a részt. Közvetlenül ezután ugyanis van egy komoly figyelmeztetés. "Őrízkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok." Minden tanító (vagy szervezet), aki Isten küldötteként tünteti fel magát, prófétának tekinthető. Ők az elsődleges felelősei annak, hogy a szoros kaput és a keseny utat kevesen találják meg. A tanításaik miatt. Kívülről úgy néznek ki, mint a juhok, látszólag Isten emberei, Isten szolgái, követei, de belül, ami nem látszik, ragadozó farkasok. A farkas megeszi a juhokat, ÉLETVESZÉLY egy juh számára a farkas közelsége.


Pont egy olyan szituációban vagy, hogy keresel jó tanítókat. De nagyon sok a farkas, nagyon sok a hitető. Bibliával a kezükben. A "teljes írás Istentől ihletett..." az egyik kedvenc versük. Ez a csali ahhoz, hogy a saját "igazságuknak" egy Istentől jövő tekintélyt tulajdonítsanak. Még egy Istent ismerő embernek is nagyon nehéz kiigazodni a sok-sok egyház és felekezet tanításainak útvesztőjében. Mert ugyanabból a könyvből hirdeti mindenki a saját "igazságát". Aztán az egyik "igazabbnak" tűnik majd neked, mint a többi, mert valahogyan meggyőznek. Megmutatják, hogy miért az ő "igazságuk" az igazság. De mindenkinek van valami heppje, ami megkülönbözteti őket a többi felekezettől. Akkora a választék, hogy kedvedre válogathatsz a "mi vagyunk az egyetlen igaz egyház" és a "mindannyian testvérek vagyunk" közti igen csak széles palettán. Nagyon széles a választék, nagyon széles az út. SOKAN járnak ezen, mert sokakat elhitetnek SOK FÉLE MÓDON. Nem viccből figyelmeztette Jézus az Övéit.


Isten igaz prófétája nem önmagához láncolja a hívőket, hanem elvezeti őket Jézushoz. Nem saját maga köré gyűjt magának tanítványokat, hanem Jézushoz vezeti őket, és Jézus tanítványaivá teszi őket. Jézus nagyon világosan parancsba adta a tanítványainak, hogy mit kell tanítaniuk! Be kell meríteni hívőket, és meg kell tanítani nekik, hogy megtartsák MINDAZOKAT, amiket Ő parancsolt. Az utolsó szavainak egyike volt ez, mielőtt felment volna az Atyához.


Érdemes a Hegyi beszéd végén tovább olvasni a farkasos példázatot. Látjuk utána a farkasok áldozatait, az "Uram, Uram"-ozó megtévesztett hívőket, majd zárásul egy példázat következik a hívők két csoportjáról. MINDKÉT csoport tagjai hallják JÉZUS SZAVAIT, de az okosok MEGCSELEKSZIK, míg a bolondok NEM CSELEKSZIK MEG azokat.


Aki nem hirdeti ezeket, azokkal jobb, ha vigyázol! Nem sok tanító megy át ezen az egyszerű szűrőn. Minden másról képesek vég nélkül prédikálni, de pont a legfontosabb dolgokról mélyen hallgatnak. Pedig mindenekelőtt meg kellene tanítani a hívőknek Jézus szavait megtartani és megcselekedni.


Valaki ajánlotta neked Jan Bosshoffot, ő ezeket elmondja. Néha talán túl keményen is. Nem kell mindent elfogadni tőle sem, de ha valaki ismeri már az Urat, annak jó lehet, hogy kicsit helyre tegye őt.

2023. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

"Itt már nincsenek tanítók, mert vizsga van. Utána pedig eljön a Krisztus ismét.

"


Én állok elébe, csak adjon esélyt az Isten...tehát legalább ítéljen meg, ha tényleg felmegy a lelkem az utolsó másodperceimben.

2023. febr. 5. 15:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!