Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon mély gondolat! Ez...

Nagyon mély gondolat! Ez durván, megváltoztat! Jó és rossz döntés, helyes és helytelen út! Szerintetek valóban minden döntésünket/cselekedetünket 100%-ig mi irányítjuk? Valami nem stimmel a többit lent...

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Sokszor van olyan helyzet az életemben, (mint mindenkinek), hogy választanom kell akaratom ellenére két út, két lehetőség közül, mert a külső körülmények akaratom ellenére úgy, hozzák, sajnos akár mennyire szeretnénk a külső körülményeinket nem tudjuk irányítani. De az egyik rossz út és helytelen cselekedet, de könnyebb és az élethelyzetem 90%-os arányba megoldódna ha azt választanám és szinte rákényszerít az élet, hogy azt kell választanom, mert ha más utat választok, ezesetben a jót, abba elveszítem, a gyermekem, vagy az állásom így nem fogom tudni eltartani magunkat, és a helyes út nehezebb, és szinte mindent elveszíthetek ha azt választom! Egész életemben megpróbáltam a helyes utat választani, de nagyon nehéz volt és katasztrófába torkolott az életünk, anyagi nehézségek, és stb... Elvesztettünk rengeteg mindent és a helyes út nem volt jó opció, mert nem jó útra vitt! Tudom, hogy Isten azt mondja, hogy a helyes út mindig nehezebb és rögösebb és ha azt választjuk, a mennybe kerülünk, viszont ezesetben felmerül a kérdés, hogy az ember bűnösen született, ott az ördögi "befolyás" és az élet körülmények a helytelen útra 90%-os arányban befolyásol, arra vezet mert muszáj, rákényszerít akkor és marad a jó út, ami ellen minden szól és 10%, hogy jó fog elsülni, akkor felvetődik a kérdés, hogy korrekt ez így? Szóval minden döntésünk cselekedetünk, minden a mi ráhatásunk? 100%-ig befolyás nélkül kizárólag a mi szabad döntésünk, hogy a jó utat válasszuk, és számon kérhető ez?


Mondok egy példát, régebben kicsúszott a főnököm száján, hogy a csapat egy részét nem tudja kifizetni ebben a hónapban, de ledolgoztunk már 15 napot, de ne szóljak nekik, majd ő rendezi később őket, de mivel barátaim, ne szóljak, mert ha szólni merek engem sem fizet ki!


Tudtam, hogy nekik családjuk van, és gyermekeik, úgyhogy szólnom kell, mert gyorsan el kell menniük máshova dolgozni, mert 1 hónapig nem lesz pénzük és mit fognak enni?


Másrészről, nekem is gyermekeim vannak, és nem állunk úgy anyagilag, hogy ezt megtehessem, így ha szólok akkor azonnal mindenki elmegy és számon kéri a főnököt. Így én leszek a ludas. És biztos, hogy nem fizet ki.


Két út, egy helyes szólni mert ezzel 2-3 családot megmentesz, elhallgatni nagyon helytelen! Helytelen nem szólni, de helyes ha szólok.


Én szóltam! A helyes utat választottam.


Majd megtörtént a baj!


A főnök, kiakadt és azonnal kirúgott. Így 3 hónapig nem találtam új állást, és kiraktak a házból, anyámékhoz költöztünk, a gyermekeimet nehéz körülmények közé helyeztem, és teljes anyagi csőd, tartozások, számlák stb... 6 hónap kellett mire felálltam, és el tudtunk költözni.


Ebben is 90% arra befolyásolt, hogy a rossz utat válasszam.


Ez milyen szabad döntés? Ez kényszer döntés!


Tehát a végleges kérdésem!


Valóban az ember 100%-ig, ráhatások nélkül SZABAD döntés alapján, hoz meg döntéseket a jó és rossz út között, és mi irányítjuk minden egyes apró cselekedetünk? Vagy sokszor észre sem vesszük de döntöttünk, vagy ez így Isten részéről korrekt? Hogy ránk hárítja teljesen a felelősséget, hogy rosszat cselekedtél, de valóban büntethető egy édesapa aki félti a családját? Szerintem az lenne a korrekt ha mindig 50-50% lenne a döntési választásunk! Így rengeteg tiszta, bűntelen ember létezne és a gonoszság nagy mértékben eltünne!


Mi a véleményetek?



2023. jan. 10. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy ez volt a helyes döntés?


Fönöködnek nem szóltál, hogy kit fogsz tenni ezért vele nagyon kiszúrtál.


A gyerekeidel is rendesen kiszúrtál.


Tehát koránt sem annyira volt ez a helyes eljárás.


Főnököd mit mondot mikor tudott volna fizetni?


