Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtért hívőként helyes...

Megtért hívőként helyes elgondolás az, hogy nem kezdek semmit az életemmel a magam elgondolása szerint, hanem várom hogy majd Isten utat mutat valamikor?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy már harmadjára nem mennék egyetemre ha most megint kihagynám. Legutóbb sem mentem, mert úgy éreztem, hogy ezt az utat nem az Isten jelölte ki nekem, hanem én magamnak. És mivel az Ige is azt írja, hogy aki megakarja találni életét az elveszíti azt, de aki elveszíti életét énértem (Jézusért) az megtalálja azt.

Na és igazából én már jó másféléve itthon poshadok emiatt és várom, hogy majd Isten utat mutat és majd tudtomra adja, mit kezdjek az életemmel.

Emiatt nem mentem egyetemre, mert féltem,hogy az nem az Isten akarata és dolgozni se mentem. És itthon lógok semmit sem csinàlva. Szüleim tartanak el, de egyszerűen nem tudom legyőzni magamban ezt a gátat, hogy nekem addig semmit nem szabad kezdenem az életemmel amíg Isten valamit nem sugalmaz.

De ezt sem tartom helyesnek, hogy csak itthon rohadok, de mégsem tudom, hogy mit kezdhetnék ezen problémámmal.

Mert amugy van tervem nem egy.

Pl. tolmács korábban szerettem volna lenni, mert szeretem a nyelveket, jó is vagyok bennük és szeretem átadni a megszerzett tudásomat másoknak.

De valahogy ezzel kapcs sem érzem azt; hogy Isten helyeselné.

Így hát itthon vagyok és nem csinálok semmit.

Csak Bibliát olvasok, próbálok jót cseleledni, ahogy telik tőlem, illetve imádkozom, illetve ilyen hitemmel kapcs dolgokkal törődöm csak.

De azt valamiért nem érzem, hogy a munka illetve továbbtanulás terén magamtol lépnem kellene, hanem azt majd Isten intézi.

Hogy ő majd megadja nekem ezeket.

Csak tartsak ki a hitemben és várjak.

Ez így ok? Vagy hogy lehet ezen segiteni?


2023. febr. 6. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni valahová. Ha kell gyárba vagy napszámra vagy közmunkára. Mutasd meg Istennek hogy már készen állsz és ha ő is úgy érzi hogy eleget dolgoztál őérte és a családodért akkor majd utat mutat neked. Isten nem szereti ha másfél évig nem dolgounk semmit csak poshadunk.
2023. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Talán rosszul értelmezed az isteni útmutatás módjait.


Egyszer egy faluban nagy árvíz volt. Mindenkinek sikerült nagy nehezen elmenekülnie, csak az öreg plébánosnak nem. Felmászott hát a templomtorony tetejére, és ott így imádkozott:

- Kérlek Istenem, ments meg a vízbefulladástól!

Majd nagy hittel várta a választ. Nemsokára arra jött egy csónak, odament hozzá, és mondták neki, hogy szálljon be. Azt válaszolta, hogy nem megy, mert őt maga Isten fogja megmenteni. Hiába győzködték, hogy nemsokára elmerül a templomtorony is, csak nem volt hajlandó beszállni.

Kicsivel később egy másik csónak vetődött arra, de ő ugyanúgy elküldte őket. Végül egy helikopter is próbálta őt kimenteni, de azt sem fogadta el, mondván, hogy őt majd Isten menti meg! Aztán annak rendje és módja szerint összedőlt a torony, és a derék pap vízbe fulladt vala…

A Mennybe kerülvén aztán, Isten színe előtt állva megkérdezte:

- Uram, hát imádkoztam hozzád, hittem Benned, és mégis hagytál megfulladni? Miért nem segítettél?

- Fiam - szólt az Úr – talán nem küldtem érted két csónakot, és az utolsó pillanatban még egy helikoptert is? De hát neked semmi sem volt elég jó…

2023. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
# 2-höz csak annyit teszek hozzá, ha mindenki arra várna, hogy helyette valaki más serkentse őt munkára és cselekvésre, akkor soha semmi nem történne.
2023. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Most perpillanat én is ebben a helyzetben vagyok 2 éve.

