Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy meleg férfiból lehet jó...

Egy meleg férfiból lehet jó evangélikus lelkész?

Figyelt kérdés
Fiatal, huszonéves meleg srác vagyok, akiben már régóta érlelődik, hogy az evangélikus lelkészi hivatás útjára lép. Számomra úgy tűnik, az evangélikus egyházak, - külföldön mindenképp, és a hazai közösségek tekintetében is - nyitottabbak, mint más egyházak. Vajon itthon, jelenleg vagy a belátható jövőben elfogadna az evangélikus közösség egy homoszexuális lelkipásztort? Külföldön biztosan, például Németországban, hiszen ott már megáldják az azonos nemű párokat, valamint a parókián is együtt élhet a meleg/leszbikus lelkész a kedvesével. Bár nem szívesen, de akár a Németországi lelkészi szolgálatot is megfontolnám, legalább segédlelkészként. A nyelvtudásom, úgy vélem elegendő lenne ehhez.

2023. márc. 20. 11:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
Természetesen engem nem érdekelne, hogy a szemben lévő lelkész hetero-, homo-, biszexuális vagy sem. Amíg Istennel jár, és követi a parancsait addig szerintem lényegtelen hogy ki tetszik neki. Ezt majd ők ketten megvívják és kész. Én nem veszem ki más szeméből a szálkát. Ezért mondtam neki, hogy ha őt nem zavarja, hogy feketén fehéren le vannak írva dolgok, és ezt ki is kell mondja, akkor nincs akadája a lelkészi pályának. Szerintem
2023. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Az Új Szövetség lényege, hogy Jézus Krisztus lesz az Úr a szívünkben. Általa mehetünk az Atyjához, mikor újjá születünk.

Megtapasztalható lesz, hogy az Igazság szabaddá tesz.

Ha ezeken túl vagyunk Jézus tanítványaiként az Úrtól célszerű megkérdezni, hogy mi az Ő terve az életünkre vonatkozólag.

Amúgy szabadulásra van szükséged. A nemi identitásod nem Isteni... Sajnos a konkoly is vet. Ha rákeresel YouTube-n vannak fent bizonyságok, hogyan szabadultak meg hívők ebből a tőrből, csapdából.

Kívánom, hogy átéld, ahol az Úrnak lelke ott a szabadság!


Áldjon az Úr és őrizzen szüntelen!

2023. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%

12


"Mindenki tudja, hogy ott a papok egyik fele meleg, a másik meg pedofil"

nem igaz


"Sosem ítéltek el még egyetlen katolikus papot semmiért"

nem igaz

"azoknak mindent szabad."

nem igaz

ez uszítás (nem katolikus vagyok)

2023. márc. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Kései Sirató ***** válasza:
27%

Ha megtértél és nem gyakorlod a meleg szexualitást, akkor igen.

Nyilván ismered, hogy a Biblia hogyan vélekedik a meleg szexről. (Utálatos az Úr előtt).

2023. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
38%

Van egy régi ismerősöm, aki melegként úgy találta meg a lelki nyugalmát, hogy egy egyházi intézményben helyezkedett el.

Meg kell mondjam, hogy meleg férfiként, hívőként, én is nagy örömmel venném,ha lenne egy értelmes,hívő meleg barátom.Olyan,akivel nagy beszélgetések történnének.


F/Bpest

2023. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
41%
Nem lehet. Ha evangélikus vagy, akkor ezt tudod jól.
2023. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
71%
Én vagyok a kérdés kiírója; tavaly töröltem az itteni profilom. Emlékszem, privátban írt nekem egy nagyon kedves lelkészhallgató, akinek mégcsak meg sem köszöntem, hogy megkeresett. Úgy érzem, most nagy szükségem lenne a szavaira. Kérlek, ha olvasod ezt, írj nekem privátban, megismételve korábbi üzeneted tartalmát, hogy felsimerhesselek és beszélgethessünk. :)
jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!