Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján választ "Isten"...

Mi alapján választ "Isten" kire mit ad? Vagy nincs ilyen? Mindenki azt kapja, amit megérdemel?

Figyelt kérdés

Hogy lehet hogy néhány ember halálra ítéltetett pl. Benedek Tibor aki egész életében sportolt, nem cigizett, nem volt elhízott stb. tehát egyetlen oka sem lehetett annak, hogy hasnyálmirigyrákban ilyen fiatalon meghaljon.

Másik példa nagyim, aki bőrrákban halt meg, évekig szenvedett vele... pedig sosem volt szoláriumban, de még csak a a tengernél sem. Nem szeretett napozni. Elment 63 évesen rosszindulatú bőrrákban.



Én cigizem, rendszeresen iszom, soha életemben nem sportoltam, jó embernek sem tartom magam, nincs bennem empátia, állandóan a pénz-pénz-pénz körül forognak a gondolataim, hogy legyen több és több.... szóval rám vajon mikor és milyen véget szán az "Isten"? Nagyon félek!


2023. febr. 6. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Tudnék mesélni, tuti.Van egy mondás, miszerint: "Teher alatt nő a pálma". Ha valóban használná az agyát ez a "valaki", akit a kérdésedben megneveztél, akkor akinek már adot mondjuk 10 egység xart, akkor nem adna még mellé 40-et. Úgyhogy a megnevelett "valaki" lényegében gonosz...
2023. febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Mindenki azt kapja, amit megérdemel?"


Nem ezt tapasztaljuk. Épp hogy a milliárdosok mind gátlástalan emberek, akik nem azt kapják amit érdemelnének, helyette mident megúsznak a pénzüknek köszönhetően. És ne mondjátok nekem, hogy nem minden milliárdos gátlástalan. Aki nem gátlástalan, az lemorzsolódik.

2023. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lucifer-666 ***** válasza:
52%

Jeremiás siralmai, 3. fejezet részlet:


1

Én vagyok az az ember, aki nyomorúságot látott az ő haragjának vesszeje miatt.

2

Engem vezérlett és járatott sötétségben és nem világosságban.

3

Bizony ellenem fordult, ellenem fordítja kezét minden nap.

4

Megfonnyasztotta testemet és bőrömet, összeroncsolta csontjaimat.

5

Erősséget épített ellenem és körülvett méreggel és fáradsággal.

6

Sötét helyekre ültetett engem, mint az örökre meghaltakat.

7

Körülkerített, hogy ki ne mehessek, nehézzé tette láncomat.

8

Sőt ha kiáltok és segítségül hívom is, nem hallja meg imádságomat.

9

Elkerítette az én útaimat terméskővel, ösvényeimet elforgatta.

10

Ólálkodó medve ő nékem és lesben álló oroszlán.

11

Útaimat elterelte, és darabokra vagdalt és elpusztított engem!

12

Kifeszítette kézívét, és a nyíl elé célul állított engem!

13

Veséimbe bocsátotta tegzének fiait.

14

Egész népemnek csúfjává lettem, és gúnydalukká napestig.

15

Eltöltött engem keserűséggel, megrészegített engem ürömmel.

16

És kova-kővel tördelte ki fogaimat; porba tiprott engem.

17

És kizártad lelkem a békességből; elfeledkeztem a jóról.

18

És mondám: Elveszett az én erőm és az én reménységem az Úrban.

19

Emlékezzél meg az én nyomorúságomról és eltapodtatásomról, az ürömről és a méregről!

20

Vissza-visszaemlékezik, és megalázódik bennem az én lelkem.

2023. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Tisztelt kérdező!

Az ok/okozat örök és megkerülhetetlen törvénye mindenkit egyformán érint. És ez így van rendjén!

A Biblia is ezt tanítja. Jézus is ezt a példázatot mondta el pl a "jó fa jó gyümölcs, korhadt fa, rossz gyümölcs" szemléltetésében.


Amit ezen -vagyis az általad elsődlegesen negatívan vagy pozitívan befolyásolható életeden felül különbséget látsz, az az egyéni szerencse különböző mértéke. Az ember saját matériája, hogy milyen hozott vagy szerzett betegségei vannak, stb. Nem vagyunk egyformák ebben sem.


És persze a pénz is befolyásolhat dolgokat, de én nem tudom irigyelni senki milliárdos vagyonát, mert az egy ördögi kör, amiben nagyon nehéz tisztán maradni vagy sérülésmentesen kikerülni onnan, ha nem tud a vagyonnal bölcsen élni. Márpedig sokan nem képesek erre.


Igen, sokszor -pont az ok/okozat szigorú törvénye miatt határozottan megfigyelhető, hogy a gonosz dolgoknak pusztító következménye van. Még az olyan egyszerű dolgokban is, mint a biztonsági öv használata, vagy a felelőtlen nem használata. Akkor is ha van rá példa, hogy pont a biztonsági öv miatt halt meg valaki, a legtöbb esetben bizonyítottan életet ment!


Tehát nagyon nem mindegy hogy milyen szokásaink vannak.

Azt mondja a Biblia, hogy "rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat".


Amiket te leírtál magadról, az kissé ijesztő volt így egyben. Ezt két-három embernek is sok lenne szétszorni. 😃


Kívánom neked hogy azért próbálj meg kissé egészségesebben élni és nem csak fizikailag. Sőt, ez belső, szellemi változás nélkül nem is megy.


De az hogy ezt a kérdést feltetted, már egy nagyon jó pont! 😉

2023. febr. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Gyakori félreértés, de nem az az istenítélet, hogy milyen életed van és meddig élsz, hanem hogy mi lesz veled a halálod után.
2023. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Gyakori félreértés arról beszélni, hogy a Biblia azzal vigasztal, hogy van egy "halhatatlan" lelked, ami által ha jól viselkedtél akkor a "mennybe" kerülsz, ha meg nem akkor a "pokolba", ahol "örök kínok" várnak ránk ránk. Erről szó sincs a szentírásban!

Többek között ezek miatt a hazugságok miatt nevetnek nagyot azok, akik elutasítják Istent.

2023. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia


Prédikátor 9/13


Fordítván magamat látám a nap alatt, hogy nem a gyorsaké a futás, és nem az erőseké a viadal, és nem a bölcseké a kenyér, és nem az okosoké a gazdagság, és nem a tudósoké a kedvesség; hanem idő szerint és történetből lesznek mindezek

2023. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ez előtti verssel együtt így szól:


"Mindazt, amit megtehetsz, tedd meg teljes erődből, mert a sírban, ahová mész, nincs munka, tervezés, ismeret vagy bölcsesség.


Még valamit láttam a nap alatt: Nem mindig a gyorsak nyerik meg a versenyt vagy az erősek győznek a csatában, a bölcseknek nincs mindig ennivalójuk, az értelmesek nem mindig gazdagok, és nem mindig sikeresek azok, akiknek nagy a tudásuk, mert bármikor történhetnek váratlan események mindannyiukkal."

2023. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán az emberi sorsokból nem lehet megmondani ki jó ember.


De azért a Biblia sokat ír arról, hogy minek mi lesz a következménye. Milyen cselekedenek mire van hatása és hogyan. Az ember sorsát a saját cselekedetei is alakítják, és a felmenői tettei is. Aztán az áldás alatt élő hithű embert is érhet testi-lelki próbatétel. De az a javára válik.

2023. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
79%
Nyilván minden életsors más, de követünk el bűnt és az őseink is követtek el. Ez alapján dől el a sorsunk.
2023. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!