Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetek komoly válaszokat...

Kérhetek komoly válaszokat Jézus Krisztusról?

Figyelt kérdés
Hittan órán nagyon szerettem Jézus történeteit hallgatni. Az evangeliumokat olvasom, a róla szóló filmeket is szeretem. Csupán kíváncsi lennék, ha pl száz évig élt volna milyen lett volna? Talán butaságnak tűnik, de olyan jó lenne még többet tudni róla.
2017. jan. 21. 00:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Üdv, érthető, ha kíváncsisággal tölt el valami, ami számodra rokonszenves, nyilván csak teóriákat lehet kialakítani, hogy mi lett volna "ha". Nyilván a Biblia által általa tanúsított magatartást végig vitte volna az életén, sok csodát tett volna, sokat tanított volna. Természetesen számtalan teóriát elehet képzelni.
2017. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
A tiszteletes segít neked megérteni ezeket a dolgokat. Nem véletlen hogy hosszas tanulás után végezheti csak a dolgát. Egyébként az Őslakó c. filmben remekül elmagyarázták hogy maga a tanítások lényege nem egyértelmű ezért van annyiféle felekezet sok fajta értelmezéssel. Az csak rajtad múlik hogy hogyan akarod megismerni az egyéni beállítottságodtól függően.
2017. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
16%
Nem létezett, és nincs isten. Bocsi.
2017. jan. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Jézus nem azért született, hogy száz évig éljen. Alapból hibás szemlélettel közelítsz a témához.
2017. jan. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"Talán butaságnak tűnik, de olyan jó lenne még többet tudni róla."


Talán butaságnak tűnik,de előbb önmagadat ismerd meg:)

2017. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
3# ha nem hiszel, az a te dolgod. Elfogadom, és senkit nem pontozok le mert eltérő a véleménye.
2017. jan. 21. 10:13
 7/21 A kérdező kommentje:
4# igazad van, az írások szerint élte az életét, csak elgondolkoztam milyen lett volna ha 33 évesen nem kellett volna meghalni neki.
2017. jan. 21. 10:16
 8/21 A kérdező kommentje:
5# nem tudom, az én életemnek mi köze van Jézushoz? Szerintem a tanítása követendő példa lenne. De lehet, hogy igazad van abban, hogy magamat sem ismerem.
2017. jan. 21. 10:20
 9/21 KZitus ***** válasza:

Szia


A komoly válaszokat Jézusról az evangéliumokból kapod meg. Lehet, hogy sokat hallottál róla, de nem annyit, amennyit igazán megtudhatsz róla a Bibliából. Hiszen nem csak az életrajza és a tanítása fontos, de az összes rá vonatkozó prófécia is.

Ha elképzeled az életét "ha pl száz évig élt volna", akkor mindenki fantáziájára vagy kiváncsi, nem a megtörtént valóságra. De ha tényleg tudni alarod mi történt vele halála után, arról szintén elég sokat ír a Biblia

Remélem felkeltettem még inkább az érdeklődésedet Krisztus iránt :-)

2017. jan. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 KZitus ***** válasza:

"nem tudom, az én életemnek mi köze van Jézushoz?" - na látod erről írtam feljebb:-)


Rengeteg köze van az életedhez, és neked is az övéhez!

Ő azért (is) jött a földre, hogy az Ádámtól örökölt bűnödtől megszabadítson Tégedet is, és ha Te ezt igazán értékeled akor örök életre van kilátásod itt a földön :-)

2017. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!