Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásnak igaza van, hogy...

A vallásnak igaza van, hogy minden betegség pszichoszomatikus meg stb.?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több kérdésem is van.

A hitgyülit nagyon szeretem, mint vallást, illetve a református vallást is, de a hitgyülibe megismertem egy testvért, aki meggyógyult a betegségéből és ez hitet adott nekem.

Viszont volt egy mondata, ami nagyon megütötte a fülem:

„Minden betegség pszichoszomatikus.”.

A pszichoszomatikus betegségek azok olyan betegségek, amik lelki segítség által javulnak. Például nyugtatásra, stressz oldására.

Ezek szerint a sok próféta csak azért gyógyította meg a betegeket, mert megnyugtatta őket, segített nekik a stressz kezelésben?

Ezek szerint ők nem a testüket gyógyították meg, csupán a betegeknek segített nem bebeszélni a betegséget?

Mikor olvastam, hogy meggyógyuljak a betegek Jézus, meg az apostolok által akkor azért tartottam azt akkora csodának, mert azt hittem tényleg csakis fizikális bajuk volt. Egy szorongásos beteget könnyű meggyógyítani úgy, hogy azt mondod neki, hogy „ne félj”, de ha a minden betegség pszichoszomatikus, akkor ezek is ugyanolyak, mint a szorongásos zavarok és a betegeknek elég lenne egy pszichoterápia és a próféták is csak azért gyógyították meg a betegeket, mert megnyugtatták őket és nincsenek semmilyen isteni erő birtokában. (ami szerintem butaság, de ha minden betegség pszichoszomatikus, akkor az ezt jelenti)


És ha tényleg minden betegség pszichoszomatikus, mi van a csonttöréssel?

A csontodat is lelkileg törted el?


Válaszokat előre is köszönöm.



2023. ápr. 22. 23:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

1 Millió dolláros kérdés!


Szerintem is minden betegségnek van lelki oka,még a csonttörés is olyankor esik meg,amikor valamilyen lelki ok miatt nem jól koordinálom a mozgásom.


Más kérdés viszont a genetikai hibák okozta betegségek,melyeknek számos esetét gyógyították Isten emberei.


A genetikai hibák, nem voltak megtalálhatóak egészen Ábrám idejéig.(Ezért nem ítélte el Isten,az első unokatestvére feleségülvételekor.)

Ezek a hibák napjainkhoz közeledve és az isteni életrend elhagyásával összefüggésben egyre gyakrabbak. Ezek-természetükből adódóan-Nem gyógyíthatóak a lélek meggyógyításával.

(A lélek meggyógyítása NEM egyenlő a szenvedő megnyugtatásával! Ez,egy teljes jellemváltozást-újjászületést-igényel víztől és lélektől.)


A karizmatikus közösségek gyógyításai nem ezt a gyakorlatot alkalmazzák,hanem az extázis lelket,testet felkavaró módszerét.(Ennek igazolása,hogy -rendszerint-nem végleges gyógyulást adnak szeánszaik,csak időleges jobbulást,amit újabb és újabb szeánszon való részvételt igényel a jobbulást tapasztaló részére.)

2023. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

„Szerintem is minden betegségnek van lelki oka,még a csonttörés is olyankor esik meg,amikor valamilyen lelki ok miatt nem jól koordinálom a mozgásom.”


Bár a rossz mozgás miatt tört el valaki csontja, nem a csonttörés okát, hanem a csonttörésnek kérdeztem a lelki okát.

Egy másik példa :

Ha valaki nyolcadik emeletről leesik, mert meglöki valaki és eltörik mindene, az is lelki okra visszavezethető?

Vagy ha például sziámi ikrek születnek?

2023. ápr. 23. 00:16
 3/42 anonim ***** válasza:
19%

2 "Vagy ha például sziámi ikrek születnek?"


generációs átok

2023. ápr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
29%

3+


"Minden betegség pszichoszomatikus."


Ez nem igaz, és biztosan félreértettél valamit.


Teljesen másképp kell nézni, és nem ezoterikus úton, hanem generációs úton. Vérvonal alapján.

2023. ápr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
0%

A HGY-nek semmi köze a valláshoz.


