Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidók, keresztények és...

Zsidók, keresztények és muszlimok! Tényleg a húsvéti bárány szimbóluma ősi pogány dolog?

Figyelt kérdés

Több (két) wicca, meg mágus oldalon olvastam, hogy Ostara ünnepéből ered termékenységi szimbólumként.

Bár a néprajzi, teológiai, történelmi, régészeti írásokban mindenhol azt olvastam, hogy ősi héber eredetű szokás volt, ami a nomád, pásztorkodó életmód áldozati szertartásaihoz köthető (nem is lenne logikus a termékenységhez kötni), ami a pészahhoz kötődött, ami a keresztény (húsvét - Jézus a tökéletes áldozati bárány) és a muszlim (áldozati ünnep) szimbolikába is beépült közös eredetük miatt. Egy vallástudós-történész videójában hallottam, hogy nincs semmilyen régészeti lelet, ami arra utalna, hogy egyáltalán létezett Eostre istennő.


[link]

[link]


Most akkor kinek higgyek?



2023. ápr. 7. 23:18
 1/6 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

Pogány oldalakon olyat is olvashatsz hogy jézus szkita hadvezér volt, müzes meg egyiptomi főpap.


Nézd ha azt írja a tudomány hogy nem igy volt, akkor csak elmélet szinten lehet ebben hinni.

2023. ápr. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Az iszlámban nincs húsvét.
2023. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szp72 ***** válasza:
45%
Nem igazán értem a problémádat. Könnyen lehet, hogy az ősi pogány népek is ünnepeltek valamit tavasszal, s hogy ehhez bárányt is használtak. Kit zavar ez? A zsidók mindenesetre az Egyiptomból való szabadulásukat ünneplik.
2023. ápr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3.

Bizonyos, hogy nem használtak bárányt. Hogy miért? Mivel ez a héber nomád kultúra emléke. Pásztorkodó nomádok voltak, és ezt mutatták be áldozatként.


Voltak pogány tavasz ünnepek, de bárányt holt biztos, hogy nem használtak. Egyiptomban például tisztelték, és ezért megbotránkoztatta őket, hogy a héberek feláldozzák rituálisan. Miért lett volna köze a tavaszhoz? Egyáltalán nem szapora, vagy termékeny állat. A héberek ezzel az áldozattal adtak hálát évről évre, illetve ez jelentette a jelet, ami védelmező erővel bírt.


Nem hiszem el, hogy egyesek tényleg hisznek mindenféle mágia oldalaknak hisznek.

2023. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Blackice75 ***** válasza:

- Páskabárány -


Van valami köze Jézusnak/Yahushának a páskabárányhoz?


Ahhoz, hogy Jézusnak bármi köze legyen a páskabárányhoz, ahhoz neki egy évesnek kellett volna lennie, mint a páskaáldozatnak 🤷🏻‍♂️ vagy יהוה-nak azt kellett volna mondania, hogy a páska és a kovásztalan kenyerek ünnepe Jézus árnyéka, aki majd eljön, hogy azt beteljesítse🤷🏻‍♂️de ő nem mondott ilyet….. Mindezekkel ellentétben יהוה pontosan elmondta nekünk, hogy mire kell tanítanunk gyermekeinket MINDEN nemzedékünkön keresztül… ( vagyis ÖRÖKRE)


Kiemeltem pár szövegrészletet a Tórából, olvassuk figyelmesen:


A páskával kapcsolatban:


2Móz 12:14 És legyen ez a nap nektek emlékezetül, és ünnepnek szenteljétek azt az יהוה-nak nemzetségről nemzetségre; örök rendtartás szerint ünnepeljétek azt.


A kovásztalan kenyérrel kapcsolatban:


2Móz 12:17 Megtartsátok a kovásztalan kenyér ünnepét; mert azon a napon hoztam ki a ti seregeiteket Mitzraim(Egyiptom) földéről; tartsátok meg hát e napot nemzetségről nemzetségre, örök rendtartás szerint.


Mindkét ünneppel kapcsolatban:


2Móz 12:24 - 12:28

24 Megtartsátok azért ezt a dolgot, rendtartás gyanánt, magadnak és fiaidnak mindörökre.

25 És mikor bementek a földre, melyet יהוה ad nektek, amint megmondotta vala: akkor tartsátok meg ezt a szertartást.

