Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogos a válás ebben az esetben...

Justdoit60 kérdése:

Jogos a válás ebben az esetben egy hit gyülis nő és egy világi férfi között?

Figyelt kérdés
Adott egy gyülis nő és adott egy világi férfi. Ezek valamikor összeházasodtak, csináltak 4 gyereket, majd a gyülis nőnek hirtelen nem jelentett már semmit a szex. Nem kezdeményezett, totál boldog volt nélküle, a férfi pedig szenvedett az egyre ritkuló szextől, aminek az lett a következménye, hogy a férfi elkezdett keresni más nőt ( hozzá teszem, előtte sokszor figyelmeztetve lett a nő, hogy ez lesz a vége). A nő hibáztatja a férfit, mert micsoda dolog hogy mással szexszel, szerinte a férfinak kutya kötelessége kitartani akár szex is. Nos, erre mi a meglátásotok?
2023. ápr. 20. 23:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
49%
A nejed nem vonta meg a szxet, csak elment tőled az étvágya.
2023. ápr. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Nekem pedig megjött bárki máshoz 🙂
2023. ápr. 21. 00:27
 23/31 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Hallottam már ilyenről, de ott az asszony megengedte, hogy a férj másokkal csinálja. Itt ez nem valószínű, hogy megesne. Marad az önkielégítés, ha válni nem akarsz. Gondolom elválna, ha megcsalnád.
2023. ápr. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Apropó, 15-ös... Azt írtad, hogy követelem ami "jár".

Nos, tényleg így látom. A szex az jár. Ha csináltam neki 4 gyereket, ha fedelet tettem a feje felé, elvettem, akkor igen, nekem a szex "jár". Ebben az esetben a nő nem tiszteli a férfi vágyát, öncélú, önkényű. Nem tiszteli a családapát aki a családot csinálta neki, hiszen ahhoz én is kellettem. Ha tusztelne, akkor megadta volna azt ami a testnek jár! Neki sem volt kötelező hozzá menni egy szex kedvelő férfihez, ugyanúgy ahogy nekem sem volt kötelező elvennem egy gyülist.

2023. ápr. 21. 10:10
 25/31 anonim ***** válasza:
40%

A kérdező nyilvánvalóan nem tiszteli sem a nejét, sem más nőt.


Csak követelőzni tud, de őszinte szeretetre képtelen, mert ha képes lenne rá, akkor most nem így beszélne. Hidegen, cinikusan, szenvtelenül.


Minek vetted el, akkor azt a "gyülist"?!


És pláne minek csináltál neki 4 gyereket?!


Am. természetes, hogy pláne ahol ennyi gyerek és felelősség, tennivaló akad, ott már nem a szx lesz az elsődleges szempont egy családanya életében. Ezt el kellene fogadni.


De majd megöregszik a kérdező is és nem fog mindig felállni a cerka, akkor majd nem lesz szerető mellette, de az eldobott család sem és ott marad egyedül.


Szerintem az ember becsülje meg a családját, ha már szeretni nem képes.

2023. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
40%

Am. azt sem értem, hogy mit várt a kérdező a szóbeli követelőzésekkel, fenyegetőzésekkel?!


Nem lett volna egyszerűbb udvarolni az asszonynak, virágot venni neki és szép szavakkal, kedvességgel, gyengédséggel, figyelmességgel stb felkelteni benne a vágyat, a vonzalmat, újra éleszteni a tüzet?!


Manapság olyan könnyen eldobnak mindent az emberek, pedig lehet, sokszor érdemes lenne munkát fektetni a javításba és nem rögtön kidobni, leköpni, hátat fordítani a másiknak, ha az nem úgy táncol, ahogy fütyülsz.


Az asszony vajon mennyit tűrt el melletted?!


Szerinted csak benne van hiba?!


Nem hiszem, hogy ne lenne jó tulajdonsága a nejednek, ami miatt szerethetnéd őt..

2023. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon remélem, hogy itt csak szórakozik valaki, mert jólesik neki, hogy a vérbőségét fitogtatja. Különben nem használna ilyen szavakat, meg vigyorgó emojikat. Egy házas férfi nem beszél így a házasságról, sem a gyerekeiről, sem a házassági problémákról. Egy bizonyos iskolázottsági szint felett. Igy egy éretlen, (és egy kissé bunkó) független férfi ír.


De elméletben: nem, nem lenne elfogadható erkölcsileg a válás. Teljesen független attól, hogy vallás, nem vallás.

Ha egy nőnek (hány éves korában? 4 gyermeket nevelve) elapad a libidója, annak sok oka lehet, testi-lelki, kapcsolati, kimerültségből vagy hormonális változásokból fakadó. Ezt nem ő dönti el, és hiába "lett figyelmeztetve" a nő, hogy ez "lesz" a vége. A libidóhiány miatt lehet szakemberhez fordulni, de könnyen kiderülhet, hogy más párkapcsolati problémák állnak a háttérben.

Ha majd 4 gyermekes, 40-50-es férfi lesz a kérdező, akkor örülhet, ha egészséges lesz és egyáltalán eszébejut majd a szex. 4 gyerek mellől elválni és gyerektartást fizetni szintén nem olyan realitás, amire egy férfi csak a szexhiány miatt vállalkozna.

2023. ápr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Vallás kategóriába tetted fel.


Nincs jogos válás.

Csak abban az esetben válhat el ember házastársától ha az paráználkodott. Minden más eset házasságtörés amit Isten majd megitél.

2023. ápr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
48%
Pontosabban házasságtörövé lesz ha újraházasodik vagy paráználkodik mivel az első házasságára vonatkozó esküt a válás nem oldja fel.
2023. ápr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
48%

*Csak abban az esetben válhat el ember házastársától ha az paráználkodott


És még ekkor is közbeléphet Isten, és tiltást adhat, és az összes szolgálóján keresztűl parancsot ad, és inti az emberlányát, mivel ismeri az illető jövőjét.


Az egyén meg fogja a fejét, hogy akkor most mi is van? miért is nem engedi? és nem érti-de abszolút rábizza Istenre magát. Mondván: Legyen meg Isten akarata az életében. Majd elkezd tisztulni a kép, telik az idő, eltelik pár év, kap néhány áldást, néhány kűzdelmen végig megy és egyik pillanatban arra ébred fel, hogy a házassága 100%-ban helyreállt/helyreállították és kárpótólták, a társa olyanná változott mint amilyet mindig is szeretett volna, a kommunikáció 200%-ot fordult stb..


És csak dicsérni tudja Istent, és magasztalni a nevét, mert ha egykor kizárólag az emberi értelmére támaszkodott volna, és nem hallgatott volna az Isteni vezetésre, akkor ma egy elég szomorú életet élne-látván a környezetében lévő embereket.


Dicsőség Istennek.

2023. ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!