Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia már nem lesz többet...

A Biblia már nem lesz többet bővítve vagy modernizálva? Hogy a Bibliai tanokat a jelenkori erkölcs alapján újraírják + átszerkesztsék a nőkről és melegekről alkotott téveszméket s aszerint élni hogy szeressük egymást ne csak a bajt lássuk meg.

Figyelt kérdés

Rengeteg vitát szül a keresztényi szemlélet hozzáállása az LMBTQ és feminista életmódok között. A keresztények ilyenkor mindig a Bibliára hivatkoznak, míg a szemben álló felek csak elfogadást és megértést várnak.

Nem egyszerűbb e petíciót indítani az Egyház felé, hogy összehívva egy zsinatot megváltoztassa az elavult elveket? Hisz cirka 1200 éve lett megfogalmazva, más tanok jártak még a- korban.

Ferenc pápa annyi embernek megbocsátott, bocsásson meg hát és rendelje el a Biblia egységesített modernizálását!



2023. ápr. 19. 18:30
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%
39-es, teljesen igazad van, csak szerintem ennek viszont is működnie kellene…és ez évek óta nincs így, szóval mivel folyamatos háborút űzünk a témában sajnos nehéz nem felvenni a dolgot.
2023. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
0%
"Már mint hangokat hallasz a fejedben? Felteszem nem telefonon beszéltek." nem az vagyok akit kérdeztél de nem tudom válasz nélkül hagyni, vannak akik tudnak telepatikus stb módon az égiekkel pl angyalokkal beszélni. (kimélj meg az olyan dumától hogy akkor keressen dilidokit, sok ilyen könyv már megjelent, ahol az égiek üzenetét irják le.
2023. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%
41 igy már más ha ő is tériteni akar ezt nem irtad. Azt se kéne.... én se téritem a nem hivő ismiket barátokat, de mondjuk engem békén is hagynak.
2023. ápr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

42

Az a probléma, hogy azt állítja, hogy beszélt Istennel. De ha így lett volna akkor nem mondaná, hogy a homoszexualitás bűn. Mert akkor Isten megmondta volna neki, hogy a Bibliában szereplő azon részeket csak emberek találták ki.

2023. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek egyet, Én is akárhány olyannal beszéltem aki tud az égiekkel beszélni, mind azt mondta, EZ TILTOTT! Férfi és nő van!!! PONT de nem vagyok hajlandó vitát nyitni mindenki azt gondol amit akar majd az élet végén meg rájön arra mi az igasság , ettől még nem gondolnám, hogy utálni kéne , de egyik meleg vagy melegeket védő ember sem fogja letolni a torkomon, hogy szerinte ezt ISTEN helyesli ! (ettől m ég mint irtam előbb hsz-eimben , magukkal mint emberekkel nekem nincs bajom, de szerintem A TEREMTÉSNEK van 1 rendje és a férfi és a nő 1 pár.)
2023. ápr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
49%
ui 42 es voltam.
2023. ápr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
49%
Megint a 42 es vagyok, amúgy tetszik , hogyan akarjátok megmagyarázni, hogy csak a Bibliát irók stb találták ki...
2023. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

45

"A TEREMTÉSNEK van 1 rendje és a férfi és a nő 1 pár.)"

Hogy jönn már megint ide ez a teremtéses ....?

2023. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem kell letolnia senkinek sem a torkodon.

Kérdezd meg te magad. Elmondja majd talán neked is.

2023. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
25%

A #9-es, #26-os, #33-as válasz írója vagyok.


"»Mások is megtudják, hogy lehet olyat, hogy egy férfi egy másik férfi adott testrészébe helyezi, és van is ilyen, ezután pedig kedvet kapnak ők is, hogy kipróbálják.«

Ez komoly érv akart lenni bármire is?"

→Igen, természetesen.

Gondolj bele. Pl. meg lehetne óvni embereket a crackszívástól, ha soha sem látnának példát arra, hogy valakik cracket szívnak rendszeresen, és élnek tovább, esetleg még azt is látják, hogy az adott szerhasználók ezt élvezik is.

Persze bizonyos esetekben nyilván már az a jó, ha előre beszélünk ezekről, és arról hogy ezek nem jók.

