Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nők nézése bűn?

Nők nézése bűn?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy férfi egy másik nőre néz, az házasságtörés a Biblia szerint? Ha például a fenekét megnézi?

Szokták mondani, hogy normális dolog. Tudom, hogyha úgy néz egy nőt az már házasságtörés, de ha pl. csak azért nézi, mert szép?



2023. ápr. 29. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem. Nem. Igen. Akkor nem.
2023. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Jó lehet neked, ha ez a legnagyobb gondod.
2023. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Nem. Szépek. Egy festményt is megbámulsz...
2023. ápr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Annyira torz módon értelmezitek a vallást.
2023. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Ha úgy nézed, hogy szexuális gerjedelmet indítasz fel magadban, akkor bűn.
2023. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%
Ha meg házas vagy, akkor már a puszta nézése is házasságtörés a szívben.
2023. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. máj. 1. 19:15
 8/18 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva félek, hogy nehogy bűnbe essen. Nem igazán tudja szerintem a Bibliát, mert például szerinte az se bűn, ha házasság nélkül létesítesz szexuális viszonyt.

És a nők fenekének nézése is olyan dolog, ami lehet, hogy belefér, de szerintem nem igazán keresztényies.


Azt sem értem, hogy miért nézi nők fenekét, ha ilyeneket ír, hogy szeretne tőlem gyereket stb.?


Illetve fiatalnak is tartom magam egy kapcsolathoz. Jobban örülnék, ha csak barátok lennénk, nem azért mert nem tartom rendesnek, hanem mert biztos ez nem Istentől van, mert még nagyon fiatal vagyok.

De ha meg csak a barátja akarok lenni akkor mérges rám.

2023. máj. 15. 11:11
 9/18 anonim ***** válasza:

"Jobban örülnék, ha csak barátok lennénk, ... mert biztos ez nem Istentől van, mert még nagyon fiatal vagyok."

Hány éves vagy?


"De ha meg csak a barátja akarok lenni akkor mérges rám."

Akkor nem is szeret igazán. Aki szeret, az boldogan lesz a barátod (és csak akkor lesz majd több, ha te is akarod).


Ne menj bele semmi olyasmibe, ami gyanús neked, hogy nem helyes!

2023. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát igen....


Krisztus tanítása elég szigorú


"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál! (2Móz 20,14) Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében"


Ez a kijelentése a mi korunkban nagyon szigorunak tűnik. Végül is Krisztus arra akar rámutatni, hogy kerüljük el a bűnre vivő alkalmakat is, ne lépjünk arra az útra, amely elvezet minket a paráznasághoz.


Azért megjegyzem itt az asszony szó házas asszonyt jelent, és a gonosz kívánság így együtt fontos, amikor elemzed ezt a mondatot.


Fiatalságod okáért sem bűn ha nem házas asszonyt kívánsz meg gondolatban. De minek álmodozni, amikor ha majd odaér a kapcsolatod, akkor érdemes kivánkozni.

2023. máj. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!