Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényi életet érdemes...

A keresztényi életet érdemes könyvből tanulni? A Biblián kívül, más könyvekből.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 13:37
 1/6 D-Mano ***** válasza:
25%

Olvasd el a 4 Újszövetségi evangéliumot. Az elég hozzá. (Bár azokat érdemes többször is olvasni.)

A Biblia többi részéről: Az Ószövetség istene, az nem az az Isten, akiről Jézus beszél; Pál apostol pedig teljesen félremagyarázza a Jézusi tanításokat.

2023. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, például nagyon érdekes olvasmányok az apostoli atyák írásai, melyekből még jobban kirajzolódik az ősegyház élete és hite. Magyarul, ingyen elérhető neten.
2023. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak nagyon jó könyvek. Engem pl. A Jézus a mi sorsunk, Wilhelm Buschtól indított el a kereszténység felé. Pontosabban ez adott egy nagy lökést. Abszolút Biblia hű, soha senki nem festett elém bibliaibb képet Istenről, Jézusról, mint ő.

Annie Wienbruch könyveit is imádtam, nagyon kedves történeteket oszt meg a gyerekkorából, az édesanyja hívő volt. A keskeny úton c.könyvben is vannak tanulságos történetek.

2023. máj. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ah, köszi 3-as! Jézus a mi sorsunk című könyvet már meg is rendeltem, a többit valószínű könyvtárból fogom beszerezni.


2-es Vanyó László - Apostoli atyák könyvre gondolsz?

2023. máj. 2. 11:45
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

#4

Pontosan arra, nagyon ajánlom elolvasni, ha érdekel, milyen volt az őskeresztények élete és hite. A könyvben szereplő leveleket azok írták, akiket az apostolok még személyesen tanítottak, illetve választottak ki közösségek vezetésére. A könyvben van néhány levél, ami tekintélye és fontossága egyezik az apostolok leveleivel, például a Kelemen-leveleket az őskeresztények együtt olvasták Pál, Jakab, Péter, János leveleivel istentisztelei alkalmaikon. Pusztán később, a 4. századi kanonizáció során változott valamelyest ez.

2023. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es, szívesen. Tudok még ajánlani, van rengeteg olyan könyv, ami nyilván nem helyettesíti a Bibliát, de olyanok, mint egy jó prédikáció vagy bizonyságtétel. Sokat olvastam régen, szinte mindent, ami elérhető volt. Az utóbbi 20 év irodalmával nem vagyok tisztában, mert elvesztettem a hitemet.
2023. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!