Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan (kitől) származik, a...

Honnan (kitől) származik, a betegség, szenvedés, és a halál?

Figyelt kérdés

Létezhet olyan helyzet,amikor ezekkel Isten büntet,vagy az mindenesetben Sátán támadása,isteni engedéllyel,pl.próba,nevelés célzattal?


Ha Sátán jelenlétére következtethetünk a betegség jelenlétekor,mi a gyógyulás első feltéte?


Mit gondolsz,a betegségek hány százaléka "pszichoszomatikus",vagyis lelki eredetű?

A pszichoszomatikus betegségeket lehet gyógyítani csupán gyógyszerekkel?



2017. máj. 8. 05:52
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

"Honnan (kitől) származik, a betegség, szenvedés, és a halál?"


Had válaszoljak egy idézettel:

"Ézs 45,7 Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


"Létezhet olyan helyzet,amikor ezekkel Isten büntet,vagy az mindenesetben Sátán támadása,isteni engedéllyel,pl.próba,nevelés célzattal?"


Hogyne! Bár ne elsősorban büntetésre gondolj, lehet az ok teljesen más is.

De azért megjegyezném, hogy ha van egy szolgám, akinek kiadok egy parancsot, hogy sanyargassa vagy ölje meg a másik szolgát, vagy csak engedélyezem, akkor én nem vagyok bűnös? Ha hatalmam van megakadályozni, és nem teszem, sőt engedélyt is adok rá, ki a bűnösebb, a szolga, vagy én?


"Mit gondolsz,a betegségek hány százaléka "pszichoszomatikus",vagyis lelki eredetű?"


Szerintem a hivatalos feltételezéssel ellenben kevés százalékban.


"A pszichoszomatikus betegségeket lehet gyógyítani csupán gyógyszerekkel?"


Már hogyne lehetne, hiszen csinálnak ilyet, de tudomásul kell venni, hogy minden gyógyszernek kisebb nagyobb mellékhatásai, következményei vannak.

2017. máj. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

""Ézs 45,7 Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

Itt a gonosz teremtése az nem a bűné, hanem az istentelen életből és a bűnből származó ítéletet jelenti. ezt az igét szeretik a szövegkörnyezetből kiemelni és igazolni vele téves elképzeléseket. Gondolom valami blogról szedik, mert nyilván nem olvassák Ézsaiást, sem az egész Bibliát


Az egyik nagy szellemi törvény: amit vetsz, azt aratsz. A rossz az kizárólag a bűneink következménye. Cselekedd a jót és nem kell félned Istentől.


"A pszichoszomatikus betegségeket lehet gyógyítani csupán gyógyszerekkel?"

Némelyiket lehet, némelyiket nem

2017. máj. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Az Úr pedig monda néki: Ki adott szájat az embernek? Avagy ki tesz némává vagy siketté, vagy látóvá vagy vakká? Nemde én, az Úr?
2017. máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Pandóra nyitotta ki az a rohadt szelencét!
2017. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akiben kétséges a válasz,javaslom,hogy olvassa el Jób könyvét,és Zarka Péter előadását a könyvről.

(Talán,ha előbb hallgatod,többet fogsz érteni olvasásakor,a Biblia legősibb könyvéből!)

2017. máj. 8. 17:53
 6/6 A kérdező kommentje:
2017. máj. 9. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!