Valláshoz azok kapcsolódnak akik bálványimádók-élettelen tárgyaknak tulajdonítanak Isteni erőt..

2023. ápr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

„Ezek a hibák napjainkhoz közeledve és az isteni életrend elhagyásával összefüggésben egyre gyakrabbak. Ezek-természetükből adódóan-Nem gyógyíthatóak a lélek meggyógyításával.


(A lélek meggyógyítása NEM egyenlő a szenvedő megnyugtatásával! Ez,egy teljes jellemváltozást-újjászületést-igényel víztől és lélektől.)”


„ Hiszen sokszor, ha sikerül elengedni egy-egy régi problémát, lelki sérülést, akár a fizikai betegségekben is jelentős állapotjavulás érhető el. ”


Tehát csak el kell engedni a szívedben valamit és meggyógyultál.


Ha isteni élet elhagyása miatt alakul ki miért van annyi 1-2 éves daganatos beteg?


Máté 18.3:

„s azt mondta: "Bizony mondom nektek, ha nem változtok meg, s nem lesztek olyanok, mint a gyerekek, nem mentek be a mennyek országába„”. Tehát a gyerekek még tiszták lelkileg. És a kora szülöttek is a bűn miatt oxigénhiányosak?

2023. ápr. 23. 00:31
 7/42 A kérdező kommentje:

„A HGY-nek semmi köze a valláshoz.



Valláshoz azok kapcsolódnak akik bálványimádók-élettelen tárgyaknak tulajdonítanak Isteni erőt..”


A hitgyüli egy keresztény vallási felekezet.

2023. ápr. 23. 00:43
 8/42 A kérdező kommentje:

„Minden betegség pszichoszomatikus."



Ez nem igaz, és biztosan félreértettél valamit.



Teljesen másképp kell nézni, és nem ezoterikus úton, hanem generációs úton. Vérvonal alapján.”



„Szerintem is minden betegségnek van lelki oka,még a csonttörés is olyankor esik meg,amikor valamilyen lelki ok miatt nem jól koordinálom a mozgásom.”


Ha minden betegség lelki tényezőkön alapul, akkor a prófétáknak csak a betegek lelkét kellett meggyógyítani.

2023. ápr. 23. 00:46
 9/42 A kérdező kommentje:

A vallás = kapcsolat Istennel.

A keresztény vallás = Kapcsolat Istennel Jézus által (Jézus személyének valódiságát és képességét ismertnek vesszük.)

2023. ápr. 23. 00:54
 10/42 anonim ***** válasza:

A pszichoszomatikus betegség nem az, amelyik nyugtatásra gyógyul, hanem amelynek mentális, pszichológiai okai (is) vannak:

[link]


[link]


[link]


[link]


Én azt gondolnám, hogy a vallás, hit nem állítja, hogy betegségeknek csak lelki hátterük lehet.

Legalábbis én nem látom ennek bizonyítékát.

Az persze igaz, hogy a bűnbeesés(Ádám és Éva esete még a Paradicsomban) után jött be az emberi életbe a betegségek lehetősége, de nem feltétlenül lelki okai vannak annak, ha valaki megbetegszik.

Pl. kisgyermek simán elkaphat betegségeket, mert nem elég erős még az immunrendszere.

De felnőttként is elkaphatsz vírust, baktériumot, gombát, férget, stb.

Pl. mert valami olyat a szádba vettél, amely ilyeneket tartalmaz.

Az pedig nyilván igaz, hogy Isten képes bármely betegség meggyógyítására.

És hogy amennyiben valóságos Istentől való hited van abban, hogy meggyógyulsz, meg is fogsz.

(Ha nincs valós hited, akkor az nem feltétlenül fog változtatni a dolgok természetes fizikális menetén.)

És, hogy jó esetben azért elég erős az immunrendszered és nem gyakoriak a betegségek.

És, hogy bízol Istenben és nem a rosszat várod, hanem bízol benne, hogy egészséges leszel. Akár imádkozhatsz is hozzá ezért.

És adj hálát is az egészségedért, ha úgy érzed.

Az Istenbe vetett bizalom az egészségünk terén nagyon nagyon fontos.

2023. ápr. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!