Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szavazással. Ha Istent Jóisten...

Szavazással. Ha Istent Jóistennek nevezem imáimban, az vajon helyes vagy helytelen?

Figyelt kérdés
Máshogy is hívom, pl. Mennyei Atyának, de most a fentire vonatkozik a kérdés.

2023. ápr. 25. 05:53
A kérdező szavazást indított:
Istent szabad Jóistennek nevezni, így is helyes.
Istent nem szabad Jóistennek nevezni, mert az helytelen volna.
Egyéb.
Egyéb; kifejtem hozzászólásban.
19 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit parasztosnak hathat, de nincs ezzel baj. Az a fontos, hogy mi van közben a szívedben, nem pedig egy megnevezés.
2023. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
60%
Mivel Istentől származik minden jó, és Jézus is a Márk 10:17,18ban az Atyját nevezi jónak nem helytelen igy szólítani. Jézus az imáiban Atyjának hívja őt.
2023. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2023. ápr. 26. 09:29
 4/38 Blackice75 ***** válasza:
22%

Kedves kérdező, hogy tudod e az Atya nevét így, hogy még nem is ismered, nem igazán bűn. Amint elkezded az Atyát keresni teljes szívedből és teljes lelkedből és megismerni Őt az Ő szaván keresztűül ami a TORAH, pontosabban Mózes 5 könyve, akkor idővel megtudod az Atya nevét is mert akkor már érdekelni fog téged.

Csak hogy tisztában legyél

ezzel, Mózes 5 könyve a TORAH az Atya Mózes által kijelentett írott szava. Az Atya szava csak Mózes 5 könyvének a határáig terjed, kedves kérdező. Teljesen mindegy hogy mások mit mondanak.

Amiket reagálhatnak erre a bejegyzésemre azok ilyesmik lesznek:

A TORAH csak a zsidóknak szól. Ezt abszolút nem igaz , sőt azzal sincsenek tisztában ki és mi a zsidó, és mikortól léteznek zsidók. Miért mondják ezt? - Mert nem ismerik az Atyát és az Ő szavát.


Ez az ó szövetség és az akkori népnek szólt, most már új szövetség van. Nagyon nem igaz ez sem, az Atya ÖRÖK SZÖVETSÉGET KÖTÖTT ÁBRAHÁMMAL.

Miért nem tudják ezt és ennek részleteit? - Mert a világ tanításait hiszik igaznak, meg vannak tévesztve, már a születésük pillanatától.

Sehol a Torában halvány utalásnak még csak csekély nyoma sincs az Atyától a Jézusról, meg a szentháromságról ,ezek világi pogány bálványimádó vallások tanításai.

Ne hagyd hogy az emberek tanítsanak téged ha valóban szeretnéd megtalálni az Atyát.


Az iskola neve: 📜 TORAH 📜


Én téged nem kell megtanítsalak semmire.

Te engem nem kell megtaníts semmire.

Az iskola neve 👉🏽TORAH👈🏽.

Na az megtanít engem is, téged is, a másikat is mindenre!


📜 TORAH 📜 TORAH 📜 TORAH 📜 TORAH 📜


Ami 👉🏽NINCS👈🏽 benne az egy 👉🏽TESZT 👈🏽 számodra!


Térj vissza a Torához 📜

Térj vissza יהוה hangjához 🔥⚡🌪️

Az óra ketyeg ⏰

Az időd hamarosan lejár ⏳

Ez élet halál kérdése számodra ⚔️

2023. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

"Teljesen mindegy hogy mások mit mondanak."

Hidd el, az is teljesen mindegy, hogy te mit mondasz :)

2023. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Szavazással. Ha Istent Jóistennek nevezem imáimban, az vajon helyes vagy helytelen?"


Ha nem tudod és nem ismered kihez imádkozol, akkor hívhatod akár Jóska-Pistának is, semmit nem jelent a lényegen nem változtat. Gondolkozz el Jézus szavain és személyén! Ki Ő miért jött és miket mondott magáról!!! Talán megismered az igazságot.


