Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem hisznek a halál...

Akik nem hisznek a halál utáni életben (Túlvilág, Mennyország, Reinkarnáció stb., ízlés kérdése), szerintük a halállal mindennek vége van, csak lekapcsolják a villanyt és ennyi volt?

Figyelt kérdés
Nem borzasztó a hit nélküliség? Bármiben hinni is jobb szerintem, mint azt vallani, hogy egyszer élünk, és ha vége, mindennek vége, mindent elveszítünk, csak a sötétség, a semmi vár ránk.
2023. febr. 4. 13:48
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
71%

Nincs vége, mert az életet továbbadtam: életre hívtam a 3 fiamat,

akik 9 unokát hívtak életre. Bennük élek tovább.

2023. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
1: De a te szemszögedből vége van, nem tudsz az ő életükben jelen lenni.
2023. febr. 4. 14:10
 3/52 anonim ***** válasza:
77%
Igen, így gondolom, és a gondolat borzasztó, hogy nem leszek, a hit nélküliség viszont nem, mert kitalált vigaszokba kapaszkodni butaság szerintem.
2023. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
74%

Nem.

Álmodozni a mennyországról, meg hogy a következő életemben majd egy kis bogár leszek, na az a borzasztó.

2023. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
66%

Igen, szerintem a halállal mindennek vége van, és bár riasztó a gondolat, nem borzasztó ezzel a tudattal élni, sőt, rengeteg motivációd az élethez.

Az elmúlás tudata jó esetben sokkal célirányosabbá tesz, aki hajtja a pozitív élményeket, kapcsolatokat és sikereket. Nem azzal áltatom magam, hogy "pocsék életem van, de majd a túlvilágon örökké boldogan lebegek", hanem aktívan teszek azért, hogy egy élményekkel teli gazdag életet éljek le, amire majd büszkén tekinthetek vissza a halálos ágyamon.

Aki hátrahagy egy családot, egy erős szakmai vagy tanulmányi sikert, alkot valamit, vagy számtalan emberen segített, az sosem hal meg igazán. Ellenben azzal, aki elzárkózva, csak a hitének él, aki belevesz az ismeretlenségbe.

2023. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon nehéz kérdés ez.

A szüleim és a nagyszüleim halála után, talán csak a saját megbékélésem érdekében azzal hitegettem magam, hogy egy jobb helyre kerültek. Ne haragudj meg rám ezért, de igazából nem tudok hinni abban, amiről írsz. Szeretnék, de nem megy, csak áltatom magam ezzel. Könnyebb volt így a halálukat elviselni.


Igen, lekapcsolják a villanyt.

2023. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
18%

az is csak onamitas ha valaki gazdag/sikeres/onzetlen

hogy ezektol jol erzi magat, pedig nincs szukseg ezekre


nem is ezert kellenek ahogy a hit sem a jo erzet miatt

hanem hogy mi helyes ha rossz es ertelmetlen is


csakhogy a helytelent jobban szeretik a rosszat, minel jobban szenvedjenek es masok is

es mivel >szeretik< ezert helyesnek tartjak (ami helytelen valojaban, es a relativitassal ez is fel van oldva)

2023. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
64%

Ha csak vakhit, vagyis hiszékenység van az ún. vallásosság mögött, akkor az csak illúzió lesz.


Mert az igazi istenhit nem hiszékenység, miszerint az ember könnyűszerrel elhisz mindent, csak azért mert el akarja hinni. Vagy mert "keresztény" nevelést kapott.


A Biblia szerint a halál öntudatlan állapot, ahol senki sem tud semmit érzékelni, látni, hallani, tapintani. A halál az élet ellentéte, a nemlét!


A zsidók az ókorban és az első keresztények is az isteni feltámadásban hittek, vagyis abban hogy Isten emlékszik rájuk és "újra felállítja" őket -mert hogy ezt jelenti a héber kifejezés.


Tehát igen, olyan a halál, mint amikor lekapcsolják a villanyt, csak éppen -mivel a halálban nincs időérzékelés, annak aki meghalt olyan lehet majd -akár több ezer évvel később is újra élni, mintha csak lefeküdt volna és felébred.


Szerintem csak a materializmus ideológiája miatt van az emberek fejében az hogy nincs semmiféle Isten, meg feltámadás, sőt erkölcs sincs, csak az és annyi, amennyi neked jólesik.


És ettől várja az ember az egységet és a sikeres társadalmakat, amelyik egymás elpusztítása helyett mondjuk ... szereti egymást?


Mert most ebben a fenemód nagy materialista világban csak azt látom, hogy a harmadik vh szélén táncolunk és ha ez az őrület tényleg elindul újra, akkor annak nem lesz nagyon túlélője!

2023. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
26%

Minden jel arra mutat, hogy lekapcsolják a villanyt.


#8 azért az jó dolog, hogy már az elmeotthonban is van wifi.

2023. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
81%
Sőt mi több, jó a terápiás kezelésem, így nem szoktam besértődni a primitív személyeskedőkön. 😃
2023. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!