Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki előre meg tudja...

Ha valaki előre meg tudja mondani, pontosan a halála idejét bárkinek, annak nem kutya kötelessége szólni az illetőnek?

Figyelt kérdés

Egyik munkatársam sorra jósolja meg híres és kevésbé híres emberek halálát, amik az adott napon be is következtek.

Gondoltam nagy cucc egy komoly betegségben szenvedőről megtippelni, mikor hal meg. Viszont már 4 olyan eset is beigazolódott, amikor tragikus hirtelenséggel hunyt el a személy. Engem és már sokakat meggyőzött (bár attól még lehet, benne trükk). Szerintem köteles lenne szólni az illetőnek, hátha változtathatna a saját sorsán!

Amikor szóba hoztam ezt neki, azt mondta minden meg van írva előre, nem lehet változtatni és ebből ő nem enged, a vallására hivatkozva!

Mi a véleményetek erről?



máj. 13. 19:47
 1/8 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

A jóslás bűn.


Pál apostol egyszer ki is űzte a jövendőmondás lelkét egy szolgálóleányból.


Apostolok cselekedetei16,16-18

Lőn pedig, hogy mikor mentünk a könyörgésre, egy szolgálóleányka jöve előnkbe, kiben jövendőmondásnak lelke vala, ki az ő urainak nagy hasznot hajta jövendőmondásával.

Ez követvén Pált és minket, kiállt vala, mondván: Ezek az emberek a magasságos Istennek szolgái, kik nektek az üdvösségnek útját hírdetik.

Ezt pedig több napon át művelte. Pál azonban megbosszankodván és hátrafordulván, monda a léleknek: Parancsolom neked a Jézus Krisztus nevében, hogy menj ki belőle! És kiméne abban az órában.

máj. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A jóslás érdekes dolog.

Ezzel befolyásolni lehet a jövőt.

máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

1


Egy tömeggyilkos mondja a másikra, hogy bűnös?

😁😁Pál😁😁

máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Jó mese.
máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelessége szólni. Az emberek 99%-a nem hisz a jövendő látásban, ezért hülyének néznék és úgysem változna semmi!
máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Nincs megírva a jövő! Szabadakarat van!

Hazudik a munkatársad!

máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
Maszlag!
máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hazudik a baráod! Ha ismerné a jövőt, már 100-szor nyert volna a lottón!!
máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!