De ez idő alatt jelentkeztem álláshirdetésekre. Egyszer 1 hónapra be is vitt az Úr egyik munkahelyre. Segítettem hitben..

Szóval nyugodtan jelentkezz, ahová szívesen mennél... Max nem nyitja meg Isten azt az ajtót, amin zörgetsz.

Áldjon az Úr és őrizzen szüntelen!

2023. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia! :)

Isten vezetése nemcsak úgy működik, hogy BUMM! kijelentést kapsz, hogy hova menj, mit csinálj.


Isten a szívedbe ültette el a veled kapcsolatos terveit. Kövesd azt az utat, ami örömöt, békességet ad neked. Beleírta Magát a vágyaidba. 😃


Puszillak!

2023. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

valóban furán értelmezed vezetését. Lényegében te döntöttél úgy, sem tanulni, sem dolgozni nem indulsz el. Szabad akaratot kaptál Istentől, ezért amit kezdesz az életeddel, azt majd vagy megáldja, vagy nem.

Minden esetre a jelenlegi helyzetedre is ad tanácsot Neked.

Példabeszédek 12:24

"A szorgalmasak keze uralkodni fog, a lusta kéz viszont kényszermunkát végez."

Példabeszédek 14:23

"Haszna van mindenféle kemény munkának, de ha csak beszél valaki, nélkülözni fog."

2Tesszalonika 3:10

"Hiszen amikor nálatok voltunk, többször is erre utasítottunk titeket: „Ha valaki nem akar dolgozni, ne is egyen.”

1Tesszalonika 4:11, 12

"Tűzzétek ki célul, hogy csendes életet éltek, a magatok dolgával törődtök, és dolgoztok, ahogyan arra utasítottunk is titeket, hogy a kívülállók lássák, hogy illendően viselkedtek, és semmiben sem szenvedtek hiányt."

A Biblia elismerően beszél a „munkájához értő” férfiról, és a nőről, aki „dolgozik, mindenfélét, amiben keze gyönyörűségét leli” Példabeszédek 22:29

Hasonlítsd össze ezeket a bibliai tanácsokat a saját életeddel, és ahol látod változtatnod kell, tedd meg - sokkal boldogabb fiatal életet élhetsz.

2023. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, nehéz életed lehet. Itt általában úgy tudják, azt kapod, amiért megküzdesz. A semmiből nehéz megélni, sőt, pusztán az istenhitből is.
2023. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Előszor is az látható, hogy ezt az „Isten akarata” témát rosszul (egy szuperszellemi módon) tanították neked. Isten akarata nem úgy működik, hogy Neki az az akarata, hogy mondjuk idegennyelvű levelező legyél a caracasi missziós állomáson, és neki csakis ez az akarata, és sehol máshol nem akar téged látni, mert pontosan a caracasi misszióba teremtett téged... és ha ezt elrontod, akkor megszeged az akaratát! Amíg pedig ezt kijelenti neked, addig 5 évig kell otthon ülve várnod, mert majd csak akkor lesz az Ő tervében, hogy ezt neked kijelentse.

Ez egy torz, szuperszellemi kép Isten akaratáról!


A példázatban (Máté 25) is adott az úr talentumokat a szolgáinak, kinek ötöt, kinek kettőt, kinek pedig csak egyet, de utána nem mondta azt, hogy „most pedig menj el pontosan ide és ide, mert ez az én akaratom”, hanem rájuk bízta, hogy hová mennek és hogyan használják a talentumot. Neked is vannak talentumaid, amelyeket bizonyos munkakörökben jól lehetne hasznosítani. Isten szerintem azt szeretné, hogy pályakezdőként jól be tudj illeszkedni a társadalomba, és egy olyan állásod legyen, amit jól tudsz csinálni, ahol más embereknek is hasznára lehetsz, úgy hogy közben te is valamennyire szívesen csinálod. Hiszen Ő szeret téged, és nem akarja, hogy a munka egy kínszenvedés legyen számodra. Szerintem ez Isten akarata.


