Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes keresztény életet élek?

Helyes keresztény életet élek?

Figyelt kérdés

22/F vagyok.

17 éves korom óta megtért keresztény vagyok, Krisztus követő. iskolai tanulmányaim után elkezdtem dolgozni.

-dolgozom

-nem járok buliba,

-nem iszom alkoholt(csak ritkán 2 pohár sör, 1 pohár bor)

-egyáltalán nem dohányzom

-kávét szoktam inni, mivel a lelkész szerint 2 csésze kávé nem káros naponta.

törkeszem szeretetre, jóságra, szelídlelkűségre, békességre.

-nem élek szexuális életet, mivel a biblia azt mondja, mégha olyan független férfi és független nő között történik is a szexualitás akik nem házasok, nem családosak, akkor is bűn. minden olyan kapcsolat ami HÁZASSÁGON kívül történik elítéli az ISTEN....


csak annyit kérek az Úrtól, hogy legyen már végre feleségem. rossz egyedül, pláne szexuális életet sem éltem sosem, pedig lassan Májusban 23 leszek.


2023. márc. 26. 10:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
és szerintem sokkal sokkal, fontosabb az örök üdvösség, mint a pár évtized dobzódás élvezkedés a földön aztán örök kárhozat pokolban:(( ezt tanította a lelkész.
2023. márc. 26. 10:38
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

"csak annyit kérek az Úrtól, hogy legyen már végre feleségem. rossz egyedül, pláne szexuális életet sem éltem sosem, pedig lassan Májusban 23 leszek."


Ha az úrtól kéred és te magad nem teszel ellene és nem ismerkedsz akkor el kell áruljak egy titkot.. 40 évesen is egyedül leszel.

2023. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
*Úrtól
2023. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Jobb ha minél előbb felhagysz ezzel a baromsággal. Nem szenvedni születtünk erre a világra még ha a Te nagy Istened ezt mondja, akkor sem. 22 éves meglett férfi vagy és boldogtalan. A kérdés is azért született meg, mert belül érzed ez így nem oké. Rengetegen cseszték el a fiatalságukat a vallás miatt és aztán 20x évesen rájöttek, hogy mekkora hülyék voltak. Szexelni nem bűn.
2023. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Biztos jót akarsz, de az írásod alapján mégis tévedésekben élsz.

Nem véletlenül vagy bizonytalan, s vársz választ a kérdésedre.


Tedd fel magadnak a kérdést: mitől keresztény a keresztény?

Ne haragudj meg, de szerintem te egy kicsit önmagadban bízol! Abban, hogy ha a fentieket teszed, amit felsoroltál, akkor hű de rendben lesznek a dolgok! Amint látod, nem lesznek rendben. Nem vagy maradék nélkül boldog, békés.

Próbálj meg jobban gyúrni a spiritualitásra, engedd meg magadnak a hibázást is (NEM leszel soha tökéletes) és ha tényleg olvasod a Szentírást, akkor megtudhatod, hogy Isten sokkal mélyebb szeretettel, kegyelemmel fordul feléd, mint amit most feltételezel róla! Az érzéseidet vizsgáld meg, a motivációidat! A hit általi üdvösség gondolatát erősítsd magadban!


Jézus mit csinált? Egy olyan csapatot gyűjtött maga köré, akik távolról sem voltak tökéletesek! Állati nagy hülyeségeket tettek és kérdeztek mindig a tanítványok! Sokat ítélkeztek, hitetlenkedtek, volt, aki lopott, volt, aki ölni is akart! Jézus őket választotta, és vándorlása során is képes volt bárkivel szóba állni, bárkihez leülni! Mulatságokra, ünnepségekre, vacsorákra, esküvőkre ment el (lásd: korabeli buli), a bűnösök barátjának nevezték, és életek változtak meg tőle.


Merj tanulni, lépni, merd elhinni, hogy egy vagy Isten gyermekei között.

Ne feszüljél! Csak add át magad.


Feleség: tegyél érte! Hozd ki magadból a legtöbbet testben-lélekben, legyél vonzó és nyitott, kedves. Ne várd a csodát, te legyél a kezdeményező. Egyszerűen csak ismerkedj, barátkozz, randizzál - a szerelem, vonzalom így is megjöhet. Udvarolj a gyülekezetedben, de keresztény társkeresők is vannak, ha neked fontos, hogy hitben melletted legyen a lány.


+1 : Nem kell mindenben a lelkészedre hallgatni. Vsz. magára értette a két kávét. Neki ilyen a vérnyomása, hát hiába. Én kb. 3-4 kávét betolok egy nap, na? :D

2023. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Sokan élnek igy mint a Kérdező és ők még sem keresztények, úgy hogy semmi köze a valláshoz, csak valaki igy érzi magát teljesnek és becsapja önmagát a vallással.
2023. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Ez valamennyire helyes, de nem krisztus követő. Egy krisztus követőnek nagy tudása van, egy "mert" szó után nem fejeződik be a mondat sose úgy, hogy valaki, valami más azt mondta/írta.
2023. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Kivéve, ha nem létezik örök üdvösség és semmi sem, amit állítanak. Volt rá 60-80 éved hogy kiélvezd, de szándékosan tartózkodtál minden jótól egy alá nem támasztható ígéretért cserébe, és a végén nincs jutalom, hanem semmi. A jó benne az, hogy ha meghalsz utána már tudatod sincs, így nem lesz lehetőséged mérgesnek vagy csalódottnak lenni azért, hogy beáldoztad magad a semmiért.
2023. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ez jött át a kérdésed alapján:


Próbálsz jó keresztény lenni de IRTÓZTATÓAN SZEXELNI AKARSZ MÁR ezért küldjön már neked Isten egy mindegy milyen nőt akivel gyorsan összeházasodhatsz és szabályosan szexelhettek.


Iskola példája vagy a házasság előtti szex tiltásának a problémájára.

2023. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tehát hébe-hóba sörözgetni meg borozgatni nem baj, de hébe-hóba lefeküdni egy szimpatikus lánnyal már bűn. Neked a nemiséggel és a nőkkel van valami bajod, bizonytalanságod. Ne kend rá a vallásodra, mert nem fog megoldódni.
2023. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!