Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólnátok ahhoz, ha...

Mit szólnátok ahhoz, ha Istent helyettesítenénk a Vonzás Törvényével?

Figyelt kérdés
Azt mondanánk, hogy nincs Isten, nincs Allah, csak Vonzás Törvénye van.
2023. febr. 4. 02:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan helyettesítheted, mert egyik sem létezik.
2023. febr. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nincs vonzas torvenye?

valamilyen kell legyen ha nem is ezoterikus de ezek csak szavak

van gravitacio es magnes

igy a vonzas letezo dolog

max felre lehet magyarazni


hogy azert ragad a penz a kezehez valakinek mert vonza

2023. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
#2 A kérdező a Vonzás Törvénye alatt szerintem nem a fizikai általános tömegvonzás törvényét értette. Meg hogy lehetne a tömegvonzás törvényével helyettesíteni istent? Bár ha Buddhából indulunk ki és azt mondjuk, hogy minél nagyobb tömeggel rendelkezik valaki, annál több benne az isten...? Hm.
2023. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 KZitus ***** válasza:

Szia

Aki tagadja Istent, abban nincsen istenfélelem. Ez nem bölcs dolog az egyénre nézve. Soha nem lehet boldog, kiegyensúlyozott élete - sajnos. Kár az ilyen emberért, hiszen érte is meghalt Krisztus, amit nem tud (egyenlőre) értékelni. Az ilyen bölcselkedő embernek Isten ezt a tanácsot adja:

Példabeszédek 1:7; 9:10

" Az ismeret azzal kezdődik, hogy mélységesen tiszteljük Jehovát. Csak a bolondok vetik meg a bölcsességet és a fegyelmezést...A bölcsesség Jehova mélységes tiszteletével kezdődik, és az értelem a legszentebb Isten ismerete."

Krisztus azt tanította neked és nekem is: "Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust." János 17:3

Jehova félelme nélkül nincs ismeret, ugyanis ő mindennek a Teremtője, és a Szentírás Szerzője: Róma 1:20; 2Timóteusz 3:16, 17. Ő minden valódi ismeret Forrása. Éppen ezért az ismeret Jehova tiszteletteljes félelmével kezdődik. Az istenfélelem a bölcsesség kezdete is, hiszen ismeret nélkül nincs bölcsesség. Továbbá ha valaki nem féli Jehovát, bármilyen ismerettel rendelkezzen is, a tudását nem fogja arra használni, hogy dicséretet szerezzen a Teremtőnek.

2023. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában annyi értelmetlen kérdés van a gyakorin.

"Ha s nem s, hanem y volna, akkor z lehetne w?"

"Mit szólnátok, ha istenrol kiderulne, hogy sátánná valtozott?"


a vonzás torvénye nem isten vagy egy természetfeletti lény, hanem egy áltudományos pszichológiai elképzelés arról, hogy az torténik veled, amit gondolsz és elképzelsz

2023. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

#4 Aki nem hisz istenben, az a Biblia c. mesében sem hisz. Szerintem pont, hogy a vallás nélkül lehet csak kiegyensúlyozott élete valakinek, mivel nincsenek értelmetlen, logikátlan szabályok, amiket be kell tartania, ezáltal nincs félelem és bűntudatkeltés sem.


Például mennyire tud kiengyensúlyozott lenni az, aki nem szexelt a házassága előtt, majd az első szex után kiderül, hogy a másik képtelen/alkalmatlan a jó szexre? Én baromi frusztrált vagyok azokban a párkapcsolatokban, amiben nem lehet egy jót dugni. :D Szerencsére én szakíthatok, de ha jól tudom, csak emiatt elválni bűn. Mennyire lesz kiegyensúlyozott az, akinek egy jó dugás nélkül kell leélnie az életét? :D

2023. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Miért ne fordítva? Nincs vonzás törvénye, csak Isten van.
2023. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

6

A te adataid szerint a keresztenyek hany szazaleka var a szex-szel a hazassagig, a felekezetek hany szazaleka tiltja a valast (es hany szazaleka tiltja komolyan a hazassag elotti szexet)?

Itt regebben kerdezgette egy 26 koruli no, hogy o meg szuz es az akar maradni, ki ert vele egyet, es kb. senki, pedig ide rengeteg hitbajnok jar.

2023. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#8 Ezeket a 4-es, KZitustól kérdezd, ő keni-vágja a vallás témát. Ha nem tűnt volna fel, egyébként is az ő véleményére reagáltam, miszerint csak istenhittel lehet boldog, kiegyensúlyozott az élet.
2023. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9

nagyon gyorsan kifaroltal belole, pedig milyen magabiztos voltal

ne kacarassz ossze-vissza, ha csak eloiteleteid vannak

2023. febr. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!