Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy meleg férfiból lehet jó...

Egy meleg férfiból lehet jó evangélikus lelkész?

Figyelt kérdés
Fiatal, huszonéves meleg srác vagyok, akiben már régóta érlelődik, hogy az evangélikus lelkészi hivatás útjára lép. Számomra úgy tűnik, az evangélikus egyházak, - külföldön mindenképp, és a hazai közösségek tekintetében is - nyitottabbak, mint más egyházak. Vajon itthon, jelenleg vagy a belátható jövőben elfogadna az evangélikus közösség egy homoszexuális lelkipásztort? Külföldön biztosan, például Németországban, hiszen ott már megáldják az azonos nemű párokat, valamint a parókián is együtt élhet a meleg/leszbikus lelkész a kedvesével. Bár nem szívesen, de akár a Németországi lelkészi szolgálatot is megfontolnám, legalább segédlelkészként. A nyelvtudásom, úgy vélem elegendő lenne ehhez.

2023. márc. 20. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

De miért kell a szexuális beállítottságodat hangoztatni? Ha nem mondod senkinek se tűnik fel csak mondom.

Ha lelkész lennél vagy bármilyen hitéleti pályára készülsz akkor tudnod kell hogy az egynemű érintkezést is tiltja a Biblia. És ha bármiről kerdeznek a Bibliábol kell választ adnod mem meggyőződésből! Ha el tudod fogadni hogy a szexuális irányultságod ellen beszélsz akkor semmi probléma, szerintem. De ismétlem : a Biblia ellen nem beszélhetsz!! És nem is élhetnél olyan életet ami nem helyén való a Törvény szerint. Vagy legalábbis törekedned kell rá!!

Tehát ha feladod az irányultságod, magyarul minden nap felveszed a kereszted és kövteted Jézust akkor lehetsz lelkész! :)

Üdvözlettel

2023. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Közvetlenül a rendszerváltás után jött ide egy fiatal német katolikus pap az itteni német követségre, aki összemelegedett egyik volt munkatársunkkal. Össze is költöztek és boldogan éltek, mígnem a papot hazarendelték Németországba, a férfi élettársa pedig vele ment. Két intelligens ember.
2023. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :) Viszont értek egyet, azzal hogy a melegségem megélésével a Biblia ellen volnék. Sajnos itthon még nagyon él az a fundamentalista elképzelés, hogy a Bibliát szó szerint kell értelmezni. De nem lehet, nem is tehetjük. Az Írás azon részeit is kontextusában kell értelmezni, amely a homoszexualitásról szólnak. Ott, észreveheted, hogy minden esetben nem önmagában a homoszexuális aktust ítélik el, hiszen az mikor említik, szexuális erőszakkal, vagy rituális bálványimádó, pogány szertartás közepette történik. Csak egyet említsek, például Sodoma esetét, ahol a korabeli világban rendkívül fontos vendégjogot sértették meg, valamint nem szeretetből, hanem erőszakból próbáltak szexuális aktust létesíteni.

Ezen kívül megannyi olyan törvényt sorol fel a Biblia, nem egyszer ugyanott, ahol a homoszexualitást ítéli el, amit a mai világban elképzelhetetlen lenne betartani, nem is tartjuk be. Öltözködési, étkezési, társas viselkedésre vonatkozó szabályokat, vagy például azt, hogy az Úr napján dolgozókat ölessék meg, vagy bűn hozzáérni a menstruáló nőhöz, el kell kerülni, mert súlyos bűn, te is tisztátalanná válsz általa.

Emellett a Bibliát, mivel bár Istentől származó, tőle ihletett, de nem általa írott. Lejegyzésekor hatással volt rá a történelmi korszak és az emberi gondolkodás korlátai, mely az Isteni intelligenciát képtelen felfogni. Tehát Isten, mint olyan felül van minden változáson, viszont az ember nem tévedhetetlen. A Bibliát, ahogy mint emberek fejlődük, úgy tudjuk egyre tisztábban látni, hiszen maga az Úr adta meg számunkra a tanulás képességét, mellyel egyre nagyobb belátást nyerhetünk a teremtett világ dolgaiba, amely Isten teremtett munkája. Ha a munkát tudományos módszerekkel egyre mélyebben meg tudjuk ismerni, úgy tisztázódik egyre jobban az Alkotó szándéka, s úgy értelmezhető egyre tisztábban a Szentírás.

2023. márc. 20. 13:07
 4/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ezt az első válaszolónak szántam. :)
2023. márc. 20. 13:11
 5/17 A kérdező kommentje:
Illetve bocsánat az elírásokért.
2023. márc. 20. 13:28
 6/17 anonim ***** válasza:
7%

Azt gondolom nyugodtan.

A jelenlegi szexuális orientációd a korábbi életekből áthozott dolog, de a ti vallásotok ezt az aspektust nem ismeri/nem ismeri el.

Egyetértek 1#-vel, nincs köze semmihez ennek, ha ez a hivatás vonz, akkor hajrám és sok sikert.

2023. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

Kedves kérdező!1es vagyok.

Ha a Bibliát sem ugy kell erteni, ahogy.. akkor a mostani törvenyeket sem kéne szo szerint ertelmezni, hiszen változik a világ.

Ne feledd hogy kijelenti: Isten változatlan. Tehat amit mond örökérvényű :)

2023. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

A mostani törvények értelmezését azért ne hasonlítsuk már a Biblia értelmezéséhez. Ég és föld a kettő közti különbség.


A törvények esetén sokkal inkább meg van határozva, hogy hogyan kell értelmezni míg a Biblia esetén egyéltalán nincs se útmutatás, se egyetértés, sem pedig lehetőség a leellenörzésre.


"Ne feledd hogy kijelenti: Isten változatlan. Tehat amit mond örökérvényű :)"

Te pedig olvasd el figyelmesebben amit a másik ír. Mert a kérdező erre külön ki is tért több szempontból is megvizsgálva ezt.

2023. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

igen, lehet jo lelkesz, ugyanakkora esellyel, mint egy hetero emberbol

csak lehet, hogy nem Magyarorszagon

Finnorszagban is vannak nyiltan meleg evangelikus lelkeszek

en anglikan vagyok es Angliaban elek - nekunk a plebania papunk is meleg es a parjaval egyutt el, bejegyzett elettarsi kapcsolatban, nagyon jo pap

szerintem ennek nem sok koze van a Bibliahoz, minden egyhaz ugyanazt a szoveget olvassa

hanem a tarsadalom fejlettsegetol fugg, es az hozza magaval az egyhazak reformjait

mar a nemet KATOLIKUS papok is elkezdték megaldani a meleg hazassagokat, szembemenve a Vatikannal, ugyhogy nagy botrany van

lehet, hogy lehet lelkesz egy meleg ferfi Magyarorszagon, de nem elhet kapcsolatban, szerintem

viszont tenyleg az evangelikusok a legrugalmasabbak, es lehetnek az egyhazon beluk olyan csoportok, akik szerint ez nem baj

csak a gyulekezet elfogadja-e, az is kerdes

szerintem tanulj meg nemetul, ha ott lehet, es a teologiat is ott vegezd el, akkor konnyebben talalsz munkat

2023. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nincs leírva, hogy hogy kell értelmezni, mert mindíg forgatni kell az írást hogy megvilágosodj és az összefüggéseket is megértsd. Viszont vannak feketén fehéren leírt dolgok, amiket nem vonhatunk kétségbe. Kerdező is említett egy pár dolgot, így én is megemlítettem mást
2023. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!