Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn, ha csúnyán ráordítottam...

Bűn, ha csúnyán ráordítottam a szüleimre, úgy, hogy ők amúgy semmi rosszat nem mondtak, csak kedvesen annyit, hogy menjek ki enni, mert kihűl az étel?

Figyelt kérdés

Ki tudja miért... Azért tettem, mert fáradt vagyok.


Ha kellett volna busszal jönnöm, akkor valószínűleg ugyanilyen csúnyán és gorombán viselkedtem volna mondjuk az ellenőrrel is. Ha túl unott az arca, akkor lehet, hogy neki is mondtam volna valamit, hogy elrontsam a napját.


Nagyon megbántam, szinte már akkor, amikor kimondtam.


A szavaknak súlya van...


Szóval bűn? Mennyire súlyos?



2023. márc. 21. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Tiszteletlen voltál velük szemben és a 10 parancsolatban benne van, hogy tiszteld őket.


Ezenfelül vallástól függetlenül is bunkóság volt.

Az, hogy bűn-e majd a templomban a gyónásnál számít. De minél hamarabb menjél és kérjél bocsánatot a szüleidtől.


Tehát a helyes eljárás ilyen esetben szülőktől bocsánatot kérni, majd a gyóntató papnak elmesélni és majd ő eldönti, hogy bűn volt-e (egyébként elvileg igen).

2023. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1.

És ha a szülő nem sértődött meg? Meg ahogy mondtam simán ráordítottam volna mondjuk az ellenőrre is egy olyat, amivel direkt, szándékosan szomorúságot, rosszat okozok neki.

2023. márc. 21. 17:30
 3/10 Lucifer-666 ***** válasza:
Ha majd nem lesznek többet, kísérteni fog....
2023. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem is sértődött meg akkor is hibáztál és jól eshet nekik ha bocsánatot kérsz és megmagyarázod nekik.
2023. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, igen, de hat ez mindenkivel elofordul. Mindenkinek van rossz napja.

Szerintem kerj bocsanatot a szuleidtol es magadban Istentol (es ha katolikus vagy, gondolom, vmikor meg kell gyonnod). De ne ragodj sokat rajta.

Nem tudom, hany eves vagy, ahogy az ido telik, megtanulod egy kicsit jobban kontrollalni a negativ erzeseidet, hogy ne "rontsd el masok napjat".

2023. márc. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
0%

A kereszténység és sok más vallás/hagyomány szerint bűn. A bűnöknek viszont fokozatai vannak. Nem égbekiáltó, még csak nem is halálos bűn. Minden ember vétkezik, a lényeg, hogy bánjuk azt meg.

Te úgy gondolom ezt már megtetted. A következő lépés az elkövetett bűn kompenzációja, vagyis egy ellentett, ami "kioltja" azt.


Kiegészítésként írom:

Például a csevegés is "bűn" vagy vétek. Rengeteg dolog van, amit rosszul teszünk. Ezen változtatnunk kell, ez talán hosszú út.

* Az első lépés a felismerés, hogy magunk rájöjjünk, ez rossz.

* A második a bűbánat, ami nem azt jelenti, hogy kimondjuk: megbántuk, hanem valóban, szívből bánjuk és ha ez őszinte, akkor azon vagyunk, többet soha ne tegyük meg újra.

Ha valaki elkövet egy bűnt, megbánja gyónás alatt és később újra elköveti azt, az előző bűbánata nem ér semmit sem, mert Istennek és önmagának is hazudott.

* A harmadik lépés a vezeklés: Ki kell oltanunk a rossz hatását valami nagyobb jóval. Ezenfelül vannak látszólag nem jó cselekedetek is, amivel kioltható a bűn, ezek szimbolikusak és spirituális erővel bírnak. Például az önostorozás vagy az imádság.

Nem. Nem mondtam, hogy itt valaki önmagát ostorozza, de régi korokban ez a gyakorlat bizonyos esetekben, szellemi felkészültség mellett működött, máskor viszont ellenkezp hatást váltott ki, hiszen saját testünk ártása is bűn.

2023. márc. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszünk hogy olyan sok időnk van mindenre, majd bocsánatot kérek....


Már ha lesz kitől, nekem már egyik sem él és volna pár dolog amit másképpen tettem volna, ha megértem azt hogy NEM természtes, hogy mellettem voltak.

2023. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Jégszív ***** válasza:

"Bűnt az követ el, aki tudva és akarva nem engedelmeskedik Isten parancsának."

