Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én gondolom azt, hogy a...

Csak én gondolom azt, hogy a korai keresztények kb. bármilyen tanokat kialakíthattak volna, a keresztényellenesek akkor is lopottnak tartanák?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Ebből a kérdésből világosan látszik.


Egyértelmű, hogy miért került ezekre a dátumokra: a korai keresztények jan. 06-ra tették Jézus születését, arra 40 nap febr. 14., majd amikor átkerült dec. 25-re, akkor került át ez is febr. 02-re. Teljesen bizonyítható, hogy semmi köze, már csak történelmi kronológia és a földrajzi tér szerint sem a gyertyaszentelőnek az imbolchoz. Harmadrészt a dátumok sem egyeznek (semelyik ünneppel), gyakran fél hónapos eltérésekről beszélünk. Ennek ellenére mégis úgy próbálja bizonygatni az igazát, mint a szektáknál Jónás, meg a cet történetét.


Egy ünnepnek lehet köze egy vele rivalizáló vallás ünnepének dátumához: a karácsonynak, de elkeserítve a tanúkat, ez az ünnep nem a szaturnália (ami más dátumon volt), hanem a Sol Invictus volt, ami a kereszténységgel együtt érkező, keleti misztériumvallás, a Mithrász-kultusz ünnepe volt.


Gyakran azt veszem észre, hogy az antiteizmushoz is ugyanolyan hit kell... Sőt... Meg gyakran veszem észre, hogy a keresztényellenesek kvázi a Jehova Tanúi állításaival térnek vissza. Nemrég egy antiteista fejtegette, hogy a történelmi egyházak templomai miért bálványimádók... Köszönöm, de nem élnék azzal a lehetőséggel, hogy egy keresztényellenes mondja el nekem, hogy miről szól a hitem teológiája...


Meg hogy a keresztség mithraista beavatási rítus... Igen, csakhogy a Mithrász-kultusz bemerítése abból állt, hogy ástak egy nagy gödröt a papok, beleállították a beavatandókat, feléjük vonszoltak bikákat, majd leölték őket úgy, hogy rávéreztessék őket a hívőkre. Igen... Biztos innen ered a keresztség. Arról nem is beszélve, hogy az úrvacsora tekintetében például bizonyíthatóan a mithraizmus utánozta a kereszténységet, mivel a korabeli vallási történetírók, teológusok is erről számolnak be. Meg Hórusz is "világosság volt". Ja, csakhogy Hórusz napisten volt, ebből adódóan természetes, hogy szólították így is. Meg hogy a kereszt az egyiptomiaknál is létezett. Ja, persze, csak nem mint egy kínzóeszköz, hanem mint egy szimbólum, ráadásul az élet szimbóluma, és nem is teljesen keresztként volt, hanem volt egy hurok a tetején, és a többi vége is elvastagodott a vonalaknak. (Szintén a jehovistáktól átmentett állítás, akik szerint Jézust nem keresztre feszítették, hanem kínoszlopra, és későbbi hamisítás a kereszt.) Meg hogy Jézus nem úgy nézett ki ahogy elképzeljük, mert a Biblia nem ír róla, és egy Zeusz-szoborról másolták. (Szintén jehovista állítás, akik emiatt rövid hajjal ábrázolják Jézust. Más kérdés, hogy Zeusz soha nem nézett ki úgy, mint Jézus bármely ábrázolásán. A haja is általában rövid, nagyon max. félhosszú.)


Sokszor kegyetlenül torzítanak, és a cseppet sem lényegtelen részleteket levágják. Pont úgy, ahogy a bigottan vallásos emberek is teszik sok esetben. Nem is csoda, hisz ahogy jeleztem, több állítást a Jehova Tanúitól pucoltak le, csak most már a kereszténység ellen használják, nem térítései, hanem éppen, hogy "kitérítési" céllal. (Igen, szándékosan határozom meg külön csoportként a kereszténységet és a Jehova Tanúit.)


Vannak itt mások is, akik így gondolják/észrevették?



2023. febr. 4. 03:19
 1/2 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szoval lenyegeben poganynak tartjak a keresztenyseget, csak akkor mi az ami nem pogany? mert barmi vallast poganynak tartanak, elmenek ok tovabb is amig tudnak

es ami nem pogany az az ateizmus


meghasonlas onmagaval tehat bamrilyen szemszogbol


igazabol csak azert hasznalhassak a hitetlenek a pogany jelzot a hivokre, mivel bantonak erzik, es remelik hogy ok is hitetlenek lesznek, hogy milyen elony lenne ebbol azt nem tudom

pusztan az nem lehet indok hogy nincs belole kar, akkor felesleges hinni

2023. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ha az azték indiánoknál vélnének hasonló szokást felfedezni, akkor azt mondanák, hogy az őskeresztények az aztékoktól lopták bőven felfedezésük előtt. Őket nem érdekli a logika és történelem.
2023. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!