Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleménye Istennek az...

Mi a véleménye Istennek az alkoholfogyasztásról? Vannak bizonyos alkoholos italok, melyeknek fogyasztása bűn lehet? Esetleg pálinka vagy más rövid italok?

Figyelt kérdés

Ugyebár a bort sokhelyütt olvashatjuk a Bibliában és arról is megbizonyosodhatunk, hogy hívő emberek is fogyasztottak bort, illetve Jézus is borrá változtatta a vizet, hogy legyen mit inniuk az embereknek.

De vajon egyéb alkoholos italok fogyasztása is rendben van, amik akár jobban is beüthetnek?

Mondjuk házipálinka, vagy mondjuk a tátra tea(nem tudom ismeritek-e).

Vagy mértékkel szabad mindenből inni?

Csak ne részegedjek le?

Sok helyütt próbáltam már válaszra bukkanni ezzel kapcsolatosan a Bibliában, de azt mondjuk nem írta sehol, hogy pálinkát fogyasztani szabad e.



2023. márc. 10. 16:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
#20 Tehát ellentmondás van a Bibliában? Merthogy mégcsak ne is nézd (kévánd) a bort s add az elveszendőnek, hogy felejtkezzék nyomoráról...
2023. dec. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
"Távol legyen a királyoktól, oh Lemuel, távol legyen a királyoktól a bornak itala; és az uralkodóktól a részegítő ital keresése. Hogy mikor iszik, el ne felejtkezzék a törvényről, és el ne fordítsa valamely nyomorultnak igazságát. Adjátok a részegítő italt az elveszendőnek, és a bort a keseredett szívűeknek. Igyék, hogy felejtkezzék az ő szegénységéről, és az ő nyavalyájáról ne emlékezzék meg többé"...
2023. dec. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Figy én nehezen értem, amit írsz, lehet nem magyar az anyanyelved. De a Biblia világosan tanítja, hogy a bor fogyasztható (ahogy idéztem is több példát rá), mértékkel. A részegeskedéstől int minket több helyen is.

Hogy ebbe az adventista szekta mit magyaráz bele és hamis prófétája White asszony, az megint más kérdés. De én azzal nem foglalkozom.

2023. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

" A részegeskedéstől int minket"

Még a nézésétől is: "ne nézd a bort, k"...

2023. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

" A részegeskedéstől int minket"


:D

Még a nézésétől is: "ne nézd a bort, mily veres színt játszik".

Remélem, ez elég magyar volt...

2023. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"adventista szekta"


:D

Primitív gyalázkodás helyett azt mondd meg, Harsányi Sándor, preformandus lelkész miolta is adventista: [link] ...?

2023. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mióta lett a szekta tagja, azt se, hogy ki az a fószer.

De ha tiltott a bor nézése is, akkor Jézus a Biblia szerint súlyos bűnt követett el 2 alkalommal is, ahogy Pál apostol is.

2023. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy mióta lett a szekta tagja,"

Soha. Tehát akár le is állhatsz a primitív szektázással.

:-)


"ha tiltott a bor nézése is"

Ha?! Mint van megírva? Beidéztem. Tényleg nem tudsz magyarul...(?)

:-)

2023. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Ne nézd a bort, mily veres színt játszik"...

:-P

2023. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor igyunk fehérbort. Valószínűleg Jézus is vizet fehérborrá változtatta, nem vörösborrá.
2023. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!