Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nők nézése bűn?

Nők nézése bűn?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy férfi egy másik nőre néz, az házasságtörés a Biblia szerint? Ha például a fenekét megnézi?

Szokták mondani, hogy normális dolog. Tudom, hogyha úgy néz egy nőt az már házasságtörés, de ha pl. csak azért nézi, mert szép?



2023. ápr. 29. 18:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9-es :

18 éves vagyok és igazad van.

2023. máj. 16. 17:50
 12/18 A kérdező kommentje:

9-es :

Igazad volt nem szeretett. Vissza ment az exéhez.

Az emberek közül (Istenen kívül) senki sem szeret. Még barátaim sincsenek nagyon. Egy van, de ő pedig sokat tanul.

Hát ez van. 🤷‍♀️

Az emberekből kiveszett a szeretni.

2023. máj. 21. 19:53
 13/18 anonim ***** válasza:

"Az emberek közül (Istenen kívül) senki sem szeret... Az emberekből kiveszett a szeretni."

Ez butaság. Én is szeretlek. :) Aki meg ismer, még jobban. Csak most csalódott vagy, azért látod ilyen sötéten a világot... Elmúlik majd, meglátod.


"Még barátaim sincsenek nagyon."

Majd lesznek.


"Egy van, de ő pedig sokat tanul."

És milyen jól teszi! Tanulj te is, akkor többet lehetsz vele is. :)


Fel a fejjel! Ne az legyen a cél, hogy már 18-20 vagy hogy 20-25 évesen megtaláld életed párját, hanem az, hogy megtaláld és hogy amíg meg nem találod, tedd magad egyre értékesebbé számára: tanulj, dolgozz, olvass sokat, ismerd meg magadat, és azoktól igyekezz tanulni, akik egy egész életet együtt éltek le!

2023. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 tgt ***** válasza:
0%
Nők nézése nem bűn, amennyiben nem házas nőt nézel.
2023. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

13-as:

Le tudom foglalni magam. Olvasok, tanulok. Csak az emberben akaratlanul is felmerül, hogyha mindenki eltávolodik tőle, az miatta van-e? Egy barátságomnak is vége lett tegnap előtt.


És ha az emberekből nem veszett ki a szeretet akkor velem van a baj? Nem vagyok szerethető?


Persze erős, független akarok lenni, de már 3 éve nincs egy barátom (nem párkapcsolatra gondolok, hanem sima barátra). Csak annyit akarok tudni, hogy velem van-e a baj? Konok vagyok-e?

2023. máj. 22. 11:00
 16/18 A kérdező kommentje:

Sokat változtam fél év alatt. Viszont úgy érzem nem velem van a baj, elvégre teljesen átlagos vagyok minden téren. Nem vagyok önző, gonosz. Fél év alatt kicsit makacs lettem, de az még nem számít szerintem bajnak.


Viszont azért kíváncsi vagyok erre, hogy tényleg nem velem van-e a baj?


Sok barátomat elvesztettem. A nagymamám nem kíváncsi rám. Nem érdekli, hogy vagyok. Nem akar meglátogatni.

2023. máj. 22. 11:03
 17/18 A kérdező kommentje:

„milyen jól teszi! Tanulj te is, akkor többet lehetsz vele is. :)”


Az okoskodásokat nem szeretem.

Úgy gondolod minden olyan könnyű. Én is rengeteget tanultam. Nekem az volt a szerelmem. Le tudtam foglalni magam vele.

Viszont az osztálytársam és egyben egyetlen barátom elballagott én pedig béna lettem.


Nem tudok suliba járni, mert lebénultam. Ezért is keresem mások társaságát, mert otthon vagyok.


De aki egészséges sose tudja elképzelni ezt. Sokkal egyszerűbb az élet egészségesen.


De bízok benne, hogy egyszer meggyógyulok.

2023. máj. 22. 11:13
 18/18 A kérdező kommentje:

„tedd magad egyre értékesebbé számára:”


Nem ismersz, nyilván, mert neten írsz. Azt hiszed engem nagyon mélyen érint, hogy szeressenek mások, de egyáltalán nem érdekelnek mások.

Ha mások miatt kellene tanulnom valószínűleg még a magyar nyelvet sem tanultam volna meg.

Az ember maga miatt tanul és nem mások miatt.


Az miatt aggódtam, hogy nem vagyok szerethető és az sem annyira mások miatt.

2023. máj. 22. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!