Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Óriási a különbség az Ószövets...

Óriási a különbség az Ószövetségben megnyilvánuló "Isten" és az Újszövetségben Jézus Krisztus által mondottak között. Lehetséges, hogy Jézus Krisztus Atyja, aki az Örökkévaló, Egy igaz Isten, nem egyenlő az Ószövetség átkozódó, büntető valakijével?!

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha alaposan elmagyaráznátok!

2023. márc. 23. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehetséges.
2023. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Markionista vagy?
2023. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, hogy mi az. Ezt a szót nem is ismerem.
2023. márc. 23. 15:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Isten az Újszövetségben is tud büntető lenni, lásd utolsó ítélet és az Ószövetségben is számtalanszor mutatta irgalmát népe felé.
2023. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Ez a Teremtőd válasza a kérdésedre:

Malakiás 3:6 „Mert én vagyok Jehova, én nem változom(vagy változtam) meg."

Ézsaiás 43:10

„Ti vagytok az én tanúim – jelenti ki Jehova –, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy megismerjetek, és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok.

Előttem nem volt Isten, és UTÁNAM SEM LETT EGY SEM."

Ézsaiás 46:4

"Én ugyanaz vagyok még akkor is, amikor megöregedtek, és hordozlak benneteket még akkor is, amikor megőszültök. Ahogy eddig is tettem, ezután is hordozlak titeket, és kiszabadítalak benneteket."

Jakab 1:17

"Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, az égi világosság Atyjától jön alá, AKI NEM VÁLTOZIK, mint az elmozduló árnyék."

2023. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

"Óriási a különbség az Ószövetségben megnyilvánuló "Isten" és az Újszövetségben Jézus Krisztus által mondottak között."


Nem olyan óriási... Csak jól kell ismerni az Ószövetséget. Gyakorlatilag végig az ismétlődik, hogy vétkezik a nép, de Isten megbocsájt és megsegíti őket.

Néhány példa:


"Uram, te jóságos vagy és szelíd,

nagy irgalmú mindazokhoz, akik téged segítségül hívnak." (86. Zsolt 5)


"És ha a szorongatás idején az egyiptomiak az Úrhoz kiáltanak, szabadítót küld nekik, hogy megoltalmazza és megmentse őket. Az Úr kinyilatkoztatja magát nekik, és az egyiptomiak elismerik az Urat azon a napon, sőt véresáldozatokkal és ételáldozatokkal fognak hódolni neki. Fogadalmat is tesznek az Úrnak és teljesítik is. És akkor, bár kemény csapásokkal sújtja az Úr az egyiptomiakat, de meg is gyógyítja őket: megtérnek ugyanis az Úrhoz, és ő meghallgatja és meggyógyítja őket." (Iz, 19, 20-22) - itt már arról is szó van, hogy nem csak a választottnéppel irgalmas az Úr.


"Az ember csak atyjafiához irgalmas,

de az Úr irgalma mindenkit átölel.

Rendreutasít, fenyít és oktat,

aztán hazavezet, mint pásztor a nyáját." (Sir 18,13)


"Hisz az egész világ olyan előtted, mint a porszem a mérlegen, és mint a földre hulló hajnali harmatcsepp. De te mindenkin megkönyörülsz, mert mindent megtehetsz, és elnéző vagy az emberek bűnei iránt, hogy bűnbánatot tartsanak. Mert szeretsz mindent, ami van, és semmit sem utálsz abból, amit alkottál. Ha gyűlöltél volna valamit, meg sem teremtetted volna. Hogy is maradhatna meg bármi, ha te nem akarnád, és hogyan állhatna fenn, ha te nem hívtad volna létre? De te kímélsz mindent, mert a tiéd, életnek barátja." (Bölcs 11,22-26)

2023. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
2023. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7. Köszönöm a tájékoztatást.
2023. márc. 23. 17:37
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

A markioniták és a gnosztikusok is ebben hittek.

Szerintem viszont történelmi anakronizmus azt állítani, hogy egy első századi galileai zsidó prédikátor, aki a zsidók királyának és a Messiásnak vallotta magát, az ne az Ószövetség Istenében hitt volna. Jézus idejében nem létezett az Újszövetség könyv formájában, a halála után íródtak azok a szent szövegek amik ma az Újszövetséget alkotják.

2023. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy és ugyanaz az isten.
2023. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!