Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet evangélikus egyházi...

Lehet evangélikus egyházi esküvőnk, ha én megkeresztelve sem vagyok?

Figyelt kérdés

A párom evangélikus, és fontos számára az egyházi szertartás, én viszont nem vagyok hívő, így megkeresztelkedni sem szeretnék, de az ellen semmi kifogásom, hogy a párom kedvéért egyházi esküvőnk is legyen. Tehát a kérdésem csupán annyi, hogy mennyire nyitott arra az evangélikus egyház vagy a lelkészeik, hogy ilyen módon adjanak össze párokat.


Aki a felemás igás hasonlattal jönne, annak köszönöm az aggódást, de ezen már túl vagyunk.



2023. ápr. 4. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha fideszes vagy, akkor minden tovabbi nelkul. Ha a pap megse akarna, akkor csak szolj valamelyik kadernek, es masnapra annak a papnak se lesz mar kifogasa ellene.
2023. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet.
2023. ápr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es nagy szakértő lehet. Az evangélikusoknál nincsenek papok.

Kérdező, egyébként lehet. Elegendő, hogy az egyik fél evangélikus legyen. Neked nem kötelező megkeresztelkedned, ha nem akarsz.

2023. ápr. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Az egyik fél legyen evangélikus. Neked nem kötelező megkeresztelkedned, de... ez egy örökös szálka lesz a házasságotokban. Ha most nem is, de egy pár év (hónap) múlva majd az orrodra koppintanak, hogy hát persze, hiszen pogány a lelkem...
2023. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4: Lehet, hogy bigottf457éknál ez így van, de felvilágosult intelligens, normális embereknél nem.
2023. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egészen megnyugtató a helyzet ezek szerint.


Ha hét éve egyáltalán nem okozott gondot a kérdés, és egyedül az esküvőt illetően merülnek fel ezek a különbségek, bízom benne, hogy továbbra sem lesz probléma.

2023. ápr. 5. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!