Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erről az ismeretterjesztő...

Erről az ismeretterjesztő filmről mi az elgondolása egy hívő és egy nem hívő embernek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=3nfE6pAZC6I


A film hossza miatt természetesen nem várom el hogy mindenképp végignézze bárki is, de akinek van ideje rászánni magát erre a gondolatébresztőre ha nem is a teljes terjedelmére, az leírhatná véleményét.



2015. máj. 2. 04:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemes tájékozódni, mert akkor lesz összehasonlitási alapunk.

Pál is tanult ember volt ismerte a Görög kultúrát, ezért tudta Isten igazságát érveléssel megvédeni


ha valaki szeretné megtudni az igazságot, és az élet nagy kérdéseire a választ, az megtalálja a Bibliában az igazságot.

2015. máj. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én csak a film második felét néztem meg, de két dolgot szeretnék belőle kiemelni, ami számomra elgondolkodtató és régóta vártam már arra, hogy egy ilyen jellegű filmben is megfogalmazzák, mivel ezek az én világnézetemnek is a részét képezik.

Az első az, hogy az evolúció és a teremtés nem áll egymással konfliktusban, valamint hogy erre a konklúzióra juthat akárki, aki elég alaposan ismeri mindkettőt.Én is úgy gondolom, hogy ez igaz és nagyon jó volt visszahallani ezt egy ismeretterjesztő filmben.

A másik az az elgondolás, amit a film végén fogalmaz meg a narrátor, miszerint minden vallás egyenlő és egyiknek sem áll jogában a magáénak tudni a teljes és végleges igazságot.Szerintem ez egy nagyon szép gondolat.

2015. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet egy gondolat szép, miközben az igazsághoz annyi köze sincs, mint az etológiának az etimológiához. A Biblia a Teremtő Isten kijelentése Önmagáról és a világunk szellemi hátteréről, nem pedig bölcsnek látszó embereknek a logikai levezetései, és következtetései. Isten pedig birtokában van az igazságnak, és azok is, akiknek kijelenti. Akiknek pedig nem, azok nincsenek birtokában az igazságnak mindaddig, amíg meg ne kapják. Ez ennyire egyszerű.


Az evolúció pedig összeegyeztethetetlen Isten kijelentésével. Aki ennek ellenére jobban tudja, mint Isten, nagyon okos ember benyomását tudja kelteni bizonyos körökben, de ide is illik a gondolat, hogy aki blöfföl a pókerben, az készüljön rá, hogy terítenie kell.

2015. máj. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban. Az evolúció és a vallás csak abban az esetben egyeztethetők össze, ha valaki csak egyfajta teremtő istent tételez, aki a startgombot megnyomta, és megcsinálta a "játékszabályokat", de azóta nem avatkozott be az Univerzumba, mely "évmilliókig eljár tengelyén, mig egy kerékfogát újítni kell" ugye.

A többi csak hablaty a kettő összeegyeztethetőségéről, afféle kínos erőlködés, amit a filmben hallottunk a "hogyan" és a "miért" kapcsán.

2015. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehéz véleményt mondani két dolog összeférhetőségéréről, ha valaki elfogult az egyik mellett, nem igaz?
2015. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aki nem "elfogult" az egyik mellett, az nem is értette meg, hogy miről van szó.
2015. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Palpatine filozófiája, hogy az átfogó ismerethez meg kell ismerni mindkét oldal véleményét. Én azonban nem vagyok kíváncsi a Sátán véleményére.
2015. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor értelmetlen az állásfoglalás.
2015. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!