Tehát szerintem egész egyszerűen találd ki, hogy mi az a pálya v. állástípus, amit jól tudnál csinálni és szívesen is csinálnál, és utána állj rá. Ha ehhez el kell végezni vmilyen szakot vagy képzést akkor szerintem állj rá arra, ha pedig egyből kezdeni tudnál az adott munkakörben, akkor pedig az álláshirdetésekre. Csak találd ki, és kezdj el ráállni. Aztán ha végül mondjuk a Háromlábú Rigó Nyelviskolában kötsz ki, de Isten mégis be akar állítani valahová egész máshová szolgálatba, akkor majd szól neked. Azt nem javasolnám, hogy elmenni betanított munkásnak vagy közmunkásnak. Ez a megoldás ugyan arra jó, hogy megoldaná a dologtalanság problémáját, de nem vezet sehová, ezzel könnyen értékes évek veszhetnek el.

2023. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem helyes.

Isten azt mutatta meg neked, hogy ulj otthon, es ne csinalj semmit? Ez volna az akarata?

Igazabol mindig dontesz valahogy, akkor is, ha ugy dontesz, hogy nem csinalsz semmit.

Igaza van a 8-asnak, vannak akik beragadnak valamibe. Pl. azt hiszik, hogy Isten egy hazastarsat rendelt nekik, es amig 100%-os jelet nem ad, addig nem veszik felesegul azt, akit szeretnek es jol meg is ertik egymast. Nincs ilyen, hogy csak egy munka van elrendelve, vagy csak egy embert vehetsz el.

Ezt vagy rosszul mondta neked valaki, vagy nagy benned a szorongas es felelossegtol valo felelem, es keves az onbizalom. Szerintem. Kezdj bele valamibe, pl. indulj el a nyelvek fele, es meglatod. Az, hogy az idegen nyelvekben tehetseges vagy es kedved is van hozza, mar egy isteni adomany, es nem veletlenul kaptad. Ne izgulj azon, hogy Isten helyesli-e vagy nem. Isten nagyon ritkan szolal meg egyertelmuen. Ha lehetove teszi, akkor helyesli, es nagyon sokfele dolgot csinalhat egy ember, amit Isten helyesel.

2023. febr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Pont ugyanígy vagyok én is, kérdező, a bennem lévő gondolatok majdnem megegyeznek a tieiddel. Ugyan én már dolgoztam pár évet, de nem szerettem azt csinálni és újévkor úgygondoltam, hogy ideje váltani, mert csak egyhelyben toporgok és nem megyek előre semmit. Én sem olyan rég találtam rá a helyes útra, amit Jézus mutatott meg nekünk, és valóban én is azt várom hogy adjon konkrét jelet, mit szeretne hogy csináljak ami neki is meg nekem is a kedvemre lesz. Leegyszerűsítve várom hogy a számba repüljön a sült galamb. De egyre több helyen hallom és olvasom (mint itt a válaszolóktól is) hogy nemfogja megragadni a kezemet és vonszolni mint egy kisgyereket, pedig úgytűnik mi és a hozzánk hasonló cipőben járók ezt várjuk.Ha olyan irányba indulnál, ami a Biblia és az erkölcs szempontjából nem helyes, akkor egyértelműen szólna a lelkiismereted, hogy állj. De a munka nem ilyen. A kétségek, amik közben gyötörnek és visszahúznak nem Istentől jönnek, hanem az ellentétes oldaltól, aki "emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja." Vissza akar fogni, hogy továbbra is letargikus, letört, depressziós hangulatban és kilátástalanságban teljenek a napjaink, mert tudja hogy ez (is) evlálaszt Istentől. Ebből kell kitörni és a Teremtő segíteni fog, én ebben biztos vagyok. Nem hiába mondják, segíts magadon és Isten is megsegít, vagy ahogy Madách az Ember Tragédiájában: a tett halála az okoskodás.
2023. febr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!