Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halál után az elhunyt lelke...

A halál után az elhunyt lelke szerintetek látja a rokonait?

Figyelt kérdés

Vagy pl meglátogatja őket?

Van erre utalás a Bibliában?



2023. márc. 1. 11:40
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%

#29

Szerintem ha nem tudsz érvelni és nem tudod megcáfolni ezeket a bibliai érveket, akkor azzal hogy beszólogatsz, sokra nem mész!

2023. márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
52%
Na, mégiscsak ugyanott vagyok, amit a 11. hsz.-ben leírtam.
2023. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
27%

#32

Na látod, szabadon hihetsz egyik félnek és szabadon hihetsz másik félnek. Rajtad áll, hogy a millerita hagyományoknak hiszel, amit a jehovások is képviselnek, vagy a 2000 éves kereszténységnek. S például Pál apostolnak, aki a következőt írta:

"Mert számomra az élet Krisztus, a halál pedig nyereség. De ha az életben maradás az eredményes munkát jelenti számomra, akkor nem tudom, mit válasszak. A kettő között vívódom: szeretnék elköltözni és Krisztussal lenni, mert ez mindennél jobb lenne, tiértetek viszont szükségesebb, hogy a testben maradjak."


Nem azt írta, hogy majd sok ezer évvel később lesz együtt Jézussal, hanem azt, hogy halála után közvetlenül.


De ha már jehovásunk szüntelen idézi jelzés nélkül az őrtornyot, akkor én is idéznék kicsit mást:


"A dúsgazdag és a szegény Lázár haláluk után rögtön elfoglalják kiérdemelt helyüket (Lk16,22-23), a bűnbánó lator (Lk 23,43) és Júdás (ApCsel 1,25) szintén. Ide vehetô Szent István vértanú imádsága és látomása (ApCsel 7,56), Szent Pál kívánsága (Fil 1,23), különösen pedig a Korintusiaknak írt második levél szavai. Ezek arról szólnak, hogy ezen a világon vándorként élünk és távol járunk az Úrtól, de ha megválunk a testtôl, hazajutunk az Úrhoz. Aztán így folytatja a levél írója: ,,Mindnyájunknak meg kell ugyanis jelennünk Krisztus ítélôszéke elôtt, hogy kiki megkapja, amit testi életében érdemelt, aszerint, hogy jót vagy rosszat tett-e'' (2Kor 5,6-10). Ebben a szövegben a testtôl való megválás és az ítélôszék elôtt való megjelenés egyszerre történik."

2023. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!