Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok elhiszik, hogy...

A muszlimok elhiszik, hogy feltámad Jézus? Kedves keresztény barátaim. Nektek is hatalmas erőt ad a mindennapokhoz, hogy az Úr örök életet és feltámadást igért nekünk? Engem mindig feltölt.

Figyelt kérdés
Keresztény szemmel nézve is azt gondolom ilyet nem találnak ki az emberek. Meghalt Mohamed is Darwin is, meghalt Buddha, meghalt Joseph Smith is mindenki meghalt egyedül Jézuson nem fogott a halál Áldott legyen az Úr neve mindörökké. Ámen

2023. máj. 3. 19:29
 1/8 A kérdező kommentje:
"Feltámadt
2023. máj. 3. 19:32
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A muszlimok szerint Jézus nem halt meg a kereszten, hanem Allah átverte a népet és Júdás halt meg helyette, Jézust pedig felemelte az égbe, így nem látott halált.
2023. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Békesség nektek!


Én nem tudom, hogy a muszlimok pontosan hogyan álnak Krisztus feltámadásához. De a magam részéről nem tartom fontosnak, hogy más emberek elhiszik-e a feltámadást vagy sem. Mindennek oka van. Semmi sem történik véletlenül.

Magam részéről hiszem a feltámadást. Hiszek egy eseményt, amit feltámadásként, krisztus feltámadásaként jegyez le a szentírás. Viszont nem dolgom, hogy ki és hogyan áll hozzá a Krisztus feltámadását övező történethez.

Engem az szokott érdekelni, hogy ki milyen viszonyt és kapcsolatot ápol Krisztussal és Istenben.

Kezdetben nem hittem benne. Nemcsak krisztus, de Isten létezését is elvetettem. Nálam egy erős 7 év kellett, hogy megjöjjön Krisztus.

Előszőr hittem Istenben, de nem hittem Krisztusban. De inkább tapasztalás révén alakult ez ki nálam. Később elfogadtam Jézust, mint történelmi személyt, de mint embert, aki ugyanarról az Istenről tanított, akiben én is hinni szeretnék. Aztán egy korházban fekvés során egy betegtársam adta oda a Bibliáját, hogy olvasgassam. Majd ennek hatására beszereztem magamnak is egy Bibliát és elolvastam az evangéliumokat. Ismerkedtem Krisztussal, a tanításaival. a saját tapasztalataimat vetettem össze az evangélium igazságával.

Elkezdtem hinni, hogy Jézus több volt egy sima embernél és kezdtem elfogadni, hogy még esetleg fel is támadott. De ez a hitem még mindig törékeny volt. El-el buktam dolgokban és arra következtettem, hogy talán nem jó a hitem, mígnem amikor teljesen testileg, lelkileg összetörve nem voltam. Az öngyilkosságra gondoltam és tervezgettem a végemet. Csak utólag látom át, hogy egy véletlennek tűnő eseménysorozat kapcsán került a kezem ügyébe egy újság akkor, ami arra késztetett, hogy az öngyilkosság helyett letérdeljek. Letérdeljek Krisztus előtt, akit nagyából megismerhettem, el tudtam képzelni a Bibliaolvasások után annyira, hogy beismerve tévedésemet könyörögjek hozzá, hogy segítsen. Abban a pillanatban éreztem a jelenlétét, hogy ott van velem, vígasztal és erőt ad és képes voltam felállni és meglátni a folytatást. Viszont a feltámadás még mindig nem akart megjönni hitben. Csak reméltem, hogy megtörtént.

De egy másik megtapasztalás során bizonyságom lett arról, hogy léteznek erők, melyek nem evilágiak és képesek csodát okozni. Akkor jött meg teljesen. ha ezek kéteznek, akkor semmi akadálya nem lehetett Krisztus testben feltámadásának sem, sőt annak sem, hogy ott lehessen mindenki mellett, aki segítségül hívja.

Így jutottam el 7 év alatt a csaknem teljes hitre. De még ezután is eltelt 2 és fél év, hogy elfogadjam:

Se a muszlim, sem az LMBTQ, sem a szemét emberek nem ellenségeim. Hogy nekem szeretnem kell őket, mint embertársaimat, ha hiszek Krisztusban és abban, hogy az Atya benne vált nyilvánvalóvá.


Nem küldök és már nem is fenyegetek pokollal senkit. Fejlődésre törekszem és a lehetőségeimhez képest valamiféle példamutatásra és bátran bárhol és bárkinek megvallom, hogy Krisztus nélkül nem is létezhetnék.


A muszlimok is egy Istenben hisznek. A Bibliában utalnak rá, hogy ezer néven hívták már. Hívhatják miattam Allahnak. Sőt, lehet Mohamed is akár az ő prófétájuk, akinek a muszlimok elhiszik, hogy 1 az Isten. Mi keresztények viszont Jézusnak hittük el, hogy egy az Isten.


Azt tudom, hogy a muszlimok nem hisznek az Atya-Fiú-Szentlélek szentháromságban. Meg azt is tudom, hogy Jézust Prófétának tekintik. Nagy prófétának, de nem a legnagyobbnak. De azt is tudjuk, hogy Jézus nem tartotta magát prófétának és kijelentette, hogy Jánosig tartottak a próféták.


A magam részéről évezredeken és földrészeken átívelő kommunikációs nehézségek azok, melyekben a hibát látom. De már csak azért is hihető a krisztusi feltámadás, mert egy meg nem történt eseményről nem lehet évezredekig vitatkozni. És holttest sem található sehol, csontok sem találhatók sehol.


Jézus pedig nem győzte le a halált. Az Atya győzte le a halált, hogy Jézus feltámadhasson. Jézus pedig a világot győzte le.

A kereszt bölcsessége pedig a legnagyobb ajándék az emberiségnek. Még azok is élvezik, akik nem is hisznek. Hiszen nélküle meg sem születhettek volna a ma élő emberek. Talán lenne emberiség, de azok nem mi lennénk, mert olyan hatást gyakorolt Krisztus a világra.

Én vissza várom testben is, noha lélekben már elérkezett hozzám.


üdvözlettel: krisztián

2023. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lucifer-666 ***** válasza:
18%
Én csak halált látok. De nem érzek semmit, mert akkor felemésztene. A feltámadás csak egy undorító színjáték, ha őszinte akarok lenni.
2023. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Buddha nem halt meg, hanem elvégezte a dolgát itt a földön, és továbbállt. De ahogy korábban is volt már itt, ugyanúgy vissza fog térni a jövőben is.
2023. máj. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
A muszlimok szerint Jézus nem támadt fel, hiszen meg se halt, nem feszítették keresztre. Ez egy eretnek gnosztikus tanítás, amit Mohamed átvett.
2023. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Krisztián csodálatos vagy, szeretünk téged, így tovább! Igen kérdező megértetted az örömhírt én is fel vagyok szanadulva mert nem ér véget az életünk, emiatt maradjatok erősek drága keresztény felebarátaim!
2023. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

A Korán Allahja az nem más,

mint Jahve, a zsidók Istene:


"Ő az, aki leküldte neked a Könyvet igazsággal,

megerősítve azt,

ami előtte volt.

És leküldte a Tórát és az Evangéliumot"

(Korán 3:3)


Javhe az maga a zsidóság faji kollektívája.

2023. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!