Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e olyan vallás ami hasonló...

Van-e olyan vallás ami hasonló,a Jehova tanúihoz? Például ad egy Bibliát,és online lehet velük tanulni?Például küld nekem egy Bibliát az illető,és hetente 1x-2x 1-2-órát erről beszélgetünk,és Dunántúli?Itt ez ország keleti részén nem működik.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 23. 10:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%

Nincs még egy hozzájuk hasonló szekta :(

De ha az igazságot és Jézust keresed, mint kulcsszavakba írtad, akkor ne feltétlenül az otthoni kényelemre és az ingyen könyvekre hajts.

2022. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló.Van Bibliám,de az a dédapámé volt ,1942-ben adták ki,Károli Gáspár fordítás.
2022. ápr. 23. 10:39
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Tessék, ingyen olvashatod:

[link]

2022. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm,de én ha sokáig nézem a monitort,meg könnyedzik a szemem.És vannak olyan dolgok a Bibliában amit nem értek.Például,Isten Ádámot teremtette,és az oldalbordájából Évát.Utána lett két fiuk Káin,és Ábel,Káin megölte Ábelt.Ez 3 ember.Isten megjelölte Káint,hogy meneküljön.De ki elől ? Honnan lettek a többi emberek ?Erről én nem olvastam...
2022. ápr. 23. 11:48
 5/27 A kérdező kommentje:
3-as.Miután Jézus meghalt egy barlangba tették,és egy követ gurítottak a barlang elé.És azt mondták legyen ott két őr nehogy ellopják a holt testet.Viszont a kétt őrt leittaták,így valóban elguríthatták aa követ,és ellophatták a holtestet.
2022. ápr. 23. 11:58
 6/27 uyscuti ***** válasza:
55%
Az 1Mózes 5:1-4 írja, hogy Ádámnak és Évának nem csak két fia volt.
2022. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
6-os.De akkor Káin az üldözött a saját testvéreivel,lépett szexuális kapcsolatba ? Ez vérfertőzés,és buta gyerekek fognak születni.Ez a mai napig így van,ha a saját testvéredel szexelnél nem egészséges gyerekek születnének.
2022. ápr. 23. 12:18
 8/27 A kérdező kommentje:
6-os Akkor ott van Saul,aki Krisztus ellensége volt,és Krisztus követőit őlte.Aztán Krisztus állítólag megvakította egy másik ember kihozta a vakságból.És utána át neveztette magát Pál Apostolnak/Szent Pál,és hírdette az evangéliumot plusz írt egy csomó levelet a gyülekezeteknek.Az újszövetség fele róla szól....Nem-e becsvágy állt a háttérben ?!
2022. ápr. 23. 12:32
 9/27 A kérdező kommentje:
Plusz az Amerikai King James Versióban több evangélium van,plusz ott vannak a Holt tengeri tekercsek,amire azt mondják,hogy Apokrif.Plusz 1600-1700-as évek közt a Bibliát kanonizálták ,magyarán ezt benne maradhat ezt meg hagyjuk ki...Évekig kutattam a Bibliát több nyelven is beszereztem.
2022. ápr. 23. 12:58
 10/27 uyscuti ***** válasza:
24%
Vajon Isten ne látta volna a genetikai akadályait a saját parancsának, amikor Ádámot és Évát (és rajtuk keresztül az utódaikat ) megbízta, hogy népesítsék be a földet? A bűntelen embernél ez nem okozhatott genetikailag káros következményeket. A bűnbeesés után pedig amikor ennek a lehetősége megjelent korlátozta a családtagok közötti házasságot. A Tórában ott vannak az erre vonatkozó törvények.
2022. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!