Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azzal, hogy megfeszítettük...

Azzal, hogy megfeszítettük Istent és megöltük egy kereszten, sikerült végre megszabadulni a bűntől és eltörölni annak fogalmát?

Figyelt kérdés

Erre gondolok:

[link]


Miért tanítják ezt a fajta kegyelmet?



2017. ápr. 29. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Na először is: nem MI feszítettük meg.

Ha én ott lettem volna, valószínűleg nem őt küldöm meghalni.


Másodszor pedig: ez csak a büntetés egy részét előzte meg. Mármint azt, hogy az isten nem törölte ott helyben az egész emberiséget, hírmondó nélkül.

Az összes többi bűn és a büntetés (pl. az, hogy meghalsz) is megmaradt.

2017. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én sem küldtem volna keresztre.


Nem tudom miért mondják párán, hogy az ember sötét, undorító, gonosz, de ezt el kell fogadni, mert gyenge ahhoz, hogy ne ilyen legyen. Ha elfogadjuk Jézust, akkor nem lesz bünti.

Mások ezt úgy korrigálják, hogy Jézus segít hogy megtisztulj. Ők legalább arra a szintre eljutottak, hogy már csak másokat pocskondiáznak, de a bűnt legyőzhetőnek tarják. (csak éppen Jézushoz eröltetve).

Tehát egy ateista, vagy buddhista gonosz. És ekkor ilyen nevetséges dolgokkal próbálják meg alátámasztani, hogy pl. "ugye, hogy szerelmeskedtél a szerelmeddel, szép gönyörű családod van, de nem házasodtatok össze?", "Ugye, hogy nem hajbókolsz a templomban hetente?" stb.

2017. ápr. 29. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézz körül a világban. Ha sikerült volna, már réges-régen így élnénk:

[link]

[link]

2017. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ozcar ***** válasza:

Nem lett eltörölve a bűn, sem annak fogalma.

Jézus halála nem azt jelenti, hogy nincs többé bűn, mert az ugyanúgy létezik. Ő csak lehetőséget adott arra, hogy őt követve kegyelemben részesüljünk. Senki nem érdemli meg az üdvösséget, de a kegyelmet kiérdemelhetjük, ha Krisztus szerint élünk. És, ha Krisztus majd úgy ítéli meg, hogy valóban az ő példája szerint éltünk, akkor az Isten megkegyelmez és így üdvösséget kapunk.

2017. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Istent nem feszítette senki keresztre.


A Fia vállalta, hogy Ádám helyébe lép az utódok érdekében,

S ezen belül is azokra vonatkozik akik elfogadják ezt, és az életüket ennek fényében élik.


Miért tanítják?


hogy megnyugtassák, elaltassák a lelkiismeretüket, és így bármilyen hibát természetesnek élnek meg és nem tartják Isten előtt elfogadhatatlannak, illetve ha még is, akkor erre az áldozatra hivatkozva úgy gondolják, hogy mindig meg lesz bocsátva ha ezt a hibát gyakorolva élnek.

2017. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
krisztust követni és hivővé lenni egy csodálatos dolgo és a világ legfontosabb dolga.Azzal hogy Krisztus meghalt a kereszten a büneinkért eltörölte annak az embernek a bűnét aki elfogadja ezt és kész átadnimagát istennek .Aki ezt felismeri lehetősége van egy új életre itta földön ..ahol már Isten szerint él és próbál bünök nélküli életvitelt folyatni,bünbocsánatot nyer és tiszat lappal indul .igy volt az én életem is amikor isten megszólított és azt mondta lehet új életem és én elfogadtam azt ,3 évvelezelött volt egy parázna férjem munkanélkülvergődetem egy kapcsolatban ami következtében én is a sexualitás és az alkoholba menekültem amit a sátán kinált de isten látta a szivemet hogy nem ez vagyok és lenyut értem küldött embereket hozzám akik elmondták az evangéliumot nekem és ma új életem van ...a férjemmegtért gyermekünk van és munkhelyünk .ujjá lett minden ésa mindenért istené a dicsőség .... válasz a kérdésre : megfeszitetteminden ember krisztust akivalaha bünt követett el ...mert a büneink miatt önként halt meg isten fiaként lett volan hatalma leszállni a a kersztről (hiszen csodákat tett a földön amikorélt) simán azt mondhatta volna nem csinálom.....de ő szertett minket és adott esélyt hogy aki őt elfogadja ...annak lehessen élete itt a földön is de.... és majd a feltámadáskor a mennyben.
2017. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!