Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen ruhákat viselnek a papok?

VatikánTudó kérdése:

Milyen ruhákat viselnek a papok?

Figyelt kérdés
Lehetőleg képeket kérnék

2023. febr. 14. 09:53
 1/5 anonim válasza:
Civilben ugyanolyat mint más átlagos ember.
2023. febr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Civilben a különbség a laikusokhoz képest a kolláré:

[link]

Liturgikus ruházatból meg millió féle van:

[link]

A reverenda a legalapabb, de manapság már nem nagyon hordják.

2023. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Mindegyik másmilyet. Ez függ felekezettől, de pl. a római katolikusoknál, a nem “világi papok” között rendenként változik a ruhájuk. (ferencesek - barna, premontreiek - világoskék, domonkosok - fekete-fehér)

De a liturgikus ünnepeknek megfelelően is változhat a ruha, amiben miséznek. (zöld - évközi mise, lila - böjti idő, fehér/arany - karácsony, húsvét, piros - pünkösd, fekete - temetés)

2023. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel találkoztam vele az utcán, akkor kék ing, egy zipzáras pulcsi volt rajta, nadrág színét nem tudom, fekete cipő. Kicsit később is találkoztam vele, akkor már szövetkabát volt rajta, alatta nem tudom mi. Egy másik pappal találkoztam kb 2 hete, rajta ing és felette kötött ujjatlan pulóver vagy mellény, ki minek hívja. De ismertem korábban egy papot, ő a kék farmereket szerette.
2023. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mármint a miseruha vagy úgy általában?

A mienk hétköznap általában ing + kolláré, tehát ez: [link]

Ha valami egyházi esemény, rendezvény van, akkor reverenda: [link]

De cserkésztáborban úgy, mint bárki más: rövidnadrág, póló, túracipő.

2023. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!