26 Mikor pedig a ti fiaitok mondandják nektek: Micsoda ez a ti szertartástok?

27 Akkor mondjátok: Páskha-áldozat ez יהוה-nak, aki elment az Izrael fiainak házai mellett Micraimban, mikor megverte az micraimbelieket, a mi házainkat pedig megoltalmazta. És a nép meghajtá magát és leborula.

28 És menének és úgy cselekedének az Izrael fiai, amint megparancsolta vala יהוה Mózesnek és Áronnak; úgy cselekedének.


Ha azt tanítjuk gyermekeinknek, hogy Jézus/Yahusha a húsvéti bárány, megszegjük יהוה utasításait, hozzáadunk és elveszünk Tórájából🥴


Figyelj erősen!


5Móz 4:2 👉🏽Semmit se tegyetek az igéhez, amelyet én parancsolok nektek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok יהוה-nak, a ti Isteneteknek parancsolatait, amelyeket én parancsolok nektek👈🏽


5Móz 12:32 👉🏽Mindazt, amit én parancsolok nektek, megtartsátok, és aszerint cselekedjetek: semmit ne tégy ahhoz, és el se végy abból!👈🏽


A kecskék/juhok, bárányok halála יהוה ítélete volt egyiptom kos kecske/juh istene ellen, ahogy az összes többi 9 csapás is יהוה ítélete volt más egyiptomi istenek ellen:

Az ottani embereknek látniuk kellett volna hogy:

1. Amikor a víz vérré változott – a Nílus Hapi szelleme és a Khnum a folyó forrásának őrzője tehetetlen volt.


2. Amikor békák lepték el Micraimot – Hapi: békaistennő tehetetlen volt.


3. Amikor tetvek lepték el a földet– Seb: földisten tehetetlen volt.


4. Amikor legyek lepték el a földet – Uatchit: légy isten tehetetlen volt.


5. A döghalál csapás alatt, amikor a szarvasmarhák pusztultak– Mnevis és Hathor: bikákhoz és tehenekhez kötődő istenek tehetetlenek voltak.


6. Amikor fekélyek lepték el az embereket – Sekhmet, Serapis, Imhotep: a gyógyítás istenei tehetetlenek voltak.


7. Amikor az egyik csapás jégesővel pusztította– Nut, Isis, Seth, Shu: az égbolt, a mezőgazdaság és a légkör istenei tehetetlenek voltak.


8. Amikor a sáskák púsztítottak – Serapia: védőisten a sáskák ellen, tehetetlen volt.


9. A sötétség csapása arról árulkodik, hogy – Ra, Amon-ra, Aten, Atum, Horus: napistenek tehetetlek voltak


10. Az Elsőszülöttek halála az összes egyiptomi kamuistent megalázta.


MIT TANÍTASZ CSALÁDODNAK ÉS A GYEREKEIDNEK?

👉🏽HOZZÁDSZ VAGY ELVESZEL?👈🏽


Ma nem az egyiptomi istenekről szól a fáma. De ha a csapások utolérnek, vajon a te bálványod segítene, vagy tehetetlen maradna, mint az egyiptomi kamuistenek?! Ők is biztosak voltak benne, hogy isteneik segíteni fognak.

Jézus/Yahusha a mai modern bálvány. Egy aranyborjú. Vigyázz, semmit nem tanít róla a Torah ( Mózes 5 könyve ). S páska kapcsán sem ! Ha csak egy szót is ejtesz róla, máris hozzáadsz a Tórához.


Vigyázz magadra és térj vissza az egyetlen igaz ösvênyhez, a Tórához!


HalleluYah!


#páska #húsvét #bálvány #Jézus #Yahusha

2023. ápr. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

@5!


5Móz 18:18 Prófétát támasztok nekik az ő atyjukfiai közül, olyat mint te, és az én igéimet adom annak szájába, és megmond nekik mindent, amit parancsolok neki.

5Móz 18:19 És ha valaki nem hallgat az én igéimre, amelyeket az én nevemben szól, én megkeresem azon!

2023. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!