Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszed hogy a halál után van...

Hiszed hogy a halál után van menny vagy valami ahol találkozunk elhunyt szereteinkel?

Figyelt kérdés
2023. márc. 29. 16:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%
Elég rossz világ lenne, ha nem.
2023. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
17%
Persze.
2023. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszek benne.

Én abban hiszek, hogy feltehetően ez az egy életünk van csak, ezért ki kell használnunk, minél jobban.

Itt természetesen nem feltétlenül a hedonista életmódra gondolok, hanem arra is, hogy az ember fejlődjön: minden nap tanuljon valamit. Legyen anyagi biztonsága, normális iskolai végzettsége, egészséges élete, békességben éljen a szeretteivel, és legyen segítőkész másokkal szemben.


Üdv, egy agnosztikus ateista

2023. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
6%
Természetes hogy a halál egy eszméletlen, sötét szakasszal is jár, különben a lélek nem tudna felkeszulni egy újabb, emlékek nélküli megtestesülésre. De a halál nem "csak" ez.
2023. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Csak aki megérdemli.
2023. márc. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 KZitus ***** válasza:
5%

Szia

Én azt hiszem a halál utáni állapotról, amit Isten leíratott, mert ezt még senkinek sem sikerült megcáfolni:

"Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs több jutalmuk, mert teljesen elfelejtik őket. Többé nem éreznek szeretetet, gyűlöletet és féltékenységet, és többé nem vesznek részt semmiben sem, ami a nap alatt történik...Mindazt, amit megtehetsz, tedd meg teljes erődből, mert a sírban, ahová mész, nincs munka, tervezés, ismeret vagy bölcsesség." Prédikátor 9:5,6, 10

2023. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

"mert ezt még senkinek sem sikerült megcáfolni:"


Nem megcáfolni kéne hanem bizonyítani, amit állítasz.


Ha azt állítom, kimajmok ugrálnak a fejeden halál után, akkor az igaz, mert te nem tudod bizonyítani?

2023. márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 KZitus ***** válasza:
0%

#17

"Nem megcáfolni kéne hanem bizonyítani, amit állítasz." - én nem állítottam semmit, idéztem Isten Szavát. Vele perlekedel.

2023. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem Isten szavát idézted, hanem egy könyvben leírt dolgot. Ha bizonyítani tudod, hogy igaz, ami a könyvben van írva, akkor van értelme folytatni a beszélgetést.
2023. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Csomorkány ***** válasza:

#18, #19: Azért hervasztóak vagytok, hogy ennyire csípőből, "write only" tüzeltek a Bibliára... #17-es a Biblia legszkeptikusabb verseit idézte, amelyek szerint a testünk nem hordoz semmiféle képességet a halál utáni önálló életre.

Keresztény gondolkodás szerint a halál utáni élet lehetőségét nem magunkban hordozzuk, hanem Isten újjáteremtő cselekedetének, a "feltámadás"-nak az eredménye.

2023. ápr. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!