Addig is próbálj meg Jézushoz imádkozni, az Ő nevét csak tudod és ismered!!! Hiszen ezért jött!!!

2023. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Blackice75 ***** válasza:

#5 a lényeg amit az Atya mond.

Mindenki aki Őt akarja megtalálni akkor a szavára kellene hallgatni.


Tehát kedves anonim , én nem is mondtam semmit ami az én egyéni filozófiám lenne. Az Atya mondja azt hogy rá kell hallgatni azoknak akik valóban Őt keresik. Ha nem hiszed járj utána, biztos van bibliád és abban megvan Mózes 5 könyve. Már ha akarod persze, de ha nem akarod nem kell megtenned. Senki nem kötelez itt senkit semmire, én azt vallom hogy az Atya szava az abszolút igazság ami az életre visz. Persze sokaknak nem,de nem azért mert tudják vagy tudod, hanem csak azért mert a világ az Atya ellen kondicionált. Amíg Mózes 5 könyvét nem ismered ne harcolj ellene kedves barátom.

2023. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

szerintem ahogy akarod, úgy hívod, csak mondjuk lehetőleg Ne csúnya/Ne szídásos legyen.

Amúgy asszem, ha szídnád, úgyis szeret, de inkább szépen szólítsad. :):)

2023. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
#4. Te imádkozáskor hogyan szólítod Atyaistent? Milyen vallású vagy?
2023. ápr. 27. 21:23
 10/38 Blackice75 ***** válasza:

Kedves kérdező

Nincs vallásom. A vallások pogány filozófiákra épülnek egytől egyig. Az Atya Torája vagyis a parancsolatai, rendeletei azok az Ő országának törvényei. Amikor majd újra összeszedi az övéit és újra beviszi őket a földre amit Ábrahámnak és az ő magvának ígért, azok lesznek akik még életükben megkeresték az Atyát teljes szívvel lélekkel , megtanulták a parancsolatait és a mindennapi életük részévé tették.

Az ó és ősi héber nyelvben az Atya neve YAHUAH ELOHIM(ejtsd JAHUAH) ezt cserélték le az Úr Istenre.

Mivel van olyan kapcsolatom aki beszéli az óhébert és kutatja ,ezt tőle tudom. Ebből kifolyólag mint az Atya neve és kiejtése számomra ez az ésszerű. Így az imáimba ezt a nevet foglalom bele HOGY YAHUAH. Persze ezzel nem akarok senkit befolyásolni. Amúgy bárki aki valóban az Ayát kezdi el keresni, azt a név is fogja érdekelni és nem azt fogja már mondani, hogy mindegy a neve, vagy ad valami buta érvelést amit a világból szedett össze. Mint itt is ahogy teszik a válaszaikkal.


5Móz 4:27 És az Úr szétszór titeket a népek közé, és szám szerint kevesen maradtok meg a népek között, akik közé visz titeket az Úr.



5Móz 4:28 És szolgáltok ott emberi kéz által csinált isteneknek: fának és kőnek, amelyek nem látnak, nem is hallanak, nem is esznek, nem is szagolnak.



5Móz 4:29 De ha onnan keresed meg az Urat, a te Istenedet, akkor is megtalálod, hogyha teljes szívedből és teljes lelkedből keresed őt.



5Móz 4:30 Mikor nyomorúságban leéndesz, és utolérnek téged mindezek az utolsó időkben, és megtérsz az Úrhoz, a te Istenedhez, és hallgatsz az ő szavára:



5Móz 4:31 (Mert irgalmas Isten az Úr, a te Istened), nem hagy el téged, sem el nem veszít, sem el nem felejtkezik a te atyáidnak szövetségéről, amely felől megesküdt nekik.


Kedves kérdező ha ezt a pár verset megérted,akkor tudni fogod hogy miről van szó.


HalleluYah

2023. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!