Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki nincs egyházban...

Ha valaki nincs egyházban megkeresztelve, de hisz Jézus Krisztusban, az Atyában, sokat böjtöl, imádkozik Istenhez, olvassa és tiszteli a Bibliát, akkor ő pogány vagy keresztény?

Figyelt kérdés

2023. febr. 17. 10:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Jó, mert legelőször az ellenkezőjét írtad.
2023. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Végig ugyanazt írtam, de nem föltétlenül fogja mindenki megérteni :)

Üdv!

2023. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Örülhettél volna, hogy tudsz te értelmesen is fogalmazni, ha akarsz; most meg jössz ezzel a sértődött dumával. Üdv! Nehogy lemaradj az uzsiról, lesz puding is biztos.
2023. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Az ilyen személy vágykeresztséggel rendelkezik.

A 2. nem írt rosszat. Voltaképpen katechumen, csak nem tud róla.


Én évekig voltam ilyen állapotban. Mostanában jutott el oda, hogy megakarok keresztelkedni ténylegesen, mert azért mégis csak kéne. Én egyébként azt ajánlom, hogy kezd el keresni a helyedet és ha van rá lehetőséged keresztelkedj meg. Keresztség nélkül nem járulhatsz áldozáshoz/úrvacsorához és amikor a hited eljut egy bizonyos pontra ez neked is hiányozni fog. Ha belegondolsz Jézus is megkeresztelkedet a Jordánban, pedig bűntelen volt és voltaképpen felesleges volt neki, de ezzel példát mutatott a követőinek. Az utolsó parancsa is arra szólít fel, hogy "Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére," Mt 28:19.

Ha úgy élsz és gondolkodsz, mint egy keresztény, akkor egy idő után te is rá fogsz jönni, hogy nincs értelme magadat a keresztségtől távol tartanod.

2023. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
De ha vki nem tud elmenni, mert beteg?
2023. febr. 17. 20:32
 16/25 anonim ***** válasza:
Ez létező ember?
2023. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
"Ez"? Ő. Igen.
2023. febr. 17. 20:35
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Nyelvtani problémád van?
2023. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem nekem.
2023. febr. 17. 20:39
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
De neked
2023. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!