Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hazudni minden esetben bűn?...

Hazudni minden esetben bűn? Pl ha jelentkezem a Lidl-be állásra és mondjuk kicsit kamuzok a motivációs levélben, az bűnnek számít és helytelen dolog?

Figyelt kérdés

Nem éppen arra gondolok, hogy mondjuk a végzettségeimről, képességeimről nem az igazat mondom, hanem hogy kicsit túltolom a rizsázást, hogy legyen valami. Mert hát ugye a motivációs levélben elkell mondani, hogy miért akarok oda menni dolgozni, többek között.

Aztán konkrétan egy mondatban letudnám írni, de nyilván hogy hatásosabb legyen azért muszáj vagyok egy kicsit rizsázni.

Szóval nem is igazán hazugságról van szó, csak így kicsit bántotta a lelkiismeretem ez a dolog aztán gondoltam rákérdezek.

Remélem érthető, hogy mire akarok kilyukadni és mivel kapcsolatosan kérdem azt, hogy hazugság-e.

Ugye, mint mondtam, egy mondatban letudnám írni, hogy miért akarok oda menni.

Azért hogy legyen miből eltartanom magamat, mert jelenleg a családom tart el.

Azért hogy legyen egy kis pénzem, ha már tovább tanulni nem mentem.

De hát ha ennyit írok az semmire nem jó. Muszáj valamit írni, pl azt, hogy nagyon megtetszett nekem ez a munka, és szívesen dolgoznék bolti eladóként, de akár más pozíciók betöltését is szívesen vállalnám. Nagyon felelősségteljes vagyok és lelkiismeretesen végzem a munkát, amit rámbíznak stb...

Szóval ez nem is olyan hazugság igazándiból, de hát valamilyen szempontból mégis csak az ugyebár.

Tudom kicsit talán érzékeny a lelkiismeretem, de úgy éreztem fontos, hogy ezzel kapcsolatosan feltegyek egy kérdést.

Egyébként mi számít hazugságnak? (keresztényként)


2023. márc. 13. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:

"miért akarok oda menni dolgozni"


Hogy ne haljak éhen.

2023. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2023. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rossz kategória
2023. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én is utálom az ilyen kamudumákat, meg az állásinterjúkat és hasonlókat. Ki nem állhatom, amikor ilyeneket kell leírnom, teljesen túlbonyolítják a dolgokat. Azért megyünk dolgozni, mert kő a pénz. Kész.


Viszont nem feltétlenül mondanám hazugságnak, főleg hogy valószínűleg az se veszi komolyan, aki olvassa. Sokszor ez csak kötelező formaiság. Olyan, mint amikor az angol érettségiben le kell írni, hogy ezt meg azt gondolod az osztálytársaid párkapcsolati problémáiról. Nyilván ezt is azért írod le, hogy bemutatsd, hogy tényleg tudsz angolul. Senki sem fog meglepődni, hogy nem azért mész oda, mert "a szociális készségeid alapján kitűnő kapcsolatot tudsz kialakítani a vásárlókkal."

2023. márc. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A #4-hez még annyit, hogyha lehet én megpróbálom kihagyni ezeket a dolgokat vagy legalább minél rövidebbre vágni és inkább a szakmai dolgokra koncentrálni. Például ha állásinterjún azt kérdeznék, hogy mért vagyok alkalmas erre a munkára, akkor nem az önfényezéssel kezdeném, hanem elmondanám nekik milyen végzettségem van, hogyan tudnám ezt alkalmazni a munkában.
2023. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Mi számít hazugságnak?

A hazugság általában azt jelenti, hogy valaki valótlant állít, nem az igazat mondja annak, akinek jogában állna azt tudni, és ezt azért teszi, hogy félrevezesse azt a személyt, illetve, hogy a kárára legyen neki vagy valaki másnak. Nem csak szóbeli hazugságok léteznek.

2023. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ertheto kerdes, mert vannak helyzetek, ahol nehez beloni

itt szerintem nem hazugsag az, hogy megtetszett a munka, szivesen dolgoznal ott es mas poziciok is erdekelnek

egyreszt ezek igazak, hiszen vegul is nem darukezelonek vagy villamosvezetonek jelentkezel, mert az nem tetszik ugy es nem szivesen dolgoznal ott, az pedig megint igaz es fontos, hogy nem csak penztarosnak jelentkezel, hanem ha mas van (pl. raktaros papirkitolto), az is erdekelne

vannak tarsadalmilag elvart, amolyan toltelekszovegek, klisek, amelyeket mindenki a helyen kezel, de amelyek nelkul kicsit szaraz es furcsa lenne a szoveg

azt mindenki tudja, hogy azert dolgozunk elsosorban, hogy penzt keressunk - a toltelekszovegekkel egyutt lesz a fogalmazasnak "keze-feje-laba"

szoval az nem gond

ha azt hazudnad, hogy 2 evig dolgoztal egy nemetorszagi Lidl-ben es muszakvezeto pozicioig vitted, az mar hazugsag lenne

2023. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lucifer-666 ***** válasza:
Nem. Remélem egyszer találkozunk. Meg fogsz ismerni.
2023. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem kérdezz meg egy papot. Nem rosszból, komolyan Max azt mondja hogy gyónd meg
2023. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!