Azonban ha valaki a valóságban lát valamit, ráadásul úgy, hogy az adott illető látszólag ugyanúgy teljesen rendben él tovább, látszólag, vagy akár

valóban emberileg egyébként normális, az már másképp hathat az emberre, főleg gyerekekre. (vagy, ha aki(k) meleg(ek), az(ok) "menő"-nek, "jófej"-nek számít(anak) egy embercsoport, közösség szerint)

Ha elterjed valaki(k)ről, hogy homoszexuális nemi életet folytat(nak) és lám, él(nek) tovább, az kísértésbe vihet egyéb embereket, még ha előtte fel is világosították őket arról, hogy ez nem helyes dolog.


"»De, ha ezeknek ellene álltam, mert tudtam, hogy nem Istentől vannak, akkor sikerült elfelejtenem őket idővel, és nem vágyok arra, hogy meleg kapcsolatban éljek. Nem vonzódok férfiakhoz. Heteroszexuális vagyok.«


Biszexuálisról hallottál már? Mert te az vagy."

→Persze, nyilván hallottam ilyen emberről.

Én úgy tudtam, az az, amikor valaki férfiakhoz és nőkhöz is vonzódik.

Én nem vonzódok nemileg férfiakhoz.

Hanem korábban volt, hogy jutottak eszembe ilyen gondolatok.

De az alapján, amit hallottam a világból, ez általános.

Mármint, hogy az embereknek kamaszkorukban jutnak eszükbe mindenféle dolgok, akkor amikor kialakul az ember szexualitása.

A biszexuális pedig a következő definíciók szerint nem az, aki el tudja dönteni, homo-, vagy heteroszexuális életmódot folytat, hanem aki mindkét nemhez vonzódik:

[link]

[link]

[link]

[link]


Pl. egy férfi, aki amúgy nem vonzódik a férfiakhoz is el tudja dönteni, hogy nemi életet él egy férfival. (pl. börtönök, stb.)

Vagy egy férfi aki a férfiakhoz vonzódik, eldöntheti, hogy heteroszexuális életmódot folytat - mondjuk függetlenül attól, hogy mit érzett, feleségül vesz egy nőt, és csak vele él nemi életet, férfiakkal pedig nem.


"»Gondolom másnak is döntési lehetősége van. Még, ha nehéz is, de szükséges ellenállni az olyan gondolatoknak, késztetéseknek, amik Isten akaratával ellentétesek.«


Tehát amikor egy állat lesz homoszexuális akkor neki is csak döntés kérdése volt?"

→Emberekre gondoltam. (De ha arról van szó, amikor nőstény híján időlegesen akár hímmel kíván párosodni egy hím, az olyasmi mint a börtönös példa, amikor a férfiak többségükben szintén azért csinálják, amit - legalábbis feltételezem - mert nincs nő, akivel csinálhatják. De ettől függetlenül nem feltétlenül vonzódnak férfiakhoz. Az állat is a nemi vágyait ösztönösen le akarja vezetni. De természetszerűleg ezt egy nősténnyel tenné meg, és azzal akarna párosodni.)


"»Pl. ha nagyon éhesek vagyunk, de tudjuk, hogy előző nap gyomorrontásunk volt és még korántsem pihentük ki megfelelően, ha kifejezetten nehéz is, de eldönthetjük, hogy nem esszük meg azt az eszméletlenül gusztusos tál csípős disznópörköltet, meg utána több szelet tortát, ha nagyon kívánnánk is.)«



Eldönthetem én, hogy nem eszek. De attól még ugyan úgy megfogok éhezni előbb vagy utóbb. Mert ez a természet rendje.


Azért a te biszex esetedet ne próbáld már ráhúzni egy homoszexuálisra."

→Igazad van abban, hogy ilyen tekintetben nem volt jó a példám, ugyanis ez tényleg időleges, és később akár még meg is lehetne enni, ha már jobban van az ember.

A lényeg, hogy arra céloztam, hogy általában mindenkivel előfordul az élete során olyan, hogy az ember ösztönszerűen, olyat kíván, amit nem szabadna, olyan jut eszébe, amit nem szabadna. De ekkor ki kell bírni, és ezeknek a gondolatoknak szükséges ellenállni. Aztán pedig már más lesz az alaphelyzet. Kibírtuk és eltűntek a rossz gondolatok. Nem tettük meg. És élhetünk normálisan és nyugalomban.

(Ahogyan kibírtuk a gyomorrontás után, hogy ne fogyasszuk el a disznópörköltet, de aztán jobban leszünk és akkor már nem áll fenn a probléma; úgy ellene állunk a homoszexuális gondolatnak, eldöntjük, hogy mi ezt nem fogadjuk el és nem kívánunk így élni. Aztán pedig ez elmegy idővel, és már nem áll fenn a probléma. De valóban, nem a legjobb hasonlat volt.)