Mert lehet rendezte volna hamar, de így esélye sem volt neki.


Lehet a legjobb eredmény az lett volna ha nem szólsz a kollégáidnak is.

2023. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

A szabad akarat az első szabály.

Persze a malevolens entitások ezt meg szeretnék kerülni, kereseik a kiskaput.

A kiskapu a nem tudatos emberek döntéseinek befolyásolása. Pl panikkeltessel, hazugsagokkal, demagogiaval, uj referencia uj norma letrehozasaval, regi norma csusztatasaval, szalamitaktikaval, lefizetessel, lekenyerezessel, ösztönök erősítésével.

Az emberek 65-80% -a gondolkodas-, merlegelesmentes nyomonkövető a moralitason, logikan tul is. Lasd Milgram kiserlet.

A tomeghipnozis is mukodik. Lsd utobbi 3 év.

Ezekkel lehetvmanipulalni a szabad akaratot. Es az egyéni döntéseket.

2023. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Én nem vagyok felelős másokért, csak magamért, ez az első szabály az én értékrendemben. Mindenki van annyira felnőtt, hogy ha rossz történik vele megoldja. Itt te segítettél, fontoskodtál valakiknek, akik nem kérték. Egyedül a főnök kért valamit, amit nem teljesítettél, és nem szóltál neki. Teljesen mindegy mi mit mondunk, te mit érzel igazságosnak, a dolog megtörtént, minden más ezzel kapcsolatban már csak a te fejedben van.
2023. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi döntünk, de a körülmények, a környezet, az eddigi tapasztalataink, és minden hatással van rá. Meg egyébként sem fekete-fehér, egyértelműen jó vagy rossz egy döntés.
2023. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
A döntés jogát megadta nekünk az isten, dönthetünk, hogy mit választunk. Szabadon dönthettél. Ugyanakkor, mi magunk nem tudunk jó döntést hozni, mert csak az istennek van elég bölcsessége ahhoz, hogy átlássa, hogy milyen következmény fog járni a cselekedetek után. Ha tudni akarod, hogy melyik helyzetben mi lenne a jó döntés, akkor azt közvetlen az istentől kell megkérdezned. Ha Ő vezeti az életed, akkor jársz a helyes úton.
2023. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KZitus ***** válasza:

Szia

Katasztrófa amit példának felhoztál.

Természetesen a saját szabad döntésed miatt került a családod ilyen nehéz helyzetbe.

Legalább utóbb vennéd észre, mennyire rossz döntést hoztál!

Vegyük a példád:

a főnököd egy bizalmas dolgot közölt veled, mert azt hitte megbízható munkatárs vagy. De te árulkodtál! Pedig ő megkért, kezeld a közlését bizalmasan.

Hogyan várhatod el, hogy egy olyan munkatárssal dolgozzon tovább, akiben nem bízhat meg?

Meggondolatlanságodért, ahogyan írtad a (szűkebb és tágabb) családod fizette meg a árát.

Mit segítettél azokon a családokon, akinek árulkodtál?

Gyakorlatilag nem lehet közöd ahhoz, nem rád tartozik, a főnök fizet vagy sem a munkásainak, van erre hivatalos fórum, ahova ők is fordulhattak.

Hogyan hoztad össze a történeted a szabad akarat, a döntésed szabadsága megkérdőjelezésével? nem inkább arról van szó, hogy nem tudtál dönteni helyesen?

Szóval annak alapján amit leírtál, nekem ezek a dolgok jutottak eszembe.

Ezért jó elmélkedve olvasni a Bibliát, mert rengeteg döntésben segít helyesen lépni az életben.

Ha megfigyeled a helytelen döntések sorozata miatt milyen nehéz a jelenlegi élet. Főleg ha a döntéshozónak olyan pozíciója van, amelyben a mások sorsáról is dönthet.

Minden döntés, apró és nagy befolyásolja a mindennapjainkat, sőt a jövőnket is. Erről írt bölcs Salamon a Példabeszédek 14:12-ben: "Van olyan út, mely jónak tűnik az embernek, de végül a halálba vezet."

és amiről feljebb írtam: "Van olyan nemzedék, mely tisztának gondolja magát, pedig nincs lemosva róla a mocska." Péld. 30:12

Péter apostol ezt a tanácsot adja: „Maradjatok meggondoltak, legyetek éberek...." 1Péter 5:8 vagyis mielőtt döntenénk, gondoljunk arra, milyen következménye lesz a döntésünknek minden érintett személyre.

ezért jó a Biblián elmélkedve meghozni a döntéseinket. Mer Isten jóra sarkal minket.

2023. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem becsületes munkát végeztél, nem drog dílerkedtél, gondolom.

