Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten teremtette ezt az...

Isten teremtette ezt az univerzumot de vajon a lelket is?

Figyelt kérdés

Vannak akik nagyon szeretnek számítógépezni mégsem akarnak találkozni Bill Gates-el. Akik szerint Isten teremtette az univerzumot miért akarnak annyira találkozni Istennel?


Isten teremtette ezt az univerzumot de vajon a lelket is? Mi lenne ha azt feltételeznénk, hogy a tiszta önmagában ragyogó lélek akart megszületni és Isten csak a közeget teremtette meg neki?


Ettől még Isten mindenképpen egy nálunk sokkal hatalmasabb lény lenne, a nagy teremtő akinek eddig is hittük.


Mire inspirálna ez téged?



2023. ápr. 12. 17:19
1 2
 1/11 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Vannak akik nagyon szeretnek számítógépezni mégsem akarnak találkozni Bill Gates-el. Akik szerint Isten teremtette az univerzumot miért akarnak annyira találkozni Istennel?"


Mert egy csomo kérdésük van amit nem tudnának meg egy netes kereséssel vagy egy interju végig hallgatásával.


Pl, miért teremtett minket, miért ilyen a világ és mégis mire gondot amikor meg csinálta a kacsacsőrű emlőst.


"Mire inspirálna ez téged?"


Nem tudom. Gondolom tudomásul venném és ennyi. Kiváncsi lettem a következő válaszokra.

2023. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen. Én is gondoltam már arra, hogy kérdéseket tennének fel neki de a történelem során senki sem tudott jó magyarázattal szolgálni? Még Jézus sem? Hogyha megtudnák az emberek, hogy miért akkor az miben vinne előrébb? Vagy lezajlana valami ilyesmi?:

-Istenem miért halt meg az apám?

-Azért gyermekem mert rákos volt.

-De miért volt rákos?

-Mióta a földön éltek folyamatosan szennyezitek azt. Szennyezett ételt esztek. Ott van még az is, hogy nem tudta kezelni a szorongását, a depresszióját és minden egyéb negatív érzést. Emiatt és még számos oka van annak, hogy rákos lett. Tudod a nagyapád is rákban halt meg, édesapád örökölte ezt.


és így tovább… Isten megmagyarázna mindent ami csak létezik mint valami szuperintelligens chat gpt. Utánna? Utánna mivan? Az emberek egyhelyben nem tudnak állni fél órát. Mi lenne az örökké tartó mennyországban?

2023. ápr. 12. 17:44
 3/11 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Én is gondoltam már arra, hogy kérdéseket tennének fel neki de a történelem során senki sem tudott jó magyarázattal szolgálni? Még Jézus sem?"


Persze hogy vannak magyarázatok, de az embert mégis csak jobban érdekli az isten véleménye erről, ha van.

2023. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Dehát ő Isten fia. Isten tanította. Nem tudott olyat mondani ami nem lenne igaz, vagy kerek egész. Ha nem tudta úgy elmondani ahogy kell akkor Isten nem volt elég jó tanító, az pedig, hogy Isten nem jó valamiben az istenkáromlás. Vagy nem?
2023. ápr. 12. 17:56
 5/11 A kérdező kommentje:

Na mind1 ez már csak butáskodás. Inkább várjunk meg más válaszokat is.


“Mire inspirálna ez téged?”


Ez izgalmasabb kérdés.

2023. ápr. 12. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

A lélek egy információs csomag, ami önmagát hívta életre, amikor néhány szomszédos elem összeállt, és megteremtődött az életlegkisebb kezdeti egysége.

Aztán ezek az apró információs "egységek" egyre bonyolultabbá vállnak, ahogy az életformák is egyre bonyolultabbakká lesznek.

Felfedezik a növekedést, a fény felé fordulást, a szaporodást.

A lélek millió alkalommal születik és hal meg, míg egyre bonyolultabb életformák alakulnak ki vele együttműködésben.

Megjelenik a fejlettebb növényi, állati (és kristályi) élet , eltelik egymilliárd év, a lélek egyre komplexebb, majd megkapja a lehetőséget az első emberi szintű leszületésre is.

A színtiszta információ, ami ha nem kapcsolódik a fizikai testhez, akkor egy "lelketlen" forma születik csak meg, ami nagyon ritkán életképes, és semmiképp sem értelmes.

A lélek információs anyaga nélkül nem tud létrejönni a a fejlett - emberi szintű - tudat.


Az emberi szint is csak egy állomás, sok sok leszületéssel, élettapasztalattal.

2023. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A keresztény hit szerint Isten teremtette a szellemi és anyagi világot is. Sőt Isten teremti minden ember személyes lelkét is a fogantatás pillanatában. Magától pedig semmi se képes létrejönni.
2023. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 nagyon szép. Mintha egy dokufilmet hallgatnék.


#7 köszönöm ezt eddig is tudtam. Sokat hallani erről, sőt ennél sokkal többet is. Hogyha elolvasod a kérdésem figyelmesen akkor abból kifog derülni, hogy nem arra vagyok kiváncsi miben áll a keresztény hit.

2023. ápr. 12. 18:30
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 Inkább arra vagyok kiváncsi, hogy ha ez így lenne mire ösztönözne téged és leírhatod azt is, hogy a jelenlegi hitrendszered mire ösztönöz téged. Nem az a kérdés, hogy a keresztény hitrendszer, hogyan vélekedik hanem te.
2023. ápr. 12. 18:32
 10/11 anonim ***** válasza:
A teremtett lélek is a létaktuson belül van, az is Istentől függ.
2023. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!