/Magyar Katolikus Katekizmus 253./


Ezzel a szent szöveggel talán egy elsőáldozásra készülő hittanost még meg lehet etetni. Egy FELNŐTT GONDOLKODÁSÚ embernek azonban ez túl primitív és messze túlhaladott. Ideje volna ÁTÉRTELMEZNI a pszichológia és a kriminológia tapasztalatainak figyelembevételével!


Szerintem:

Gondolattal, szóval, tettel, és mulasztással végrehajtott EMBERI TEVÉKENYSÉG, amely bárki, bármi (önmaga, embertársai, élő és élettelen környezete ... Isten) ellen irányul.

Ez független attól, hogy ezt valaki

– tudatosan,

– kényszer hatására,

– vagy gondatlanságból követi el bárki.

Ez utóbbi kettő megítélése lehet egész más!

2023. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mike@pro válasza:

Szia kedves kérdező


Először is kérdezem én honnan tudod hogy bűn az amit tettél? Vagy úgy gondolod hogy egy egyszerű lelkiismeret furdallás? Honnan származik bűn, és ki mondta hogy mindez bűn?

Ezt nem az egyházak találták ki, hanem Isten adta a törvényt a régieknek. Hát persze hogy elbuktak :) és csak bukdácsoltak csak olvasd el a bibliát. Nem te vagy az egyetlen. Egy ember sem tudott tökéletesen járni kelni. Mindannyian bűnösök voltak, mindannyian visszaestek. Hisz ezért voltak az áldozatok.

De van egy jó hírem! Jézus a testben megjelent Krisztus, az Isten megöltetett báránya érted is meghalt a kereszten. Igaz ez 2000 éve volt, de ma is és örökké érvényes kegyelmet szerzett azoknak akik elfogadják Őt.

És ha elfogadod nem kell küszködnöd azon hogy a törvénynek melyik pontját kell betartanod, mert kegyelem alatt leszel, Isten gyermekének hívnak majd. Biztos hallottál már arról hogy megtérés. Térj meg Istenhez, kérj tőle bocsánatot az eddigi bűneid miatt, fordulj el a régi dolgaidtól és keresd Őt, olvasd a biliát amin keresztül szólhat hozzád.

A lelkiismeretfurdallás konkrétan vádlás, vagy kárhoztatás. Ez addig jogos amíg meg nem térsz, és el nem fogadod Isten ajándékát Jézust. Megtérésed után el lesz törölve az ellened szóló vádirat. A vádló kezében (aki maga az ördög aki folytonosan vádol minket Isten előtt) nem lesz semmilyen jogalap, mert Jézus eltörölte, semmivé vált.

Azt már csak megemlítem hogy jobb emberré is válsz Isten szelleme által, aki el fog vezetni téged minden igazságra, és a jó úton fogsz járni. Ha ezt megtapasztalod akkor ez az újjászületés.

Már a kérdés feltevése is azt jelenti, hogy el akarsz indulni a jó úton.

Tudd, hogy a szüleid nem akarnak neked rosszat, hisz csecsemőkorod óta ők nevelnek és szeretnek. Ha csak az emberi oldalát nézzük légy megértő velük szemben, mert sokat dolgoznak hogy kenyeret tegyenek az asztalra. A mai kor nem várja el tőled hogy tiszteld a szüleidet, mert az nem menő. De ne haladjunk a mai korral bizoyos értelemben.

2023. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mike@pro válasza:

Csak teszem hozzá az előttem szólókhoz. Mi oka van annak hogy bűnökkel foglalkozunk? Ecsetelgetjük hogy milyen egyházi írások vannak arra vonatkozóan hogy mi bűn meg mi nem? Mi súlyos meg mi nem. Ha valaki egyetlen parancsolatot is megszeg bűnös az összesben, nincs különbség. Ha lopsz, megrontója vagy az összesnek. Ezt nem én mondom. Hisz maga Jézus mondja hogy eljön a Szent Szellem (Ő), és elvezet majd titeket minden igazságra, meg hogy nem szükséges hogy valaki felvilágosítson bennünket arról mi a bűn, mert Isten törvénye a Szellemünkbe, Károli fordításban a szívünk hústáblájába van írva. Ez átírja a lelkiismereti kérdéseinket.

A KEGYELEM az ami megtart, amiben elfogadjuk azt, hogy semmit nem tudunk tenni azért hogy Isten Jézuson keresztül, az Ő áldozatán keresztül néz ránk. Mindannyian vétkezünk akarva akaratlanul. Itt nem a szándékos vétkezésről beszélek amit az ige is tilt. Fogadjuk már el végre a kegyelmet és mi is így nézzünk egymásra. Ha valaki vétkezett nézzen fel Jézusra mint a parázna nő. Megbocsáttattak a te bűneid. Menj el, és többé ne vétkezzél.

2023. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!