Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Ti miért vagytok...

VatikánTudó kérdése:

Ateisták! Ti miért vagytok ateisták? Mi a bajotok Jézus állításaival?

Figyelt kérdés

2023. febr. 13. 08:29
1 2 3 4 5
 21/41 Csakegysajt95 ***** válasza:
77%
Nem tudok hinni valamiben, valamiben, aminek a létezése nem bizonyított. Nekem a Biblia és az Isten nem több, szimpla mesénél. Mindenki szíve joga eldönteni, miben hisz, számomra annyi a lényeg, hogy a másik hitét vagy ateizmusát tiszteletben tartsuk.
2023. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 nitro1 válasza:
100%
Én enyhén vallásos nevelést kaptam gyerekkoromban, de szerencsére nem volt kikényszerítve, és tinédzser koromra elváltak útjaink, amikor szembesültem, azzal, milyen dolgok történtek a világban és a közvetlen környezetemben. Hol van az isten olyankor, amikor ártatlan kisgyerekek halnak meg betegségben? Direkt nem háborút vagy erőszakot írtam, mert az nyilvánvalóan az ember műve. Gondolom az jön, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek". Haggyámá a hülyeséggel!
2023. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
70%

20#

Ismerem a fizika törvényeit, és a matematikát is. Végig tudom gondolni, hogy mi lehetséges, és mi nem. A vallások által állított dolgok nem lehetségesek. Önmagában is ellentmondás egy Mindenható léte, a világegyetem szerkezete és a fizika törvényei nem teszik lehetővé sem a pokol, sem a mennyország létét, sem a feltámadást, és még sok mindent amit a vallások tanítanak. A legtöbb embernek fizikai és matematikai ismeretek nélkül marad a hit. Azért egyszerűbb hinni, mert a fizika, matematika megtanulása fáradságos az emberek túlnyomó többsége nem fordít rá időt vagy lustaságból, vagy az ilyen irányú logika hiánya miatt. Kutatások szerint az emberek 17%-a csak akinek megtanítható. Ez nem azt jelenti, hogy a többiek buták, csak másféle képességekkel bírnak. Valamiben mindenki jó. Ezek vagy elfogadják amit a tudomány és az azt népszerűsítő kutatók állítanak, vagy templomba járnak, a papoknak hisznek, és ez lelki megnyugvást ad nekik. Könnyebb hinni hogy a halál után megbűnhődnek a bűnösök, a jók meg örökké Kánaánban élnek, mint elfogadni, hogy egyszer meghalsz, kis idő múlva nyomod sem marad a világban akármilyen nagy dolgot vittél véghez, de csillagászati léptékben még az örökké sem létezik.

2023. febr. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem csak a sajat "szakteruletedet" ismerned, akkor tudnad, hogy a valosagot es emberi eletet nemcsak a termeszettudomanyok kutatasaival lehet leirni es megismerni.

Akkor tudnad pl., hogy a vallas nem irja at a fizika torvenyeit.

Hogy kepzeled ezt, hogy a fizikat csak az emberek 17%-a tudja megerteni, a tobbi lusta vagy debil, ezert nekik a papok kitalalnak egy masik magyarazatot a H2O HELYETT?

Milyen csoportba rakod azokat a fizikusokat, matematikusokat, orvosokat es egyeb tudosokat, akik istenhivok?

A fizika nem foglalkozik azzal, hogy van-e tulvilag, meg van-e az életnek értelme. Ezt nagyon jol tudod te is, csak teged nem erdekelnek ezek a dolgok, es azt hiszed, amivel nem a fizika foglalkozik, az nincs is.

Sajnos, hogy az etikat, pszichologiat, vallastudomanyt, filozofiat még sokkal kevesebben ertik meg, mint az (egyebkent egyszeru) fizikat. Akiknek nem megy, azok gyartjak az ilyen gugye elmeleteket, hogy

"templomba járnak, a papoknak hisznek, és ez lelki megnyugvást ad nekik. Könnyebb hinni hogy a halál után megbűnhődnek a bűnösök, a jók meg örökké Kánaánban [sic!] élnek, mint elfogadni, hogy egyszer meghalsz"

Ha az életnek nincs értelme, akkor miért él és viselkedik minden épelméju ember úgy, mintha lenne? ezen nem gondolkodtál a gépészmérnok iskolában?

Ha egy kicsit is erdekel, olvass John Lennox konyveket. Lennox oxfordi matematika professzor, akinek termeszettudomany-filozofiabol is van doktori cime. Es istenhivo. Hatha megtudsz valami újat a hit és a természettudományok VALODI kapcsolatáról.

