Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a krisztusi szeretetet magamban?

Figyelt kérdés

Hiába imádkozok Jézus Krisztushoz javulásért, mégsem tudom szeretni a felebarátaimat úgy, mint Ő tanította.


Például:

- Utálom, ha hozzám érnek, én is utálok másokhoz érni, kényszeresen megtörlöm a kezem, ha mégis megtörténik.

- Indokolatlan utálatot érzek bizonyos emberekkel szemben és tartok tőlük, vagy kerülöm őket.

- A haragom évek óta tartogatom egy-két személy ellen, nem tudok megbocsájtani(nem ismerem a megbocsájtást?).

- Nem járok gyónni, mert úgy érzem nincsenek bűneim, még ha tetteim bizonyos embereknek kárára történtek is, mégsem érzem magam bűnösnek miatta. (Ezek a tettek természetesen nem egészség-, vagy életellenes bűnök.)

- Nem tudok másokkal szemben együttérzést tanúsítani, ha nem is nyíltan, de magamban mindig kinevetem őket.

- Megmagyarázhatatlan idegesség tör rám, ha mások zenéjét/énekét kell hallgatnom.

- Ok nélkül ordibálok másokkal, apró hibáikon rettenetesen tudok dühöngeni.

- Barátaim sikereinek nem tudok örülni.

- Gyűlölöm a protestantizmus minden fajtáját, pl, ha egy jó barától kiderül, hogy evangélikus mondjuk, azzal kb. 0-ra esik a népszerűsége a szememben.


Szerintetek van esély megváltoznom, hogy más ember lehessek?

A probléma kezelését a vallás felől közelítsük meg lehetőleg, direkt nem a mentális egészség témába írtam.

Többektől hallottam/láttam, hogy ők is problémás emberek voltak, de a kereszténységben megtalálták a nyugalmat és mára boldog, nyugodt életet élnek szerető családjuk körében.



2023. ápr. 13. 21:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
41%
Eléggé hogy is mondjam szebben hogy hülye vagy, ja megvan lágy gondolkodás elméjű, na szóval változtassál magaddal és ne legyél flegma strizma változtass magadon, ha meg ez nem megy indulj el jó messze és soha ne menj emberek köze, ☺️ Szívesen
2023. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogy akarod fejleszteni magadban a Krisztusi szeretetett, ha nincs benned Krisztus?
2023. ápr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2+ Nélküle semmi nem fog sikerülni, és csak vallásoságba kerülsz.


"Jézus az őt követőket tanítványoknak nevezte - később, először Antiókiában kapták a keresztény nevet. Jézus Krisztus célja az, hogy a Benne hívőket egy szoros, tanítványi kapcsolatba vezesse be.


A TANÍTVÁNYSÁG FELTÉTELEI:


- A hívõ életében Jézus Krisztus legyen a középpont (szüleinél, rokonainál és önmagánál is jobban ragaszkodjon Hozzá);


- A saját akarat és egyéniség alárendelése Isten akaratának, a Szent Szellem vezetésének.


- Az anyagi javak átadása Istennek, hogy a lelkiismeret szabad legyen minden anyagi értéktõl és dologtól. Isten akarata az, hogy a hívõk mindenükkel - mint rájuk bízott javakkal - Isten dicsõségére sáfárkodjanak.


- Elkötelezettség Isten igazságára, és kapcsolódás azokhoz a szolgálati ajándékokhoz, amelyeket Jézus Krisztus helyezett a Testbe.


Ezeknek a feltételeknek a teljesítése után következik a hívõ életében a tanulási idõszak, amelynek során az újjászületett keresztény elsajátítja a Szentírás fõbb tanításait, valamint megtanulja hallani a Szent Szellem hangját és az annak való engedelmességet.


Jellemében, magatartásában Krisztus természete kezd kibontakozni. Isten akarata Jézus Krisztus minden tanítványának életében az, hogy szent legyen, ami nélkül senki sem juthat a dicsõség Istenének jelenlétébe.


Ennek a folyamatnak az eredményeként a hívõ igei értelemben vett tanítvánnyá válik. Ezt a szolgálatra való kiküldés, illetve valamilyen tisztségre való beiktatás követheti, aminek elsõrendû célja új tanítványok elhívása és nevelése Jézus Krisztus számára."

2023. ápr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus nem fogalom, nem mesehős, hanem élő valóság. Ahogy a Szent Lélek is. Élő személy, külső emberi szem számára láthatatlan.De érezhető, tapasztalható.


Ahogy a szelet sem látod, de érzed, és tapasztalod mikre képes.

