Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy működik egy Jehova tanui...

Hogy működik egy Jehova tanui szekta?

Figyelt kérdés

2023. márc. 8. 20:18
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
71%
Pontosan melyik része érdekel? Konkrétabban nem tudod megfogalmazni?
2023. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Hogy ez az egész bevétel,kapcsolatmegszakítás mindenkivel aki nem szekta tag.
2023. márc. 8. 20:37
 3/55 A kérdező kommentje:
Igazából ez a kettő érdekel meg,hogy mit csinálnak a hitgyűlésen.
2023. márc. 8. 20:37
 4/55 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező! Javaslom hogy személyesen nézzél utána, mert ez az egyetlen biztos és hiteles mosószer az ilyen irányú kérdéseidre.


Az is egy lehetőség hogy ha nincs senki Tanú ismerősöd, akkor keresel egyet. Nem olyan nehéz.


Ezzel a módszerrel ugyanis nem bízhatsz abban hogy valós válaszokat kapsz, mint ahogyan a kérdéseidből az gyanítható, hogy eddig sem kaptál! Önmagában az is beszédes, ahogyan nevezed őket, hogy "szekta". Tudod mit jelent ez a szó? Mert ha tudnád, akkor nem neveznéd őket annak!

2023. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
87%

Itt például egykori tagok fedik fel az igazságot:

[link]

2023. márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
26%

És azt gondolod hogy a kiközösítettek a saját kis szemétdombjukon az "igazságról" szövegelnek? Én tudom hogy nem.


Szerintem a korrekt és őszinte ember utána olvas annak a Tanúk honlapján, hogy kik ők és mit tanítanak, hogyan élnek, milyen hitelvek irányítják az életüket, stb. Minden fent van. És utána személyesen győződik meg hogy a valóságnak megfelel-e.


Bárki összehasonlíthatja. Én megtettem.

2023. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy kiközösítettek? Sokan saját maguk hagyják el ezt a vallást. S igen, az objektív képhez mind a két oldalt is meg kell hallgatni.


"Bárki összehasonlíthatja. Én megtettem."

Igen, annyira, hogy közéjük is tartozol, nektek kötelességetek téríteni, semennyire nem objektív a véleményed, hanem teljesen elfogult.

2023. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
24%

Vannak akik maguk hagyják el, de ha Írásellenes életet élnek, ki lesznek közösítve.


Egyébként akik a kiközösítésig jutnak, azok is pontosan tisztában vannak azzal amit tesznek, tehát valahol mindenképpen maguk döntenek.


Nem vagyok Tanú! Sőt elfogult se, csak nem szeretem ha hazugságokat terjesztenek róluk (és bárkiről) vagy téves információk alapján minősítenek embereket ilyennek vagy olyannak.


Ez olyan mint a rasszizmus!

2023. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
83%

"Nem vagyok Tanú!"

Nem kell hazudni, nyugodtan felvállalhatod, hogy az vagy, illetve annak készülsz, mert még nem kereszteltek be ebbe a vallásba.


"Vannak akik maguk hagyják el"

S milyen sokan vannak, én is tudok néhányat. Rájöttek, hogy mennyi butasággal, Szentírással ellentétes dologgal tömték a fejüket, majd otthagyták ezt a vallást. Szerintem az általam linkelt blogot is ilyenek írják, akiknek sikerült kiszabadulni.

Sőt leírják saját tapasztalatukat. Ha te valóban nem vagy tanú, akkor pedig az általam linkelt oldal százszor hasznosabb minden egyes hülyeségednél, mert ők megtapasztalták ezt a vallást, te pedig hallomásból írsz róluk szépeket. Messziről jött ember meg azt mond, amit akar, nem? :)


A rasszizmusnak meg semmi köze ehhez.

2023. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 SIDLER22 ***** válasza:
87%

Konkrét szabályok nem igazán vannak náluk. Inkább lelkiismeret furdalást szoktak kelteni: "Istennek ez nem tetszene" meg egyéb szövegekkel. Eleve nagyon nem is merül fel, hogy ezt szabályozzák mivel aki annyira lent van és oda belép az automatikusan vállalja minden ezzel járó következményét. Tehát nagyon meg se fordul az ember fejében, hogy ne azt tegye amit kérnek. Egyrészt azért mert nem lehetetlen dolgokat kérnek, másrészt meg mindenki tudja, hogy merre van az ajtó és ha ez nem tetszik akkor le lehet lépni.

A pénzbeszedés is hasonló. Nincs kötelező pénzgyűjtés. Évente talán egyszer Őrtorony előadás alatt ha épp a gyülekezetek száma és egyéb dolgok jönnek szóba akkor elhintik, hogy a pult melletti ládába kapott adományokat megköszönik és kb ennyi. És mivel hithű tanú vagy és szeretnéd segíteni a munkájukat ezért támogatod Őket.

Nem nehéz szerintem ezt elképzelni. Ha valaki belép nyilván azért teszi mert be akar lépni és nem azért, hogy megtrollkodja Őket azzal, hogy nem követi a szabályokat meg nem dob be pénzt. Persze vannak ilyenek is, de általában ezek hamar kiesnek vagy egyszerűen megunják.

2023. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!