2023. febr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
40%

22


"elváltak útjaink, amikor szembesültem, azzal, milyen dolgok történtek a világban és a közvetlen környezetemben. Hol van az isten olyankor, amikor ártatlan kisgyerekek halnak meg betegségben?"

Es miutan elvaltak az utjaid a vallastol, utana mar megertetted, hogy miert halnak meg artatlan kisgyerekek betegsegben? Vagy meg is szuntetted a halalos betegsegeket azzal, hogy nem hiszel az istenben?Tehat megoldotta az ateizmus az alapproblemat?

2023. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

#24 Milyen gépen írod a hozzászólásaidat, hogy hiányoznak belőle az ékezetes betűk?


"Ha az életnek nincs értelme, akkor miért él és viselkedik minden épelméju ember úgy, mintha lenne?"

Ez a megjegyzésed erre emlékeztet: "Együnk tehénszart! Tíz billió légy nem tévedhet!" Csak mert sokan vannak az "épelméjűek" még nem kell utánuk menni. Az én életfilozófiám: Ha elég erős vagy mindig ellenkező irányba menj, mint a tömeg!


"Hogy kepzeled ezt, hogy a fizikat csak az emberek 17%-a tudja megerteni..."

Statisztikai adat. Több országban ezért kezdik már óvodás korban programozásra tanítani a gyerekeket. Ez nagyon fejleszti az ilyen irányú logikai képességet.


"A fizika nem foglalkozik azzal, hogy van-e tulvilag..."

Azzal nem foglalkozik, hogy van-e túlvilág. Mert a fizika törvényei szerint nincs olyan hely, ahol létezhetne.


Ami a hívő tudósokat illeti, miért ne lehetne orvos, matematikus, mérnök istenhívő? Lehetnek szakbarbárok, csak azt látják és értik, ami a dolguk. Ha egy csillagász, kvantumfizikus hívő, az már sokkal meglepőbb számomra, hogy tudják elkerülni azt a kérdést, hogy hol is fér el a világban a pokol és a mennyország.

És miért van sokféle istenhit, sokféle mesével, ha valóban létezne egy mindenható? Miért nem arról az egyről szól az összes hit? Már ebből is rájöhet, aki gondolkodik, hogy a jelenségekre, amit nem tudtak megmagyarázni, mindegyik embercsoport más és más magyarázatot talált ki. Ettől a sokféle vallás, és gyerekded magyarázat.


Egyébként kár ezen vitatkoznunk. Te egy megrögzött hívő vagy, én meg már gyerekkoromban is csak nevettem a sok zagyvaságon, ami a bibliában van. A hittan órákról a hugommal együtt(aki matek-fizika tanárnő) elküldött a pap, hogy ne rontsuk a többieket.

2023. febr. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 x0 ***** válasza:
Mert semmi okom sincs rá hogy vallásos legyek: semmi okom sincs rá hogy elhiggyem hogy Isten létezik. Jézus állításai meg fényévekre vannak az igazságtól.
2023. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 nitro1 válasza:
25-ös, kérlek, előbb az én kérdésemre válaszolj, utána válaszolok a tieidre.
2023. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

28

A válaszom az, hogy nem tudom.

Nem írtam, hogy vallásos volnék.

Csak kíváncsi vagyok, hogy akik a szenvedések miatt lesznek ateisták, azok utána hogy látják a szenvedést, vagy hogy látod a világot így.

25 voltam

2023. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
40%

29

Milyen szenvedésre gondolsz? Betegségre? Vagy vágysz valamire és nem kapod meg? Hiányzik valami az életedből, például nincs párod, vagy valamiért kiközösítenek? A legtöbb esetben az emberek maguknak okozzák a szenvedést.

Igazságtalannak tartod a világot, és ezért Istent okolva ateista leszel?

Sohasem voltam hívő. És nem emlékszem, hogy valamiért is szenvedtem volna. Mert nem Isten büntetésének fogom fel, hanem természettudományos alapon magyarázom meg magamnak.


Rákos voltam, de nem éreztem szenvedésnek. Nem Istenben bíztam, tudván hogy nem létezik, hanem bíztam az orvostudományban, és azokban az orvosokban, akik kezeltek. A műtétre sem félelemmel mentem, hanem úgy, hogy megtapasztalok valami érdekeset. Mert minden érdekes a világban, az a technika is, amivel manapság dolgoznak az orvosok. Ha lehetett volna, altatás helyett csak érzéstelenítést kérek, meg egy monitort, hogy végignézhessem mit csinálnak az orvosok.

A pozitív gondolkodás a legjobb ellenszer minden baj ellen, nem a hit!

2023. máj. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!