Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Összefér-e a kereszténységgel...

Összefér-e a kereszténységgel a fantasy filmek nézése illetve az ilyen könyvek olvasása?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdés lényege hogy egy vallásos lánynak tartom magam de nem tudom hogy bűn-e a vámpíros,vérfarkasos,boszorkányos filmek nézése illetve az ilyen könyvek olvasása.

Azt tudom hogy az ezoterika meg az ilyen dolgok annak számítanak de nem tudom hova tenni ezeket a fantasy dolgokat.

Nagyon a Biblia szerint szeretnék élni és mindig Isten útján járni tehát engem legfőképpen a Biblia álláspontja érdekelne illetve hogy mi az Egyház álláspontja erről.

Ha bűn akkor meg kell gyóni és ha igen akkor hogyan mondjam el, minek számít?

Remélem értitek mit szeretnék tudni.

Előre köszönöm a válaszokat! :)



2017. máj. 3. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell ezt minden héten megkérdezni?
2017. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én keresztény és Istenfélő vagyok de szeretem a fantasy filmeket.

Szerintem a lényeg nem abban van, hogy mit nézel meg (fantasyra értem)hanem abban, hogy mit hiszel el.

Én megnézek bármilyen filmet, de nem tévesztem szem elől azt, hogy az csak egy film amit hozzám hasonló emberek játszanak. :)

Az Istenben való hit az egy személyes kapcsolat Istennel mert ugye nem egy "fantasy" szereplő hanem Ő él, Isten valóságos!

Egy film viszont, az csak egy összevágott betanult "vászonra vetített" szórakozás.

Isten szerintem nem fog azért megharagudni, hogy megnéztél egy filmet...csak ne váljál függővé. És akkor nem lesz gond.

A lényeg az,hogy tudd elválasztani a kettőt.

2017. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért a fantasy és horror között műfajilag is hatalmas a különbség, de azt olvashatsz, amit akarsz. Valóban voltak (vannak) tiltott könyvek, azonban ezeknek nem sok köze van a felsorolt témákhoz.

Tehát Harry Pottert olvasni nem bűn, se azt a vámpíros sorozatot, aminek hirtelen nem jut eszembe a neve. Ezért meggyónni se kell.


Sőt, vannak kifejezetten ajánlott könyvek is, például Tolkien vagy C.S. Lewis munkái.

2017. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a #3 válaszolóval! :) Sőt Tolkien ajánlatos is olvasni..
2017. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Ugye tudod, hogy ez butaság? :)
2017. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat.

Tehát akkor nem olyan mint az ezoterika?!?!

2017. máj. 3. 21:02
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

És mi van, ha ezotériát olvasol?

Nézz csak át itt a rovatba: az egész egy kalap szánalom...

2017. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem kérdező!

Az ezoteriát azt gyakorolni kell, abban hinni kell és az egy élet stílus.

A fantasy az csak "fantasy" benne van a nevében, hogy fantázia és nem reális, nem valóságos.

Az ezo meg az okkultizmus egészen más lapra tartóznak, őrizkedj tőlük!

2017. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Nem tudom melyik válaszoló irta hogy csak akkor rossz ha "függővé válok" ezt hogy értetted? Ugy ertetted hogy elkezdem azt hinni hogy valosagos? :)

2017. máj. 3. 21:24
 10/15 anonim ***** válasza:
Bizony bizony úgy értettem kérdező! :)
2017. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!