Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti voltatok egy olyan helyzetb...

Drazicc kérdése:

Ti voltatok egy olyan helyzetben, hogy egy kisbaba nagyon zavart?

Figyelt kérdés
Pl vonaton vagy buszon mellettetek ült és mindig megérintett meg kiabált, és az anyuka észre sem vette, hogy zavar valakit.
2018. márc. 12. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Remelem sikerul feldolgoznod a traumat es eletedben nem lesz nagyobb problemad.
2018. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De különbséget kell tenni az esetek között, pl. van, amikor a (főleg nagyobb) gyerek neveletlen és minden rá van hagyva, és van, amikor csak kíváncsi, eleven. A szülőnek kellene éreznie, hogy mikor kell rászólnia a gyerekre, de leláncolni sem lehet egy gyereket, mert akkor erősen frusztrált lesz, nem tesz jót neki.

Szóval néha a szülő nem figyel, néha meg nekünk kell türelmesnek lennünk.

2018. márc. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Libers Pertz ***** válasza:
91%
Tömegközlekedésen mindig zavarnak a kisbabások főleg, de a kisgyerekesek is tudnak. Én átmegyek a vonat/busz másik feléne nyugalom reményében.
2018. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Csak akkor, ha valami olyat csinál, ami nem normális, és a szülei nem szólnak rá.

Nem zavar egy kisgyerek, ha barátkozni akar és ismerkedik.

De amikor a buszon a sáros lábával rugdosta az én lábamat, az zavart. Anyuka nem szólt rá. Amikor én megkértem, hogy ne tegye (nem bunkón) akkor még én voltam a szemét.

Vagy amikor üvölt egy gyerek, akkor sem szeretem a közelében utazni. Nyilván nem tehet róla, mert fárasztó az utazás, de akkor is idegesítő.

2018. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem oda ülni tömegközlekedésen, ahol nincs gyerek.
2018. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
100%
Sajnos számtalanszor. Gimis koromban mindennap bejártam, 1 óra volt az út távolsági busszal. Szinte minden délután volt kisbaba a buszon, sokszor nem is egy. És onnan nem lehet menekülni mert a következő busz 2 óra múlva jön, ha van egyáltalán. Helyi közlekedésen amint meglátom a babakocsit, szépen beállok az ajtó mellé és ha elkezd üvölteni a gyerek, azonnal szállok le. Vonaton is azonnal pakolok és megyek át másik vagonba. A másik eset amikor van egy nagyobb gyerek, aki végig üvölti hisztiből az utat. Na az még pluszban dühít is. A kisbaba nem tudja máshogy közölni ha kínja van, felfogtam, leszállok. De amikor a 3-4 éves kis majom azért üvölti végig a 2 órás utat mert nem kaphat csokit, akkor legszívesebben darabokra szaggatnám őket. Külön élmény amikor felszáll a kiccsalád 5-6 purdéval akik azonnak fogdosnák az ember ruháját, táskáját, ordenáré módon kiabálnak és a kicsiket Eszmeralda a busz hátsó ülésén pelenkázza. A legenyhébb amikor csak simán a lábadat rugdossák vagy a pofádba bámulnak miközben a takony csöpög az orrukból, miközben apuci, Hozémanuel elégedetten terpeszt és szemléli családját.
2018. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek volt,hogy zavart nem pont buszon,hanem nálam.Az egyik úgymond "barátnőmnek"a kisfia.Mindent amit elé teszel összefogdos,kiönti az üditőt,voltak kövekből álló díszek,amiket a szájába vett...egy másiknak a kisfia szintén összefogdosta amit eléjük raktam,kiszedte a könyveket,majdnem szétvert egy gyertyát.A szülőket hibáztatom,mert nem tudják nevelni.Nekünk kiskorunkban százszor el volt mondva amikor vendégségbe mentünk,hogy mit nem szabad:pl.nem kérünk vacsorát,nem ugrálunk,nem hangoskounk...De az említett példánál így egyszerűbb és kényelmesebb addig az anyuka sorolja a saját panaszait,mást meg se hallgat,csak magával van elfoglalva.Az olyan ember akinek ilyenek a gyerekei az a tapasztalatom,hogy ő is tiszteletlen másokkal,így ezt példázza a gyereknek is.
2018. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez így van ahogy mondod. Ezt én is észevettem
2018. márc. 14. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!