Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi annak az előadásnak a...

Mi annak az előadásnak a címe, amelyikben Hóruszról, Mithrászról, Jézus Krisztusról és talán Krisnáról van szó?

Figyelt kérdés
Elképzelhető, hogy Bácsi Boglárka (Bácsfi Boglárka Diána) volt az előadó. Sok évvel ezelőtt láttam a YouTube-on.

2023. ápr. 30. 01:50
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

Jézus valódi.

Nem kitaláció, amit más mítoszokból gyúrtak össze, vagy ami hasonló archetipusok miatt alakult ki.

A Szent Lélek bizonyságot tesz amellett, hogy Krisztus igazi.

Arra az esetre írtam le, ha arról szólna ez az előadás, hogy Jézus Krisztust, tulajdonságait és életét kitalálták.

Tudom, hogy lehet, hogy nem azért kérdezted, mert erre gondolnál, ezt gondolnád, meg lehet hogy nem is ez van az előadásban.

De a biztonság kedvéért, és mert bárki más is olvashatja ezeket, leírtam, hogy aki ezt gondolja, olvashassa mi az igazság.

Hogy Jézus Krisztus az Isten fia, és valóságos!

Aki hisz Jézus Krisztusban, annak örök élete van!

2023. ápr. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt volt egy korábbi kérdés, amelyben említésre került ilyesmi:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


A kérdésnél a #11,#12,#15,#16,#24,#25 válaszokat írtam én, ha nem változott a számozás a mostani kommentemkor történő ellenőrzés során.


A Hórusszal kapcsolatos részre ezt írtam:

"Mivel is támasztják alá, hogy Hóruszt keresztre feszítették? Utánakerestem a neten, nem nagyon találtam erre bizonyítékot. (Ezeken az oldalakon általában hozzáértők szoktak válaszolni, legalábbis a matekos kérdéseket tekintve. Én azokra szoktam használni őket. Felteszem ezekkel kapcsolatban is jó válaszokat adnak:


[link]


[link]


Ha nem értenéd, leginkább arról írnak, hogy nincs bizonyíték arra, hogy az egyiptomi mitológia szerint Hóruszt keresztre feszítették. Azonban az egyik válaszoló azt is megemlíti, hogy később az egyiptomi mitológia hellenizálva lett a kereszténység terjedése korának kezdetén. Így az elvben elképzelhető, hogy utólag hozzácsaptak valami ilyesmit a mítoszokhoz, már hallván Jézus kereszthaláláról.)



-Ezen a ponton megemlíteném, hogy valóban: Az idővel változhattak a szájhagyomány útján terjedő, de akár írásban leírt mítoszok is. Könnyen lehet, hogy ezek fennmaradtak és időről időre új elemek kerültek beléjük. Tehát könnyen lehet, hogy bekerülhettek elemek Jézus történetéből más mítoszokba, melyeknek ezen verziói a későbbiekben így éltek tovább, már ezen dolgokat tartalmazva, a cikk pedig már ezen Jézus története után módosult történetekre hivatkozik, ami nyilván nem Jézus születése, halálas, vagy feltámadása előtt tartalmazta az említett dolgokat."

(Tudom, hogy van benne helyesírási hiba, de idézetbe nem javítok bele)


Van egy hasonló témájú kérdés, lehet hogy azt is te írtad ki, oda is lényegében ugyanezt a választ beküldöm.

2023. ápr. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, a két kérdéses honlapra rosszul illesztettem be a linkeket most, mert a bemásolásnál a gyik nem jelenítette meg az egész linkeket.

Ezek a jó linkek:

[link]



[link]

2023. ápr. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1. Tényleg sok évvel ezelőtt láttam/hallottam azt az előadást, de nekem nem rémlik olyan, hogy az előadó bármi olyan mondott volna, hogy Jézus Krisztus nem létezett.


#2. Később elolvasom, amit küldtél.


De akkor azt nem tudjátok, hogy mi az ominózus előadás címe vagy linkje?

2023. ápr. 30. 03:08
 5/5 A kérdező kommentje:

#2. Megnéztem azt a decemberi Gyk-s kérdést, amelynek megadtad a linkjét. Majdnem az egészet elolvastam.


Volt a kérdésben egy cikk linkje, azt is. Úgy összefoglalva elég butaságnak, vagy inkább hazugságnak tűnt.

És ki tudna mindennek utánajárni? Amúgy érdekes téma, jó lenne tudni ezzel az egésszel kapcsolatban az igazságot.


Engem az is érdekel, ha egy töredéke igaz. De kétlem, hogy lenne lehetőségem utánanézni.


A hazugságokból elegem van.


Most olvasom a Bibliát és már több szó esetében észrevettem, hogy valószínűleg rosszul van lefordítva. Most hirtelen nem tudok megtanulni görögül, hogy eredetiben tudjam olvasni az Újszövetséget.

Pedig persze úgy lenne érdemes.

Így viszont azzal töltöttem sok időt, hogy pl keresek egy jó fordítást.

2023. ápr. 30. 04:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!