Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt leszek tiszta ideges ès...

Mièrt leszek tiszta ideges ès feszült ha a bibliát olvasom ?

Figyelt kérdés

2023. márc. 16. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért?
2023. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom . Nem vagyok konkrètan vallásos . Többféle vallásrol olvasok . De a bibliánál tiszta feszült leszek
2023. márc. 16. 21:53
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha hívő vagy, azért talán mert nem élsz Istennek tetsző életet a mindennapok kisebb-nagyobb "bűneivel" és bűntudatod lehet tudat alatt? Nekem ez leginkább. Ha meg nem vagy hívő akkor meg pont azért mert dühít és megtagadod a Biblia hitelességét. Ezek az elméleteim a kérdésre.
2023. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Mert zavarnak a démonok, az ördög meg pánikol, hogy megtérsz...
2023. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Mert annyi hazugságtól felmegy a vérnyomásod.
2023. márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

A tudatalattid észleli az ellentmondásokat és ez generálja a negatív érzelmeket.


Reálisan kell szemlélni ezeket a dolgokat...

Tehát a Jóságos Isten elpusztított két várost, vízbe fojtotta az emberiség 99%-át, mert nem neki tetsző életet éltek, megkért egy apát, hogy áldozza fel a fiát érte, majd megkeményítette egy fáraó szívét, hogy ne engedje el a választott népét, szóval előbb megölte az elsőszülötteket, majd vízbe fojtotta a fáraót és seregét is, Lucifert száműzte, elpusztította Pompeiit, stb. Úgy szerette egyetlen fiát, hogy inkább hagyta meghalni, mint egy jó apa, mert ezt bárki tenné a fiáért, igaz e?



Én is ideges lettem, mikor az orrom alá tolták, inkább kiharaptam egy darabot belőle. Ki kellett fizetni.. De soha többé nem kellett olvasnom hittanon.

2023. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Talán nem találsz olyan személyt, aki hétköznapi nyelvezetre segítene lefordítani egyes részeket?


Én tegnap olyan bibliaórán jártam, ahol MINDIG(!) hatalmas lelkesedéssel hallgatom azokat a történeteket, amelyeket a lelkész munkatársak szemléltetnek.


Éppen arra gondoltam: már megint nem jegyzetelek! Pedig az a felekezet, ahova járok kifejezetten megérdemli a szorgalmas tanulást, ismeretek elmélyítését/befogadását.


A "száraz" magyarázatot egyáltalán nem is lehet egyedül értelmezni!

2023. márc. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Van olyan ahol a szegény pásztorfiúból király lesz, van beszélő kígyó, van aki egy szamárállkapoccsal agyonver 1000 embert, na meg egy csomó delíriumos hallucináció leírása stb. Szóval aki feltétel nélkül hisz ennek a könyvnek annak csak gratulálni tudok.
2023. márc. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, engem ez nyugtat le igazán.

Máshogy állunk a Bibliához.

Én akkor kerülök idegállapotba amikor főzni kell, és sosem úgy jön össze ahogy kéne. Valaki kikapcsolódásként meg hobbiként szokott főzni, nem pedig mert éhes.

Miért van ez? Mert nem tudok semmit a gasztronómiáról, nem ismerem az arányokat, keveset vagyok a konyhában, akkor sem magamtól megyek oda.

Kereszténységnél is így van, csak ott nem szakácskönyv van, hanem Biblia, nem konyha, hanem templom és így tovább.

2023. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát én értelmezéseket olvastam ahol a magyarázatokba volt olyan, hogy a nő azt teszi amit a férje mond, és hogy felháborodok, holott, csak az akkori korszellembe ez volt az elfogadott, amit 100 éve magyarázatnak írtak már az is magyarázatra szorul, ma meg elfogadunk mindenkit, de akinek nem tetszik azt azért nem, ha nem térdelsz le a néger előtt az rasszizmus, egy néger nem lehet rasszista mert nem fehér, aztán ha egyenjogúságba hiszel, akkor meg moss főzz takaríts, de az asszony véletlen se nyírja le a füvet mert az a férfi dolga.
2023. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!