Csak ha becstelenséget kell csinálni, csalni, lopni, akkor kell váltani.

Nem magad állsz szembe a rosszal és az ördög ármánykodásaival, hanem számíthatsz Istenre. Számíthatsz az ő gondviselésére, hogy amit te emberi erővel már nem tudsz intézni, azt ő fogja intézni. A te dolgod, hogy ami tőled telik megtegyed. És nem kell aggodalmaskodni a távoli jövőn, hanem mindig az aznapra való feladat adagot kell csak megcsinálni. Ha nem sikerül, másnap újra megpróbálod.


Jézus tanított a gondviselésről, fizikai értelemben:

Máté 6,31-34


„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


Szerintem dicsérendő, hogy a jó utat akarod járni, de vedd számításba, hogy nem vagy egyedül a küzdelmedben, mert Isten gondviselő. Ha rövid távon károd származik is mert a becsületességet választod, és egyedül Isten értékeli, akkor is megéri, és nem fogsz éhen pusztulni, legfeljebb nem leszel gazdag.


Ha feketén dolgozol (nincs bejelentve), szerintem az nem égbekiáltó rossz, ha nincs más lehetőség. De keressél, és fogsz találni. Mert Jézusnak ez is a tanítása:

"Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek. Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik."

2023. jan. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
... előző vagyok, az utolsó igerészt úgy kell érteni, hogy keresni kell kitartóan, minden követ megmozgatva. Nem úgy, hogy egyszer kopogtatok és ha nincs válasz akkor annyi. Hanem dörömbölni kitartóan és lesz válasz.
2023. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Annyit még hozzátennék, hogy a példa amit felhoztam, az csak egy pár mondat volt és csak úgy fogalmaztam meg, hogy a kérdésem példázatának feleljen meg a kérdésem megértés érdekében, nem pedig úgy, ahogy teljesen megtörtént, mert komplexebb volt ettől, de nem ez lett volna a lényeg, de mivel látom, hogy sokan kíváncsiak és megakadtak, hogy mi történt így elmesélem.


A volt főnökömet ismerem x éve, eléggé link ember, az anyukáját is ismerem és a családját! Több alkalommal megtette, hogy nem fizetett ki másokat, hanem hazudott. Csak azért mentem hozzá mert megígérte, hogy minden rendben lesz, és hittem neki! Úgy, és azzal a feltétellel mentem hozzá, hogy minden korrekt lesz, és megígéri, hogy nem lesz, olyan, hogy nem fizet, vagy csúszik vagy bármi. Azt mondta azóta már bőven van pénze és már nem csinál ilyet. Megváltozott és nem lesz baj, ígéri.


A csapat nagy részét, én vittem oda, mert az én barátaim voltak!


Amikor elmonta, hogy nem fogja tudni kifizetni a csapatot, akkor azért nem tudta kifizetni, mert elverte a pénzt, ami jött az emberek kifizetésére, például, új alufelnit vett az Audira és stb...


Előítéletes voltam, de mivel eljátszotta a bizalmat már egyszer és folyamatosan mesélték, hogy engem se fizetett ki engem se, így nem hittem neki, hogy majd ő x idő múltán valaha kifizeti az embereket!


Ismerem őt, nem tudta volna kifizetni az embereket később sem. Mivel én vittem oda az embereket, Én pedig nem tartottam volna az arcom, hogy engem hibáztatnak!


Így szóltam az embereknek, hogy ne várják a fizetést mert nem lesz, mindenki intézze úgy az életét, hogy ne számítson pénzre! Menjetek át gyorsan máshova! Mert nem fogják megkapni, csak később, vagy soha!


A főnöknek ezen kívül volt még pár csapata! Akiket nem ismertem!


A történtek után rá 3 hónapra, tudtam meg, hogy a többi csapatot sem fizette ki, az anyukája mesélte és elméletileg megverték őt, amivel nem értek egyet és elítélem. Tehát nem fizette volna ki, engem kifizette volna de a többieket nem!


Utána találkoztam is vele, és beszélgettünk...


Ahol elmondta, hogy teljesen eltünt a kifizetni való pénz és nem tudta volna kifizetni az embereket a kiadások miatt...

2023. jan. 11. 10:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól hogy vannak nehéz döntések az életben, az ember szabad akarattal rendelkezik.

Előfordul, hogy a kisebbik rosszat kell választani, mert nincs jó választás. Hívő keresztény ember dolga, hogy ne csak a saját érdekét nézze, hanem a másét is, és tekintettel legyen rá. Van amikor áldozatot kell vállalni másokért. Bizony ez fáj, de utólag Isten mindig megjutalmaz.

2023. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!