2023. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4+ Jézus Krisztus minden emberrel személyes, saját szövetséget, és közhösséget akar, és hoz létre. De ehhez a cselekedetnek meg kell lennie:

1./ Megtérés-ahol befogadod Krisztust a szívedben

2./Megkeresztelkedés víztől

3./Megkeresztelkedés Szent Lélek által


Ezek nélkül nincs személyes kapcsolat. Az imáid el sem jutnak hozzá, csak akkor ha egy már valóban keresztény, a fentieket betöltött személy átveszi az imádat, és vele együtt imádkozol. Mert ameddig gte nem töltöd be az Igei feltételt-Ő a segítőd, a csatornád Isten felé Szent Lélek által.

2023. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"- Utálom, ha hozzám érnek, én is utálok másokhoz érni, kényszeresen megtörlöm a kezem, ha mégis megtörténik."


"- Ok nélkül ordibálok másokkal, apró hibáikon rettenetesen tudok dühöngeni."


Nézd tudom hogy vallási oldalrol akarod meg közeliteni, de ez egyértelmüen valami kényszer betegség.


Az isten nem segit ebből kigyógyulnod, ha azt látja hogy te magad ennek érdekében csak az ő segitségét kéred és magadtól semmit nem csinálsz.


Ez olyan mintha elesnél és kérnéd hogy segitsenek felállni, de közben teljes sulyoddal nehezedsz a földre.


Menny el valami pszihiáterhez vagy mihez, és az ott elvégzett gyogyitásba segit az isten (ha ugy akarja)

2023. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1: Nem tartom magam hülyének, sem lágyagyunak és muszáj emberek közé mennem, erről szól minden.

2: Nem akarok tanítvány lenni és a felsorolt pontjaid inkább a remeték életére emlékeztetnek. Ha másoknak sikerült az Úr által meggyógyulni, nekem miért ne sikerülhetne? Tudom, hogy Krisztus itt él bennem, lehet el van zárva. Fel tudom szabadítani?

6: Régen jártam pszichiáterhez, nem akarok visszamenni, voltam és a kapott gyógyszerektől egész majdnem egész nap aludtam ébren meg úgy mászkáltam mint egy zombi, fogytam 30 kilót, csont és bőr voltam és iszonyú volt leszokás, nem akarok többé úgy élni.


Tehát nincs segítség, az orvostudomány nem segített, Isten nem fog? Élnem kell azzal amit kaptam, ezek is tálentumok, nem igaz?

Gyakran eltöprengek, hogy talán Isten nem véletlenül adta ezeket a tulajdonságokat, lehet arra akart tanítani, hogy a szart is lehet használni valamire. Egyesek trágyának használják, mások körbeszórják az erdőmenti veteményest, hogy elriasszák a vadakat. Talán nekem is meg kéne találnom azt, ahol igazán hasznosíthatom magam?

2023. ápr. 13. 22:59
 8/12 anonim ***** válasza:

7 Isten nem erőszakos, ha elutasítod-ő félre áll. Sajnálom, hogy így gondolkozol.


"Tudom, hogy Krisztus itt él bennem, lehet el van zárva. Fel tudom szabadítani?"


Nem él benned. Öncsalásban (megcsalattatásban) vagy jelenleg. Sajnálom.


Minden jót neked.

2023. ápr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A bölcs Nikodémus is küzdött ezzel.

Nem gúnynak szánta,hogy bújjak vissza anyámba?

Az ember számára CSODA,ha teljesen megváltozhat és ezt a változást Jézus "víztől és Lélektől"való ÚJJÁSZÜLETÉSNEK nevezi. (Természetesen,ez nem újraszületés!)


Kizárólag Isten elkülönített Szellemisége teheti meg velünk az Újjászületést. Az Ő munkája eredménye a gyümölcstermés, vagyis a bennünk munkálkodó szeretet,melynek aromái,az öröm,békesség,türelem,stb.

Isten szeret téged és nem akarja,hogy szeretet hiányában szenvedj és szenvedjen tőled a környezeted. Szellemisége,egy egész életen keresztül dolgozik benned,ha a vele való szövetséget,a bemerítkezés által megkötöd.(Tudod,víztől és lélektől kell újjászületnünk.)


Az isteni szeretet,a tiszta fehér fény,mely felbontható a szivárvány színeire. Ha abból hiányzik akár csak egy árnyalat,akkor az nem Isten fénye.

Más példával:

A Lélek gyümölcse a szeretet s annak aromái az öröm,békesség,szivesség,jóság,stb.

2023. ápr. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nem tartom magam hülyének"

Ami neked van, az elmebetegség, és súlyosabb fajta. Olyan, amit te egyedül nem tudsz kezelni. Nem is egy, hanem elég sok van belőle ráadásul.

Ha ezt te nem hiszed el, akkor az még súlyosabb dolog.


"Régen jártam pszichiáterhez, nem akarok visszamenni, voltam és a kapott gyógyszerektől"

Gyógyszert alapból csak az kaphat, akinek már az életét rongálja a betegsége: például nem tud kimenni a szobából.

Ennyire súlyos lennél?

Ezt azért nem gondolnám.

Épp ezért ne pszichiáterhez menjél, hanem pszichológushoz.

2023. ápr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!