Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnös gondolataim vannak és...

Bűnös gondolataim vannak és senkivel nem tudom megbeszélni. Aki ebben a helyzetben van, ő mit tesz? Van kedve beszélgetni erről vagy megtartja magának?

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszélem magammal félhangosan, miközben fát vágok. Minden lendítésénél Istenhez fohászkodok, adjon erőt a bűnös gondolataim ellen.

Ez általában beválik, két óra favágás után sokkal nyugodtabb vagyok, mint előtte voltam.

2023. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért "nem tudsz" beszélni róla senkivel?
2023. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj el gyónni és tudsz a pappal röviden beszélni, valamint ad tanácsot. Ha nem elég az a pár perc, akkoris menj el, mert könnyebb ott megbeszélni vele, hogy tudtok-e esetleg valamikor találkozni és hosszabban beszélgetni.
2023. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs kedvem sem erőm rá, de néhány levélre lehetek a lelkiszemetesed, ha gondolod. Rossz kezdés, de őszinte.
2023. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imrepa ***** válasza:

Kissé előbb kell kezdenem, mint ahogy a probléma jelentkezett az életemben, mert ugye ez istentelenül fel sem merül az emberben, hogy gonosz gondolatai vannak.


Elvetettségben nőtem fel. Szüleim már születésem előtt külön éltek. Állami gondozásba kerültem. Intézetek, nevelőszülők, mostohák stb. és végül középiskolás kollégium. Hamar kiégtem, ha egyáltalán volt is valami tartás bennem a szomorú előzmények után. A haver csak addig haver, amíg pénz van, a szórakozás, züllés csak addig, amíg tart. Utána keserűség, magány, nihil, üresség stb. A környezetem önző, senkit nem érdekel a problémám. Esetleg egyik másik jobb érzésű próbál megérteni, vigasztalni üres, semmitmondó szavakkal. A vége szökés, majd öngyilkossági gondolatok, kísérletek.


Isten azért mégis könyörült rajtam, mert a vele való találkozás megváltoztatta az életemet. De az egy külön történet és most egy nagyot ugrok, hogy a témánál maradjak.


Az új életemben fokozatosan megváltozott a viselkedésem, szókincsem, megjelenésem stb.


Azonban a gondolataim, a bennem dúló harc egyre fájdalmasabb lett. A tetteimet, a beszédemet, viselkedésemet stb. már több kevesebb sikerrel tudtam befolyásolni, de a gonosz gondolatokkal nem tudtam megbirkózni. Hiába határoztam el, hogy nem. Újra és újra eszembe jutottak olyan dolgok, amikre nem akartam gondolni. A legváratlanabb helyzetekben, amikor a figyelmemet másra kellet volna fordítanom. Pl: igehirdetés hallgatásakor, bibliaolvasáskor, ifjúsági órákon stb. Ehhez párosultak az éjszakai gyötrő álmok. Pl: zuhanok le valami magas helyről, elfog a halálfélelem és felébredek stb,


Ezekkel és sok más egyéb gondjaimmal magamra maradtam. Ahogy örültek a testvérek a megtérésemnek, de nem gondoltak talán belső küzdelmeimre, ami a megmaradásomat veszélyeztette. Néha elmaradoztam már az összejövetelről is. Persze ha nem volt más dolgom elmentem, már csak azért is ha legközelebb rákérdeznek, hogy hol voltam ne kelljen magyarázkodni, hazudni. Egy ilyen alkalommal, mikor már alig vártam a végét és szép gyorsan ki akartam osonni, valaki megállított. Megkérdezte: "Hogy vagy kedves barátom?" Az idős prédikátor volt és nem volt erőm azt hazudni, hogy köszönöm jól. Csak annyit tudtam kinyögni, hogy szorongat az ördög és nem akar elengedni. Mutattam a kezemmel is befelé fordítva az ujjaimat mintha markolnék valamit. Erre ő félre hívott, leült mellém, odahívta a feleségét meg az ifjúsági vezetőt és valami nagyon kedves szavakat mondtak nekem. Imádkoztak értem és elénekelték az alábbi éneket:



Ne félj csak higgy remélj, ne félj csak higgy remélj


Mert minden lehetséges annak aki hisz


Nézz Jézusodra fel, Ő az ki felemel


Mert minden lehetséges annak aki hisz



Elveszi bűnödet, hittel ha ráteszed


Mert minden lehetséges annak aki hisz


Boldog ki Véle jár, békét üdvöt talál


Mert Jézus koronát ad annak aki hisz



Rövid kis ének, de ők többször elénekelték egymás után ugyanazt. Az az esemény egy emlékezetes mérföldkő az életemben. Annyiféle képen lehet kérdezni a "Hogy vagy?" kérdést. Bizony életek sorsok múlnak tőle ha nem jól kérdezzük, ha egyáltalán érdekel a körülöttünk élők sorsa.


Kissé elkanyarodtam a témától, de akkor segítséget kaptam a talpon maradáshoz.


A bibliát olvasva rátaláltam az alábbi Igére:


2 Kor. 10.5

Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak;


Persze nem értettem, hogy egy gondolatot, hogy lehet foglyul ejteni. Talán úgy mint a tetten ért tolvajt, hogy átadom a rendőrnek? Kezdtem belefogalmazni imáimba a problémáimat egyre konkrétabban. Aztán rábukkantam a következő ígéretre:


Fil. 4.7

És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.


Tehát én hiába is próbálkozom, de az Istennek békessége meg fogja tenni. Mivel kötőszóval ("és") kezdődik az ígéret, van egy előfeltétel is az előző versben, amit be kellene töltenem:


Fil. 4.6

Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgésetekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.


Egy újabb feladat, amit nekem kell megcselekednem a siker érdekében, de már kezdett valami világosság derengeni az alagút végén. Bukdácsoló kereséseim közben rá kellett jönnöm, hogy minden mindennel összefügg. Végül is a szabad akaratommal eldönthetem, hogy milyen irányba nézek, hova fordítom a fejem, mi érdekel, stb Pl. Zákeus hallott valamit a jövő menő emberektől és ezért felmászott egy fára. Kíváncsi volt Jézusra. Ő pedig a feléje forduló érdeklődőket soha nem hagyja válasz nélkül. Találtam további Igéket arra vonatkozólag, hogy miről gondolkodjak gyakran, szinte "éjjel és nappal", amihez szintén ígéretek kötődnek:


Józs. 1.8

El ne távozzék e törvénynek könyve a te szádtól, hanem gondolkodjál arról éjjel és nappal, hogy vigyázz és mindent úgy cselekedjél, a mint írva van abban, mert akkor leszel jó szerencsés a te utaidon és akkor boldogulsz.


Zsolt. 1.2

Hanem az Úr törvényében van gyönyörűsége, és az ő törvényéről gondolkodik éjjel és nappal.

Zsolt. 1.3

És olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa, a mely idejekorán megadja gyümölcsét, és levele nem hervad el; és minden munkájában jó szerencsés lészen.


Zsolt. 119.99

Minden tanítómnál értelmesebb lettem, mert a te bizonyságaid az én gondolataim.


Péld. 19.21

Sok gondolat van az ember elméjében; de csak az Úrnak tanácsa áll meg.



Sorolhatnám még a hasonló Igéket.


Az alábbi igével fejezem be:


2 Pét. 2.9

Meg tudja szabadítani az Úr a kegyeseket a kísértésekből, a gonoszokat pedig az ítélet napjára büntetésre fenntartani.


És ez igaz a depresszióra és minden más egyébre is.

2023. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előző hozzászóláshoz annyit fűznék hozzá, hogy amikor Jézus Krisztus szeretete megragadott és egy idő után felfogtam, hogy a gonosz is létezik... Olvastam Jézus vérének tisztító erejéről. Ezek után naponta befedtem magam a sötétség erői ellen : Jézus vére megtisztít minden bűntől és minden holt cselekedetektől - rövid fohásszal.

Ezek után a rossz gondolatok könnyen kezelhetőek : felcserélem jókkal... Istennek tetszőekkel.

Áldjon az Úr!

2023. febr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hol szerzel te Jézus vért?
jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!