A biszexualitás definíciójáról már írtam.


"»Másoknak a lopás okoz gondot, egyebeknek a megcsalás, megint másoknak a részegeskedés, vagy a pénzre való túlzott figyelem, felfuvalkodás, önzés, stb.«


Tehát szerinted például az, hogy Pistitól ne lopd el azt a 2000ft-ot amit kint hagyott a pulton az olyan mint amikor egy embert örök magányra ítélsz és arra, hogy nem lehet együtt a szerelmével?"

→Bizonyos szempontból igen, ugyanis mindkettő bűn.

Ez ugyanolyan kérdés, mint hogy akkor is bűnt követtem el, ha elkívánnám egy barátom müzliszeletét - de nem válna ez tettekké - a munkahelyen ebédszünetkor, meg akkor is, hogyha valakit megöltem. Mindkettő bűn és ha bármelyiket elkövettem, már nem mondhatom el, hogy igaz vagyok.

Persze nyilván óriási gonoszság megölni valakit.

Tehát mindkettővel van baj.

A homoszexualitás olyan szempontból nagyobb gond is, hogy az amennyiben életmódként realizálódik, egy gondolkodásmódot is hordoz magával, és tettek sorozatai is megnyilvánulnak.

Tehát életvitelszerűen csinálja az ember napról napra, hozzá van szokva, ezek mindennapjai meghatározó elemei, része a gondolkodásmódjának.

Míg az, hogy valaki ellop Pistikétől 2000Ft-ot mikor otthagyta, lehet akár kivételes eset is.

Természetesen ha az adott ember gondolkodásmódjához hozzátartozik, hogy másoktól lopkod, az ugyanolyan életvitelszerű, mindennapi rossz gyakorlat, gondolkodásmód.


Itt kihangsúlyoznám, hogy nem az a bűn, hogy valakinek eszébe jut valami, vagy hogy valami megkísérti az illetőt.

Hiszen ez mindenkivel megtörténik.

Ebben nincs is feltétlenül semmi szándékos.

A bűn az, ha szándékosan cselekszem is az adott dolgot, úgy hogy tudom, hogy az nem helyénvaló. Esetleg azt is lehet bűnnek nevezni, amiről nem tudom, hogy helyénvaló-e. Azonban az adott embert bizonyos szempontból egy ilyen döntéséért nem lehet felelősségre vonni, azaz azért hogy miért tett valamit szándékosan, amikor nem is tudta, nem is sejtette hogy az amit tesz, bármi módon rossz lehet.

Nyilvánvalóan mindenkinek jut eszébe egy csomó dolog, és kelnek az emberben vágyak.

Azonban a döntés, és a szándékos cselekedet, az egy más kérdés.

Nyilván azért nem vagyok bűnös, ha szándékomon kívül eszembe jut egy gondolat, hogy csókolózok egy másik férfival(férfi vagyok).

Azért sem, ha akaratomon kívül ezután vágyak kelnek bennem.

Azonban amennyiben ezek után, tudván, hogy a dolog nem helyénvaló és nincs Isten akarata szerint, eldöntöm, hogy én szeretném kipróbálni, milyen a homoszexuális életmód, és ez irányban lépéseket teszek, akkor már bűnt követtem el.

Mint említettem, nem vonzódok férfiakhoz, ez csak egy példa volt.


"»A génekkel kapcsolatos dologról azt állítom, hogy erről nem tudok gyakorlatilag sokat. Annyi van, hogy hallottam, hogy van ez az elmélet, amiről még nem hallottam, hogy bizonyította volna bárki is, viszont emlékeim szerint egyszer azt hiszem talán nem is hallottam, hanem olvastam, hogy cáfolták.«



Akkor elégé le vagy maradva. Ahogyan így arról sem lehet megbizonyosodni, hogy mennyire volt hiteles az amit olvastál. Sokan abban is hiteles forrást látnak már amikor a homoszexuális és mindenféle mentális betegséggel küzdő gyerek beszámol arról, hogy milyen módon mesélte be magának, hogy ő már heteró szexuális lett."

→Nem követem figyelemmel az összes hírt és nem is nagyon hallok általában erről a génes témáról, különösebben meg nem szoktam mélyebben önszándékból foglalkozni LMBTQ+ témákkal amúgy. (Ha látok ilyesmi hírt, akkor van hogy elolvasom, meg ha más beszél róla, akkor hallok ilyeneket. Liberális amerikai - angol nyelvű - médiumoktól is van, hogy belenézek ilyesmikbe. Nem azért mert egyetértek velük, hanem mert esetleg érdekel, amit írnak benne.)

