Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekelne a Bibliát olvasók...

KZitus kérdése:

Érdekelne a Bibliát olvasók véleménye. Kikről beszélt itt Krisztus, amikor a "más juhok"-at említette?

Figyelt kérdés
János 10:16 "Más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Őket is be kell gyűjtenem(elő kell hoznom), és figyelni fognak a hangomra, és egy nyáj lesznek egy pásztorral."

2023. márc. 30. 16:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

20#


Ez akár igaz is lehetne az eredeti kéziratokra, ha meg lennének valahol és nem csak silány hamis másolatokkal hülyítenek a vak hívőket. Bár akkor sem tudnánk, hogy Isten, vagy valami gagyibb entitás ihlette meg az írókat, aki istennek hazudta magát, az iró bevette, a hívők meg neki hisznek...

2023. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nézd, többek között ránk, a ma élő emberekre is értette Jézus.

Én jelenleg egy olyan történelmet látok , melyre Jézus keményen rányomta a kézjegyét. Ha kivennénk őt az idővonalról nagy eséllyel mi magunk meg sem születhettünk volna. Én személy szerint még ha meg is születek, Jézus nélkül 2020 junius 30-án végeztem volna magammal. Ehelyett letérdeltem és Jézusnak megvallottam a bűneimet és hogy én magam tettem tönkre a lázadozó elgondolásaimmal az életem. Nekem erőt adott, megérintett engem és még ma is élek. Én egy Juh vagyok. Kérdező, te is egy Juh vagy. De Juh volt az összes tanítvány és a szentek is az évszázadok alatt.

Jézus a pásztorunk. Ő legeltet minket. Minket Ő hozott elő, ha úgy tetszik. Mindnyájunkat kiválasztott ez elmúlt 2000 évből.


Én hiszek a jelenések könyvében. De én úgy képzelem, hogy mindenki meglátja eljönni az Urat és meg is látták, még az ateisták is életük utolsó pillanatában. De azt mondja az írás:

"Jézus csak ennyit mondott: „Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.”" (János 20:29)

Ezt nem csak Tamásnak mondja, hanem mindenkinek. Az is elgondolkodtató, amit ezt megelőzően János 20:28-ban írnak:

"Tamás fölkiáltott: „Én Uram és Istenem!” (János 20:28)


Tamás megértette: Jézus a keresztig tartott. Utána már Isten volt.

Isten Jézus volt a kereszt előtt. Isten pedig aki Jézusból lett teremtette az egész univerzumot. Mert neki az idő nem számít. Neki az számított a keresztig, hogy az megvalósuljon. Istennek se eleje, se vége. Mert ő a kezdet és ő a vég.

Ne legyetek kicsiny hitűek. Isten nem csak egy lakható bolygót teremtett, hanem többet is megalkotott. Nem csak emberek a más juhok, hanem kimondom: UFÓ-k is.

Én nem találkoztam még ufóval, de a Biblia leírja Isten nem evilági teremtményeit is. Angyalok, Kerubok, démonok. Ezek ufók. Jézus pedig az Isten.

2023. jún. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

#22

Érdekes elméletet, magyarázatot találtál magadnak.

Lehet nem olvastad a teljes bibliai idézetet. Ezért kérdeztem elsősorban a Bibliát olvasó embereket. De hogy jobban megértsd miről kérdeztem, ide másolom a teljes idézetet.

János 10:16

Más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Őket is be kell gyűjtenem, és figyelni fognak a hangomra, és egy nyáj lesznek egy pásztorral."

Itt Krisztus két akolról beszélt (nem ebből az akolból valók).

Ennek fényében érdekelne, mit gondoltok arról: "Kikről beszélt itt Krisztus, amikor a "más juhok"-at említette?"

2023. jún. 9. 17:45
 24/24 anonim ***** válasza:

Ennek fényében? A két akolról te beszélsz kérdező. Mert Jézus nem azt mondja, hogy "a másik akolból valók" hanem, hogy "nem ebből az akolból valók".

Beszélhet kettőről, háromról, négyről, tizenkettőről.


De az is lehet, hogy úgy értette: Akik nem ebből a korból valók.


Nem tudni, mit értett rajta pontosan. Azt tudhatjuk, hogy vannak még mások is.

2023. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!