Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, nálatok hogy...

Jehova tanúi, nálatok hogy működik a szent szellem a személyes életetekben?

Figyelt kérdés
2022. máj. 27. 14:47
1 2
 1/11 KZitus ***** válasza:
23%

Szia


Pontosan úgy, ahogyan Krisztus megígérte: János 14:26

"De a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek." - ez az egyetlen módja a Biblia, benne Krisztus tanításai megértésének.

Segít Isten Királyságának a hirdetésében:

János 15:26

"Amikor eljön a segítő, vagyis az igazság szelleme – melyet elküldök majd nektek az Atyától, és amely az Atyától származik –, tanúskodni fog rólam."

Mindenben támogat, hogy a krisztusi alapelvek szerint éljük az életünket.

János 16:7

"Az igazságot mondom nektek: hasznotokra van, hogy elmegyek. Mert ha nem megyek el, nem jön el hozzátok a segítő. Ha viszont elmegyek, elküldöm őt hozzátok."

Az életünk minden döntésében, a bibliai alapelvek figyelembevételével hozzuk azt meg, kisebb és nagyobb dolgokban is. Ilyenkor a szent szellem segít olyan gondolatokat eszünkbe juttatni a Bibliából, amely segít a döntéseinkben...és ez csak éppen hogy érintve lett a sok sok segítséget illetően.

2022. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!

Jehova Tanúi életében hogyan működik a szent szellem?

A szent szellem a Teremtő Isten tevékeny ereje, ami sok mindenre képessé tehet bennünket. Sok esetben tájékoztat, megmagyaráz dolgokat, segít megérteni Isten Szavát, a Bibliát, vagy erőt ad ahhoz, hogy azt tegyük, ami összhangban van Isten szándékával. Ez az erő késztette például a Biblia íróit is arra, hogy lejegyezzék Isten gondolatait. Bennünket is képessé tud tenni arra, hogy végezzük azt a munkát, amit Isten ránk bízott, vagyis azt, hogy beszéljünk másoknak a Biblia üzenetéről.

Abban is tud segíteni a szent szellem, hogy olyan tulajdonságokat tudjunk kimutatni, mint a például a szeretet, a béke vagy az öröm. Segít, hogy nyugodtabbak tudjunk maradni például ebben a háborús helyzetben, illetve minket is arra ösztönöz folyamatosan, hogy változtatni tudjunk káros szokásokon, rossz jellemvonásokon.

A Filippi 4:13 szerint fontos támaszkodni erre az erőre, ahogy Pál apostolnak is erőt adott Isten: „Mindenre megvan az erőm annak köszönhetően, aki erőt ad nekem”. Lehet, hogy Isten nem szünteti meg a nehézségeket úgy, ahogy mi elképzeljük, de erőt ad ahhoz, hogy el tudjuk viselni őket. Ezt az erőt a szent szellem által kapjuk. (Lukács 11:13).

A Bibliából azt is megtudhatjuk, hogy mi mindent kell tennünk azért, hogy ez a szellem működhessen rajtunk. Ha szeretné, szívesen megmutatjuk a Biblia válaszát erre a kérdésre, illetve a jw.org honlapon rá tud keresni a „szent szellem” szóra.

2022. máj. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

"eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek"


Csak egy kérdés. Erre mikor emlékeztetett utoljára?


János, 6:53 - Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az ő vérét, NINCS ÉLET BENNETEK.

2022. máj. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Ha szeretné, szívesen megmutatjuk a Biblia válaszát erre a kérdésre, illetve a jw.org honlapon rá tud keresni a „szent szellem” szóra."


Akkor értsem úgy hogy most nem a Biblia válaszát adtad a kérdésemre?

Vagy mit akar ez jelenteni?

2022. máj. 28. 14:26
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha az egesz bekezdest elolvasod rogton ra fogsz jonni. Ugyanis ezt megelozi egy mondat!
2022. máj. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha elolvassa a kérdésemet akkor ott nem az szerepel hogy egy honlapra vagyok kíváncsi.

Olvastam a bekezdést. De eleve a kérdésem értelmezésével gondja akadt.

2022. máj. 30. 19:39
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Mivel a kerdesre a valasz boven ki lett fejtve es a honlapot tovabbi informaciok kutatasara ajanlottam, ezert a kerdest csupan provokacionak tekintem es vitakba pedig nem folyok bele
2022. máj. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Fogja már fel hogy nem érdekel a honlap!

Ha egyszer azt írom hogy személyes, akkor az nem egy hivatalos honlap. És nem a hivatalos dolgok kutatása érdekel. Ha az érdekelne nem írtam volna ki a kérdést.

De igaz amit Jehova tanúiról állítanak. Nehéz felfogásúak.

Tisztelet a kivételnek.

2022. máj. 31. 05:51
 9/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Sehogy nem működik bennük a Szentl
2022. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:

élek. Erőnek tartjak minden alap nélkül.

Bocs véletlenül elküldtem az előző hozzaszólast.

2022. nov. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!