Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaha, keresztény voltál,...

Ha valaha, keresztény voltál, miért léptél ki? miért abrandultal ki belőle?

Figyelt kérdés
2023. márc. 5. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert rájöttem, hogy amit a papok mondanak, konkrétan nem igaz. A Biblia is tele van ellentmondásokkal.
2023. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a viszonylag gyakori történet nekem is, hogy vallásos családból származom, de felnőttként nem gyakorlom. Azzal a különbséggel, hogy fiatal felnőttként a szüleimtől függetlenül még pár évig jártam templomba, imádkoztam, olvastam Bibliát, stb. A kérdésben a "kilépés" szót használod. Kilépni nem léptem ki, és nem is vagyok biztos benne, hogy létezne bármilyen kilépési ceremónia. Minimálisan gyakorlok vallást és nem fizetek egyházfenntartói járulékot.


Bonyolult lenne a miérteket elmagyarázni, és vitatkozni se szeretnék senkivel se. Ha valakit halálosan érdekel, és nem minden áron téríteni akar, privátban leírom neki. De vallásellenes nem lettem, csak nem gyakorlom.

2023. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felnőttként rájöttem hogy ostobaság mesékben hinni.
2023. márc. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert rájöttem, hogy EGYIK tényleges kérdésre sem ad választ. Alapvetően a buta, önnálló gondolkodásra alkalmatlan / lusta emberek filozófiája. Tele van ellentmondással.
2023. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!