Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateizmus egy vallás?

Az ateizmus egy vallás?

Figyelt kérdés

2023. márc. 11. 17:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az ateisták azért vannak egy lépéssel szerencsésebb helyzetben a vallásosokkal szemben, hogy ők nem kötik le feleslegesen az idejüket fiktív vallási ideológiák meg teológiák követésével, mint ahogy azt a keresztények teszik, és soha nem jön rá legtöbbjük arra, hogy nagyon meg van vezetve."



Ebben én teljesen egyetértek, mert egy ilyen túlvilági dolgokkal félelemben tartani, ilyeszgetni az emberiséget, hogy pokolba kerülés ilyennel ilyeszgetni, zaklatni az embereket, hát mi ez már?! A másik ok az aljas emberek úsznak meg mindent.



A hittérítők is tönkre teszik az ember/emberek életét, hogy pokolba kerüléssel félelemben tartani az embereket, ez is mi ez már?! A másik az aljas emberek is tönkre teszik az emberek életét, mert lehúzzák és kihasználják az embert/embereket.

2023. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
22%
Az ateista vallásos. Abban hisz, hogy nincs Isten, de bizonyítani nem tudja.
2023. máj. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy Isten nincsen, nem kell hinni, mert bizonyítva van.

Viszont az istenek nagy részéről NEM TUDJUK, hogy létezik-e.

Az ateisták nagy többsége ezek után nem hisz semmit, és nem is foglalkozik többet a témával.

Csak a hívők szeretnék ezt mindig félremagyarázni, de nem jön össze nekik.

2023. máj. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
13%

"a keresztények is szinte ugyanolyan ateisták mint mások, hiszen az istenek 99%-át tagadják."

Az a vicc ebben, hogy az ateisták (többsége) NEM tagadják az isteneket.

A keresztények viszont igen.

Na, ERRE varrjál gombot!

2023. máj. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem már az maga abszurdum hogy egy ilyen primitív felfogás hogy létezik isten, ennyi hívőt számlál a világon. A metafizikás áltudományos agyhalálról meg ne is beszéljünk.


Mindhiába, az ember alapjában véve még mindig egy elég éretlen lény.

2023. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Jégszív ***** válasza:

Szerintem IGEN!

Az ateista HISZI, hogy nincs isten.

Igen ám, de ezt a TUDOMÁNY eddig sem IGAZOLNI, sem CÁFOLNI nem tudta.


És akkor mi van?

Van, vagy nincs, nem TÖKMINDEGY? Nem is ez a lényeg:

Akár van, akár nincs, ilyen kegyetlen elizélt világot JÓ (igazságos, emberszerető) isten NEM TEREMTHETETT!

Ez például az én krédóm.

Így gondolkodnak a mérsékelt AGNOSZTIKUSOK, így gondolkodom én is.

2023. jún. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Nem. Ez nem így működik ahogy leírjátok. Az ateizmus egy fogalom. Olyan világnézetre, amely elutasítja a bárminemű magasabb természetfeletti hatalom létezését. Legyen szó bármilyen vallásról.
2023. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Kicsit helyesbítsünk: nem "elutasítja", hanem nem hiszi el.

És csak az értelmes hatalmat.

Ateista sajnos lehet ezoterikus.

2023. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Nekem az édesapám azt mondta, hogy Istent csak kitalálták úgy mint régen a sámánokat és a boszorkányokat is, hogy valamitől féljen az ember.
2023. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

nagyon sok embernek az istenhit nem felelmet okoz, hanem ellenkezoleg, nyugalmat, es halas, pozitiv lelkiallapotot

es sokan maguk valasztjak a hitet, nem "kitalaltak" neki


ha valaki olyan, mint a 31-es, egy serulekeny alkat, aki "ijesztgetos" kozossegbe kerul, ahol a bunlistan meg a poklon van a hangsuly, akkor lehet nagyon karos hatassal az emberre, valoban

de nem minden kereszteny egyhaz ilyen, es esszel kell csinalni


vannak ateistak, akik kesobb istenhivok lesznek, es sokan azt mondjak, ok azt hittek, ertettek, mi a hit es a vallas, sot azt hittek, ok azok akik igazan atlatnak rajta, a hivok meg vannak vezetve. mar vallasoskent jottek ra, hogy egyaltalan nem tudtak, mi a hit, amig at nem eltek

de tovabbra is fenntartom, hogy ket kulonbozo vilagnezetrol van szo, ahol senki nem tudja a valaszt

2023. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!