Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az nem igazságtalan, hogy pl...

Az nem igazságtalan, hogy pl a hinduk is is bejutnak a mennyországba pedig nem is hisznek Jézusban? Én úgy tartanám igazságosnak ha mindenki oda kerúlne amiben hisz. Ha reinkarnációban hiszel akkor legyél csak kisbaba.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 11. 09:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A fentebb idézett történet elég kegyetlen. A király tényleg Istent szimbolizálja? A gyilkosokat megölette, ez eddig még értelmezhető. De megkötözni és kidobni a hidegre valakit, akinek annyi a bűne, hogy nem tartotta be a dressz kódot? Ez már nekem nem passzol a jóságos isten képével.


Eleve, ha egy szakadt rongyost meghívok az szakadt rongyos lesz az eseményen is. Miért hívnám meg, ha nem akarok ilyet látni a lagzin? Ha mégis meghívom, akkor miért büntetném? Tudtam kit hívok. És Isten ne tudná, kiket hív?


Nem túl bíztató, hogy Isten hívását elfogadva gyakorlatilag önként szaladhatok a pofonért, amennyibben csak "meghívott" és nem "választott" vagyok.

2023. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

Ez a bajotok nektek. Ezért nem értitek, hiába halljátok. Nem látjátok, hiába nézitek. Szöveget láttok és nem a tartalmas.


Jézus nem volt hülye. Bőven előre gondolkodott és úgy mentette el az információkat, hogy meg lehessen érteni. példázatai kódolva vannak. Vagy inkább titkosítva. Mert vannak, akiknek nem kellett akkor ezt érteniük, sőt ma sem, nehogy megtérjenek. De a választottaknak elmagyarázza.


Ime a hűtlen intéző példázatának magyarázata:

A király nyilván isten. A meghívottak, akikhez küldetett a választott nép. Zsidók. A szolgák, akiket elküldött, azok a próféták voltak. Megölték őket a zsidók. Ezért a szolga, aki az utcáról, mindenhonnan gyűjti a népeket, az Jézus. Aki pedig nincs menyegzőre öltözve, az egy álszent keresztény. Aki olyan, mint a zsidók. Talán maga az antikrisztus. Esetleg az ördög. A mennyegző pedig az utolsó nap.

Aztán, hogy ki mit ad elő ebben a buliban, az már egyéni dolog. Ha én ott leszek, szép csendben várok valami jó hátsó sorban, abból csak nem lehet baj. Ha előrébb kell ülnöm, akkor meg úgyis szólnak. Meg a csávókám, is csak akkor némult el, amikor a király szolt hozzá. talán, ha csendben meghúzta volna magát csórikám, akkor nem került volna kötél rá.


Csak nem azt várnád az Istentől, hogy hagyja, hogy a sátán a mennyegzőn is csinálja a feszültséget? A balhézókat el szokták zavarni a buliból. de nem ölte meg. csak megkötözte és kib.szta a sötétségbe. Megkötözve, hogy vissza ne sunnyogjon.

A zsidókat pedig megöli. De őket már 2000 éve megölte, csak még nem esett le nekik. Mert a vallásukat ölte meg. Azzal öli meg őket az utolsó napon, hogy elmondja: igen, igen, itt voltam akkor köztetek és nem fogadtatok el. Aztán éltetek tovább a sötétségben. Csak a zsidóknak akkor esik le, hogy ők már halottak.

2023. ápr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Jézus nem volt hülye. Bőven előre gondolkodott és úgy mentette el az információkat, hogy meg lehessen érteni. példázatai kódolva vannak. Vagy inkább titkosítva. Mert vannak, akiknek nem kellett akkor ezt érteniük, sőt ma sem, nehogy megtérjenek."


Tehat Jezus direkt kodolva beszelt, hogy egy csomo ember ne tudjon megterni? Ez nekem most uj info.

2023. ápr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm a történet magyarázatát. Lenne még pár kérdésem, ha nem bánod.


Miért fontos, hogy valakik ne térjenek meg és kik azok?


Te honnan ismerted meg a történet jelentését?

2023. ápr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Köszi a magyarázatot 12#.... bevallom nem értettem meg magamtól.
2023. ápr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!