Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Osho, vagy másik nevén Bhagvan...

Osho, vagy másik nevén Bhagvan Srí Radzsnís a Sötétség Urának, a Sötétségnek, a Gonosznak a prófétája volt? Hamis tanító volt? Antikrisztus?

Figyelt kérdés

A tanításai és életmódja alapján szerintem simán lehetne rá mondani bármelyik.


Nem elég, hogy maga rettenetesen bűnös életet élt, másokat is erre tanított, erre bátorított. A new age-re jelentős hatással volt.



2023. febr. 20. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Kíváncsi leszek ki lesz az a fénylény aki ezt megtudja ítélni és választ tud adni. Viszont én kiváncsi lennék, hogy az életmódját tekintve mi az ami miatt a sötétség prófétájaként lehet rá tekinteni. Milyen bűnt követett el?
2023. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Sokkal ertelmesebb ember volt mint amilyet te valaha lattal, kerdezo! Neked mindenki az ellenseged aki maskeppen gondolkodik vagy okosabb nalad?
2023. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1.

Köztörvényes bűncselekmények, nyerészkedés (kőgazdag volt a szektájából), szexuális bűnök sorai, más emberek bűnre csábítása, káromlások sorozata stb. stb.


#2.

Biztos ezért gúnyolták, vetették meg stb. a hindu papok és szerzetesek... Biztos ezért érte el az ortodox kereszténység a görög kormánynál, hogy kitiltsák az országból... Biztos ezért nem mert muszlim országokba belépni, miután kijelentette, hogy a szent kő a világ legmocskosabb köve... Biztos ezért nevettek rajta különböző nevesebb buddhista szerzetesek... Biztos ezért tartották teljesen világi alapon is bűnözőnek, miután kitiltották az Egyesült Államokból (mondjuk az is sokat elmond, hogy oda kellett mennie hirdetni az eretnekségét, mert Indiában nem fogadták túl jól).


Manicheus, illetve bahá'í hitű szemszögből Istennek rengeteg prófétája volt köztük Krisna, Ábrahám, Mózes, valamint a többi zsidó próféta, Lao-ce, Zoroaszter, Buddha, Jézus, Mání (és a bahá'í hit szerint végül Mohamed). Ezt a különböző vallásokból vették, hiszen a többiben, például az ábrahámi vallásokban is Istennek prófétái voltak. Ez alapján miért ne lehetett volna a Sötétség Urának is prófétája? Vagy miért nem ölthetett maga a Sötétség Ura is testet? Mondjuk Aleister Crowley-hoz képest Osho kismiska volt. Belőle inkább kinézném, hogy valóbban egy sátáni megtestesülés. Ő tényleg az egyik leggonoszabb ember volt.


Én széles körben tanulok a vallásokról. Az egyetlen Fényhez vezető út az önmegtagadás.

2023. febr. 21. 00:27
 4/10 A kérdező kommentje:

#2.

Én a Szentiratokban nap mint nap találkozom a lelkileg legfejlettebb emberekkel, akik elérték mindentudás közelségét, sőt, magával Istennel is. Szellemileg meg hogy is mondjam... Ha túl művelt lett volna, nem szektaalapításból élt volna meg.

2023. febr. 21. 00:30
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Aha. Szép életet, szia.
2023. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 pelgrim ***** válasza:
33%

Hát én csak jót mondhatok róla velem együtt sokakat segített kiszabadulni a vallások, felekezetek szorongató, fojtogató öleléséből.


„Biztos ezért...”

Nem, nem ezért, hanem azért mert nem értették meg.


„Én széles körben tanulok a vallásokról.”

Ezek szerint nem elég széles körben, talán jó lenne, ha érdeklődnél a vallásos tanítások igazságtartalma iránt is.

2023. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem te nem is tudsz angolul, mert ha értenéd hogy mit mond akkor nem így beszélnél róla
2023. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6.

A hagyományos vallások tanai nyilván igazak, mert régibbek.

A spirituális üdvhöz, a megvilágosodáshoz egy út vezet: az önmegtagadás.

2023. febr. 21. 21:02
 9/10 pelgrim ***** válasza:
0%

#8.


„A hagyományos vallások tanai nyilván igazak, mert régibbek.”

Akkor most hogy is van ez, egy hazugság annál igazabb minél régebbi, vagy hogyan ?


„A spirituális üdvhöz, a megvilágosodáshoz egy út vezet: az önmegtagadás”

Ha ezzel önsanyargatásra gondolsz akkor bizony mélyen tévedsz.

2023. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2023. febr. 22. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!