Pl. erről a meleg génnel kapcsolatos elméletről már hosszabb ideje nem hallottam, nem olvastam semmit.

Manapság talán inkább az a szemlélet dívik inkább, hogy nyugodtan bárki bármikor eldönthesse, milyen nemű legyen és kivel akar párkapcsolatban élni, az alapján, amit látok.


"»Azonban az alapján, amit olvastam a Bibliában, tapasztaltam, ha valaki hajlamosabb is lenne a dologra, döntés kérdése, hogy az ember homo-, vagy heteroszexuális életmódot él.«


Igen. Ez a biszexuális."

→A linkelt definíciók alapján nem.


"»Krisztusban hívő ember, ha tudja mi a helyes, nem akarja a rosszat cselekedni, és ha tudja mi az Isten akarata, nem akar máshogyan cselekedni.«


Ezzel egyetértek. Csak ugye más a meglátásunk arról, hogy Istennek mi lehet az akarata."

→Ilyen előfordul.

Ezek minden esetre igazak:

"Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel." - Mikeás 6:8

"Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, amint megparancsolta nékünk." - 1 János 23

A témával kapcsolatban:

"Mert ez az Isten akaratja, a ti szentté lételetek, hogy magatokat a paráznaságtól megtartóztassátok" - 1 Thessalonika 4:3

"Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,

Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát." - 1 Korinthus 6:9-10

"Paráznákért, férfifertőztetőkért, emberrablókért, hazugokért, hamisan esküvőkért, és ami egyéb csak az egészséges tudománynyal ellenkezik," - 1 Timóteus 1:10


Itt megjegyezném a homoszexualitással kapcsolatban a következőt, melyet eddig nem vettem észre, de most miután utána is kerestem a témának, észrevettem.

A Bibliában a leszbikusságról is esik szó, hogy bűn:

"mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

Hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban." - Róma 1:26-27-ből.

Itt az áll, hogy a férfiak az asszonyokhoz hasonlóan szintén elhagyták a nőkkel való nemi életet, és férfiakra gerjedtek. Ebből az következik, hogy a nők is hasonlóképp nőkre (is) gerjedtek megváltoztatván ezzel a természetes életmódot. Azaz Pál apostol arról is ír itt, hogy a leszbikus szexuális tevékenység sem természetes Isten szerint, és hogy ez fertelmeskedés, tévelygés. Ez alapján a leszbikus nemi élet is bűn.


"»És rendszeresen szoktam Istennel beszélni.


Hallgatni rá.«


Már mint hangokat hallasz a fejedben? Felteszem nem telefonon beszéltek."

→Akár igen, akár érzéseken keresztül, de megmutatja magát, kijelent minden igazságot, amire szükségünk van.

De nem tudom a hang-e a jó szó.

A hang az fizikális dolog.

A lényeg az, hogy tud hozzám szólni, meg tudja mutatni az Ő akaratát. Itt most ismét nem a szokásos hangra kell gondolni.

De ez teljesen természetes, ugyanis az olyan hívőknek, akik már betöltekeztek a Szent Lélekkel, Isten megmutat dolgokat, a Szent Lélek kijelent dolgokat. Akármivel kapcsolatban, amivel kapcsolatban akarja, vagy amivel kapcsolatban kérjük Istent az Ő akarata szerint, hogy mutassa meg nekünk.

"De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek." - János evangéliuma 16:13-14


És ebből tudjuk, hogy mi Istenéi vagyunk, hogy Ő bennünk lakozik:

"És aki az ő parancsolatait megtartja, az Ő benne marad és Ő is abban; és abból ismerjük meg, hogy bennünk marad, abból a Lélekből, amelyet nékünk adott." - 1 János 3:24


Ez így természetes.


Ezt általában írom ide, hogy lássa mindenki:

Jézus Krisztus az Isten fia.

Ő eljött e földre, hirdette Isten örömhírét számunkra.

Sokaknak segített, sokakat meggyógyított és tanított Isten igazságáról.

Majd miután ő semmi rosszat nem tett, elfogták őt, és hamisan megölték.

Azonban ő harmadnapra feltámadt.

És örökké él.

És hasonlóképpen, aki hisz benne:

Aki hisz Jézus Krisztusban, annak örök élete van.

"Bizony, bizony mondom néktek: Aki én bennem hisz, örök élete van annak." - Jézus Krisztus (János evangéliuma 6:47)

2023. ápr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!